Jump to content

Days Gone

SzczurekPB

Recommended Posts

16 godzin temu, Nemesis napisał:

Im dłużej zwlekają tym większy bilans im wyjdzie. Horizon podali prawie po dwóch latach od premiery, że zeszło w 10 mln.

Serio po 2 latach?!  no chyba nie, gra sprzedała się po 2 tyg w 2.5mln kopii, po miesiącu chyba 3.5mln

tu z DG coś mi nie pasuje troche z brakiem liczb :D

9 godzin temu, Square napisał:

Z nowymi IP akurat wyszło Sony w tej generacji, co prawda niektórzy mogą narzekać, że to wszystko Ubi gierki, ale ich przyjęcie było bardzo dobre.

Różnica między Sony a Ubisoftem jest taka, że ci pierwsi nie oczekują od Guerilli wydawania kolejnei części Horizona co rok/dwa lata metodą kopiuj/wklej. Devi mogą nad grą pracować wiele lat. Ilość włożonej pracy widać podczas rozgrywki. 

Siema, mam taki problem z pewna misja w Days Gone. A mianowicie chodzi o misje gdzie trzeba uratować

Manny’ego

Jest to misja już prawie pod koniec fabuły. By go uratować należy zabić wszystkich pobliskich wrogów, gdy już ich zabiłem dalej pojawia się ten sam komunikat, aby zabić wszystkich wrogów. Robiłem już wszystko. Restartowałem gre, konsole, save i nic.
Jeżeli ktoś miał również taki problem proszę o odpowiedź.

4 godziny temu, Rdek12 napisał:

Siema, mam taki problem z pewna misja w Days Gone. A mianowicie chodzi o misje gdzie trzeba uratować

Pokaż ukrytą zawartość

Manny’ego

Jest to misja już prawie pod koniec fabuły. By go uratować należy zabić wszystkich pobliskich wrogów, gdy już ich zabiłem dalej pojawia się ten sam komunikat, aby zabić wszystkich wrogów. Robiłem już wszystko. Restartowałem gre, konsole, save i nic.
Jeżeli ktoś miał również taki problem proszę o odpowiedź.

Spoiler

To dotyczy także freakerów, jeżeli są w odpowiedniej odległości od obozu w którym jest Manny to także trzeba się ich pozbyć. Wybiłeś tą małą hordę freakerów za tą barykadą? Zresztą tam dosyć blisko również znajduje się gniazdo freakerów. Jeżeli nic nie pomyliłem to oprócz przeciwników z bronią musiałem właśnie całkiem sporo freakerów w okół powybijać a potem wejść na górę gdzie jest Manny aby uruchomiła się wstawka.

oto link

https://youtu.be/E3_hKhv2-M0?t=1760

Tylko w tym filmie, autor zabija tych ludzi z obozu i bez problemu podchodzi do Mannego, podczas której odpala się scenka z uwolnienia Mannego.

4 godziny temu, chrno-x napisał:

Wybiłeś tą małą hordę freakerów za tą barykadą?

Wybiłem, no chyba, że muszę spalić jakieś gniazdo o którym mówisz.

Na pewno nie jestem tam za wcześnie, bo wszystkie misje robię po kolei.

Edited by Rdek12

Na dłuższy kometarz jeszcze przyjdzie pora, ale po 3 h stwierdzam - DAMN JAKIE TO DOBRE! Grafika, klimat, przyjemność z jazdy, eksploracji i walk jest na najwyższym możliwym poziomie. Faktycznie ta gra jest składanką Horizona, Uncharteda, The Last of US, RDR2 i jeszcze paru innych tytułów ale ma swój unikatowy styl. Ok na samym początku dostałem w ryj "trybem dedektywistycznym, przybliżeniem kamery przechodząc między ścianami i jeszcze paroma wyświechtanymi motywami a 'la ubi+sony games ale potem wsiąkłem bez reszty. Gra świateł i HDR to jakieś pier.. mistrzostwo. Gra wygląda lepiej niż RE 2 Remake pomimo, że mamy open world. Do tego mapa nie jest (pipi)a znacznikami i wszędzie można dostać się wmiarę szybko więc nie ma nudy. Na ten moment ze względu na mroczny klimat i bardziej pasującą mi fabułę grę stawiam oczko wyżej niż Horizona, na tej samej półce co Petera Parkera. Aha jeszcze dodam, że gra ma motywy znane z RDR 2 ( skórowanie zwierząt,  znoszenie trofeów do bazy itd.) ale robi to wszystko lepiej i szybciej. Samo strzelanie jest dwa levele wyżej niż w dziełach Rockstar.

To jakie są opinie graczy plus sprzedaż tej gry pokazuje dobitnie jak zeszmaciła się branża recenzencka, zresztą nasz szmatławiec( a raczej strona: https://www.ppe.pl/recenzje/7884/days-gone-recenzja-gry-ps4.html) nie jest lepszy. Dzięki takim Panom jak Musiolik kupiłem takie badziewie jak FFXV ( wyższa ocena niż 6 dla tej gry to jakiś żart), a o mały włos nie zagrałbym w taką perełkę..

Edited by izon

Cześć, wybiłem całą hordę w tartaku (męczyłem się chyba z 2h) i nie wpadło mi powiadomienie, że horda wybita?
Glitch? Chyba nerwica mnie wezmie jak bede musial to od nowa powtarzac.

Czy jest mozliwe ze gdzies sie jakis zombiak zawieruszyl?

I Swoją drogą te niektóre monologi chyba tez są zglitchowane np. wypaliłem całą strefe lęgową w danym obszarze, a ten mówi "Dokoncze wypalac te gniazda pózniej".

Kto to tetował?:) Gra potrzebuje konkretnego patcha, bo ma fajny pomysl na siebie i jest spoko, ale te bledy niszcza caly fun z gry.

Edited by Popi
21 godzin temu, izon napisał:

Aha jeszcze dodam, że gra ma motywy znane z RDR 2 ( skórowanie zwierząt,  znoszenie trofeów do bazy itd.) ale robi to wszystko lepiej i szybciej. Samo strzelanie jest dwa levele wyżej niż w dziełach Rockstar.

Szybciej - TAK, ale na pewno nie "lepiej" :reggie:

15 godzin temu, Andżej napisał:

ja tez musze odszczekac swoja szydere i przeprosic wrednego - gra jest b.dobra. minimum 8 na 10.

hooy mi w dupe.

Andżej? Zawsze szanowałem:hi:

13 minut temu, Wredny napisał:

Szybciej - TAK, ale na pewno nie "lepiej" :reggie:

Andżej? Zawsze szanowałem:hi:

No właśnie dla mnie dlatego, że szybciej to lepiej:) Te powolne animacje w RDR 2 z czasem stały się dla mnie nieznośne..Nie lubię tego pseudo realizmu w grach, tam gdzie wcale nie jest potrzebny..

Dla mnie budował on cały klimat i sprawiał, że gra R* w moich oczach jest lata świetlne przed innymi, ale co kto lubi :)
W Days Gone i tak jest sporo RDRII, choćby w podporządkowaniu gry fabularnej narracji, czy świetnie wykreowanych postaciach.

Na 1szej mapie sa bodaj 4 apteczki, tyle póki co odnalazłem (tylko w budynkach). Można mieć przy sobie maksymalnie tylko 3. Najlepiej ogarnąć je w miarę szybko, bo ciężko później nie dać się zakleszczyć w pokoju gdzie jest jedna droga ucieczki. Score najszybciej leci przy 100x kill, ale streak już jest bardzo szybki,  praktycznie nie do utrzymania. Trochę wkurza, że przyjęcie 1szego cepa gdzie goni cię stado praktycznie przekreśla wszystko, łatwo popełnić durny błąd i zaczynamy od nowa. Tak samo wybiegania pojedyńczych sztuk z bocznych alejek, potrafi to zburzyć całą akcje. Za(pipi)iste są wabiki, bardzo pomagają, w singlu w ogóle ich nie używałem, tutaj to mus, bez tego wykręcenie 50k jest cholernie trudne.

Dobra, teraz chyba naprawdę trafiłem na buga bez wyjścia. 

Jak wspominalem we wczesniejszym poscie - wybiłem całą hordę w starym tartaku i gra mi jej nie uznała za wybitą.

Wiele godzin poźniej mam wiadomą misję w owym tartaku, dialogi w grze utrzymują że ta horda dalej tam jest a ja ją przecież wybiłem!!!I gra nie umie mi ruszyć do przodu, w sensie

sekwencja z ciężarówką

, próbowałem wszystkiego, wybijałem wszystko co sie rusza w promieniu kilometra od tartaku i nadal nic.

Nie wiem co się stało. Tak jakby gra widziała jakiegoś niezabitego zombiaka, ale przecież nikogo nie ma.

A najgorsze że stoję z fabułą w miejscu.

Eternal glitch? Kara za nadmierną eksplorację przed wątkiem fabularnym?

Zainteresuje się bo też miałem prawie dead end bugi.

kojarze tą scene, masz wcześniejsze save?

jak wabisz zombiaki do siebie gdy szukasz teraz tych niedobitków?

przemieszczaj się i strzelaj rób hałas

porozkładaj wabiki może coś przyjdzie

moim zdaniem coś zostało jak nie zaliczyło hordy. Z tym akurat problemów nie miałem, ale wiem że oni potrafią się rozejść po krzakach.

Masz coś jeszcze do popchnięcia? cokolwiek choćby pomarańczowe?

Spróbuj jeszcze poskakać po obozach, odwiedz tych co dają questy, przejechać się kawałek motorem może ktoś odezwie się z zadaniem

Robię teraz drugie przejście na Survivalu no i muszę przyznać, że jest to interesujące doświadczenie.
Surowców jest pełno, jak było, ale zdecydowanie szybciej je zużywam, bo trzeba dużo więcej kombinować i korzystać z szerszego arsenału.
Głupie wyczyszczenie sześciu gniazd w jednej z pierwszych misji było nie lada wyzwaniem, bo musiałem kombinować, jak wmanewrować freakersów w beczki itp - człowiek był przyzwyczajony do Deacona z końca gry, gdzie samym Tommy Gunem wycinało się w pień hordy, a tutaj trzech zarażonych sprawia problem, co chwila trzeba się leczyć i kombinować, jak się pozbyć zagrożenia.
Coś mi się widzi, że to przejście będzie jeszcze dłuższe niż pierwsze i nawet mnie to nie martwi, bo spędzam czas z moją ulubioną grą 2019 i raczej już nic nie zmieni mojego rankingu :)

Nic mi nie zostalo, poza tym jednym zadaniem...wabiki, cudowalem juz ze wszystkim. Gdzies wcielo jednego zombiaka. To juz jest raczej the end. Sejwa nie mam a jak juz to raczej takiego ze bardziej sie.new game oplaci odpalic.

Zobacz czy nie ma tam mostów w pobliżu i sprawdz pod nimi. Polata jeszcze po mapie motorem może ktoś odezwie się z questem.

Choć to był main który trzeba było zrobić.

Reddit i YT nic nie mówi o tym?