Skocz do zawartości

Spider-Man


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie po ukończeniu głównego wątku nie chce się już grać. Dlatego lepiej większość rzeczy zrobić przed. Po prostu nacieszyć się lataniem na pajęczynie. Bo to jest świetnie zrobione. Mam nadzieję, że dlc będą jakieś fajne, a nie pierdoły w style tych misji Black Cat z podstawki, a raczej znajdziek. Fabuła zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, ale nie było to jakieś zbyt porywające. Zadania poboczne, latanie za plecakami, czy robienie fotek fajnie umila czas. Grafika robi niesamowite wrażenie. Chociaż w nocy już nie jest tak fajnie. Jedna z najlepszych gier na PS4. Mocne 6/10.

Edytowane przez PCLabOwner
  • Haha 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

ja nie trawie kompletnie misji pobocznych (znajdz golebie, znajdz kotki, znajdz bombki) no mimo super pająka, bujania po mieście to jednak typowa strata czasu, chyba ze kogoś jarają trofiki (z takich pobocznych aktywnosci nic tu nie umywa sie do np. skrytek preppersow z fc5)

 

misje chodzone też troszku w stylu muzeum z U4, nic ciekawego, mechaniki gameplayu skradanki na siłe - już chyba wolałbym filmik przerywnikowy niż łazić mj na kucaka robiąc slalom między kartonami

 

na szczęście - fabuła jest bardzo fajna, filmowa, movement, walka, możemy lecieć sam wątek główny który krótki nie jest i tu to co najważniejsze jest smaczne i bardzo przyjemne  - więc jak kogoś nużą poboczne aktywności polecam skupić się wyłącznie na żółtym znaczniku.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Co by nie mówić o Spiderze jako sandboksie to fakt, ze fabuła mi sie nie rozmywa. Do dzis jeszcze nie ukonczylem AC Origins bo za huya juz nie wiem i nie pamietam po co tam biegałem po tych piramidach. 

 

Tutaj wszystko trzyma sie w ryzach i az chce sie brnac do finału. Bo.. Jest ciekawie, po prostu. Mapę mam juz zapackana ale NY jest na tyle piekny ze sie chce i nie przeszkadza mi to. Ale bardzo mnie to cieszy ze wlasnie fabułka mnie intryguje i wciąga co w sandboksach nie jest oczywistoscia. 

Edytowane przez II KoBik II
Odnośnik do komentarza

A mi sie podobaja bardzo te wyzwania. Wciagaja. 

Misje poboczne slabiutkie. Jak narazie jedyna na poziomie misja poboczna to ta z Tombstonem. Gdyby reszta trzymala ten poziom byloby naprawde fajnie ale nie trzyma. Znajdzki typowo ubistyle uje,bane na sile. Golabki akurat mi sie podobaja bo jednak majestatyczne latanie na pajeczynie pomiedzy wiezowcami jest zrobione mega satysfakcjonujaco. Kontrola opadania, pajeczy lot no :banderas: 

 

O fabule sie nie wypowiadam bo zostawiam ja na deser.

jak narazie oprocz gowa zdecydowanie najlepsze co wyszlo w tym roku. Mocne 9/10

Mimo slabego poczatku pachnacego xerem batmana  z biegiem czasu i wykuoem umiejetnosci jak pan sprite  mowil gra a szczegolnie walka nabiera bardzo duzych rumiencow.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ok skończyłem spidermana to i dam opinie.

Zacznę może od tego że gierka dla mnie na 9=/10 i dawno się tak dobrze nie bawiłem w sandboksie. To tak gwoli wstępu aby mnie hejterzy nie zakrzyczeli.

Zacznę od plusów:

Gra ma mega fajną główną fabułe z ciekawymi misjami które się nie nudzą. Nawet misje

Spoiler

w skórze mj i miles'a

dają radę przez zmianę nastawienia. A misja w której

Spoiler

sterujemy mj i naprowadzamy spidermana na cele

mega za(pipi)ista z powodu innej perspektywy.  Nie oglądałem ani jednego trailera przed zagraniem i nie czytałem za dużo opinii poza jedną recenzją i waszymi wstępnymi w okolicy premiery wrażeniami. Może dlatego dużo rzeczy mnie w grze zaskakiwało łącznie z przeciwnikami. Wiadomo pająk to pająk i widziałem go w kilku filmach i jednej bajce ale tutaj potrafili pewne rzeczy zrobić inaczej. Oczywiście mówi to komiksowy ignorant i pewnie wy wszystko to czy tamto wiedzieliście wcześniej. Dla kompletnego komiksowego nooba fajna świeża historia. No i duży plus za brak origin story. Bo chyba tylko batmana origin story widziałem więcej razy niż spidermana :D

 

Spider-manem aż che się latać po mieście. Myślałem na początku gry że sunset jednak lepszy jeżeli chodzi o movement ale po odblokowaniu pewnych dodatkowych sztuczek i nauczeniu się porządnie sterować fun jest nieziemski. Po raz DRUGI w moim giereczkowym życiu nie korzystałem prawie wcale z fast travel oczywiście pierwszy raz był w sunsecie.

 

Technicznie też perełka i to na bieda ps4 edition. Konsola większość czasu cichutka jak na yakuzie czy god of war w tym roku odjeżdżała tak tu rzadko jej się to zdarzało. Gra nie przycina albo nie zauważyłem i wygląda bardzo ładnie. Nie jest to poziom detali tomb raidera (tamto grałem na koksie i jednak świat jest tylko pół otwarty a tu mamu sandboks). 

 

Angielskie głosy super.

 

Podcast wąsacza zabawny i nie raz bujałem się dłużej po mieście przed rozpoczęciem misji aby nie przerywać jego monologu:)

 

 

 

No to teraz czas na minusy a będzie ich troszkę:

 

Misje dodatkowe - zrobiłem wszystkie nawet mam trofeum w nadziei że znajdę tę jedyną fajną ale niestety nie znalazłem. Jedyna misja poboczna która mogla odrobinę się podobać to ta z

Spoiler
Spoiler

tombstone

 

Reszta do zaorania. Żal na te gówna czasu i jak ktoś jeszcze gry nie przeszedł nie warto.

 

Tak samo nie warto dodatkowych pierdół. Sam zrobiłem wszystkie plecaki niejako przy okazji i dla kotki zebrałem coś licząc na jej cameo. No nie doczekałem się...:(  Wszystkie poboczne aktywności to kopiuj wklej i to najbardziej perfidny i chamski. Jeżeli nie jesteś niewolnikiem trofeów nie warto marnować czasu. Przy każdej aktywności pobocznej czułem się jakbym wykonywał pracę a nie bawił się. Wcześniej już pisałem o "twierdzach" jak w far cry ale zrobionych gorzej. Spoko by było jakbyśmy mogli te twierdze zdobywać cichaczem w pełni ale nie nawet jak oczyszczę wszystkich z "pierwszej fali" cicho to resztę muszę napierdalać aż wszystkie fale przejdą. Nudne to i bez polotu.

 

Zagadki logiczne w laboratorium obrażają inteligencje gracza. Rozumiem gra dla mas i trzeba dostosować zagadki do przeciętnego gracza ale te dodatkowe mogli zrobić trudniejsze. Zrobiłem wszystkie w może 5 min :D  Jak zagadki mają być na poziomie 3 latka to może ich w ogóle nie dodawać albo dodać element zręcznościowy? Taki bioshock miał podobną minigrę ale był dodatkowy element uciekającego czasu tu tego zabrakło.

 

Podsumowując zawartość dodatkowa gry to w większość zapychacze nie warte nawet splunięcia i nawet gry ubi ostatnimi czasy robią to lepiej (a to od nich chyba te elementy wszyscy kopiują).

 

To w sumie tyle minusów. gdybym musiał robić te śmieci poboczne to bym ocenę dał o wiele niższą na szczęście nie trzeba a sama gra to perełka. Polecam każdemu skończyć bo dawno nie było tak fajnej gry z superbohaterem. Chyba ostatnia LEPSZA gra to batman aa bo arkham city mi się mniej podobał od spidermana. Dla mnie najlepszy ex sony od czasu bloodborne.

 

P.S. Dla tych co skończyli i są obcykani w komiksach pytanie w spoilerze.

 

Spoiler

myślałem że harry jest zawsze goblinem a tu chyba był ten symbiot venom? Czy w komiksach też coś podobnego było?

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...