Skocz do zawartości

Spider-Man


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, genjuro napisał:

Jestem fanem marvela i dc, uwielbiam gry i filmy z superbohaterami. Spiderman wygląda naprawdę obiecująco jako gra i mam zamiar w najbliższym czasie ja kupić. Oglądałem ostatnio dłuższy lets play i mam takie pytanie do osób które grały. Podczas walk na tym filmie Peterowi przez cały czas nie zamyka się gęba, cały czas nawija itd. Do tego jego teksty były tak czerstwe i na poziomie gimbazjalnym że aż irytujące. Można te jego komentarze jakoś wyłączyć, zmniejszyć ich częstotliwość występowania? (podejrzewam że nie) 

Jako fan DC/Marvel jesteś zapewne świadomy, że to niejako znak rozpoznawczy Pająka (forma rozładowania stresu podczas starć). W komiksach nieraz zresztą dostawał po dupie przez to, a sam Wolverine wolałby wbić sobie szpony w kolano niż słuchać Spider-Mana ale to właśnie część "uroku osobistego" bohatera. To tak jakby zakazać Hulkowi niszczyć ;) Zresztą to jedna z jego mocy. Dzięki sucharom często wyprowadzał przeciwników z równowagi (pojedynek z

Spoiler

duetem Rhino & Scorpion)

a to pozwalało uzyskać przewagę w walce.

Nie można wyłączyć tego ale dotyczy to właściwie tylko otwartych walk i reagowania na "random events" w mieście. I szczerze? Jakoś w ogóle mi nie przeszkadzały.

 

EDIT: Już wiem w czym problem. Zmień na wersję angielską. Suchary lepiej brzmią w oryginalnym języku plus przekład na polski może być często wyrwany z kontekstu ewentualnie tłumacz poleciał w oryginalność zastępując typowe żarty sytuacyjne na rodzimy grunt.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Spore zaskoczenie ten Spider-Man, i to tam, gdzie bym się tego nie spodziewał.

Po pierwsze jak na grę, o zdawałoby się lajtowym super bahatyrze, jest dosyć mroczna, a po drugie ma zgrabne twisty i tu największa niespodzianka-potrafi wrzucić ciary i wywołać emołszyns. Nieźle jak na grę o strukturze typowej UBI gierki.

Do tego dobre scenki po napisach i ta ostatnia  mimo, że nie znam się na komiksach, to wyczuwam, że jest to coś nowego w temacie, a jeśli tak, to fajnie, że robią to po swojemu.

 

Gra wygląda i działa jak należy(poza brzydką nocą i deszczem z PS3) i   nieukrytymi loadingami, ale jestem w stanie to przeboleć.

Samo poruszenia po mieście robi mega robotę i to głównie z tego względu misje poboczne zostały w pewien sposób uratowane, bo mimo, że dobrych misji jest może z 5

Spoiler

(Nico z IV, beka z jutuberów, sobowtór i dwie walki z bossami)

to większość np. misji znajdźkowych robisz w biegu i nie czujesz, że się męczysz, czego nie można powiedzieć o tych obes.ranych bazach(chyba ładnie ponad setka). 

System walki jest na tyle ok, że sprawdza się na potrzeby głównego wątku i walk z bossami(dobrymi, ale to nie jest  poziom Batmanów), to jednak nie jest na tyle dobry, żeby sprawiał frajdę przy czyszczeniu stref. Niby nikt do tego nie zmusza, ale nie lubię takiego prymitywnego wypełniania gry.

 

Na minus może jeszcze to, że wątki z DLC wyglądają na wycięte z podstawki, a sceny akcji  mimo, że efektowane to niestety głównie opierają się na QTE(a wolałbym je ograć w czasie rzeczywistym) choć zgaduję, że nie jest to łatwe do zrobienia.

 

Na pewno jeden z lepszych exów razem z Bloodborne. Spokojnie 8.5, może 9-/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, SlimShady napisał:

 

Na minus może jeszcze to, że wątki z DLC wyglądają na wycięte z podstawk

Z tym się absolutnie nie zgodzę. Może napisać o jakich wątkach mówisz?? Bo to co łączy podstawkę i DLC to Silver ale przecież w dodatku to jest całkiem inny wątek. 

Odnośnik do komentarza

Sony wiedziało, że ma żyłę złota i że jesli nie wydarzy się cos katastrofalnego to będzie z tego seria. W takich chwilach wrzuca sie kotwice, na kórych mozna późniejsze wątki opierać. Powiedzmy sobie szczerze, Spider ma od kilkunastu.dziesięciu lat mało do czynienia z Kingpinem czy Tombstonem. Te gangolskie klimaty to bardzie Daredevil Pojawili się, bo ich implementacja, a dokładnie ich "mocy" była łatwa. Można było niskim kosztem umieścić przeciwników z kanonu i klimat został zachowany. W drugiej części spodziewam się już fajerwerek i o wiele mocniejszych "nazwisk".

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Szymek_PL_ napisał:

Ja bym bardziej powiedział że to taki pomost. Nawet bym się pokusił że kocica do podstawki została dorzucona na ostatnim etapie tak aby połączyć podstawkę z DLC bo umówmy się że w grze jest jej tyle co nic. 


No to właśnie może świadczyć o wycięciu jej, zwłaszcza że DLC zapowiedzieli jeszcze przed premierą samej gry, więc od razu coś tu śmierdziało wyciętą zawartością.

Edytowane przez Wredny
Odnośnik do komentarza

Ogólnie to każde Dlc można podciągną  że jest wyciągnięte z podstawki. @Wredny Zakładam że dodatków nie ograles. Na moje kampania z DLC nie ma racji bytu przy kampanii z podstawki. Ciężko to opisać bo zwyczajnie musiałbym sypać  spoilerami. To że  byłoby więcej wątków nie znaczy że byłoby lepiej. Samo DLC ma rence i nogi. Jakby się człowiek uparł to mógłby to każde dlc wrzucić do gry w formie wyebanych zadań pobocznych tylko że wgl by nie pasowały do wątku głównego. To że Black Cat pojawia się kiedy się pojawią ma znaczenie, dodatkowo mocno miesza w związku ze MJ gdzie niby po podstawce nic złego nie może się już między nimi wydarzyć. Wiecej pisać nie będę :)

Osobiście pieniędzy nie żałowałem i jakbym miał kupować jeszcze raz to bym kupił. Dostałem jakieś 12h rozgrywki z fajna historia. Czy warto?? Dla mnie tak ale jak ktoś nie jest specjalnie nagrzany to chyba lepiej poczekać na promo :lapka: no bo jakby chciał to już dawno by kupił a kupić żeby było to bezsensu.

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Square napisał:

Wydaje mi się, że tego się nie da pominąć, ale jeżeli rzeczywiście masz wszystkie zrobione to nie pozostaje nic innego jak zacząć np NG+ i na szybko to ogarnąć.

NG+ co to znaczy? Ok już wiem. Nie było pytania. 

Edytowane przez kamilrys
Dowiedziałem się.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.