Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cichsza bo nowa i nieużywana. Dopiero po kilku miesiącach użytkowania można coś stwierdzić.

Całe szczęście moja Pro w wersji 7016b jest cicha a jedyną gra która potrafi czasem zezłościć prosiaka jest NBA 2k18 ale to też nie jest hałas odkurzacza a po prostu słychać, że wiatraki pracują i troszkę szumi. Podobny efekt mam przy ładowaniu się mapki w Battlefront 2 bądź WRC 7 ale zaraz wiatraki się uspokajają

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, Nemesis napisał:

Ja uważam, że to zależy od gry i trybu w jakim zostaje uruchomiona. 

 

też obecnie gram w shadow of war (4k i hdr pięknie gra wygląda) i skorpion cichutki. Myślę że to przy prosiaku zależne od tego czy gra jest dobrze czy źle zoptymalizowana. Mafia 3 to idealny przykład złej optymalizacji. Do tej pory jestem w szoku że moja premierowa ps4 była cichutka przy uncharted 4 (co za piękna grafa) a przy ac unity czy Alien isolation prawie nie odleciała w kosmos i w nocy wolałem nie uruchamiać :D

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, XM. napisał:

Mam pro i przeszedłem już wiele gier na niej i ogólnie każda gra chodzi cichutko i max na "dwojce". Jedynym wyjątkiem jest Mafia 3 - konsola dyszy na 5 biegu nonstop i nawet w słuchawkach ps4 słychać.

 

Jaki model? Moje CUH 7016B przy niektórych grach wyje tak głośno, że mam ochotę uciszyć je młotkiem.

Odnośnik do komentarza

Ja tak jak pisałem wcześniej u mnie na 7016b cichutko praktycznie we wszystkich grach a gram w takie tytuły jak Assasins's Creed Origins, The Evil Within 2, Grand Turismo Sport i wiele wiele więcej zarówno nowości i jak i prawie nowości. U mnie najgorzej działa jak do tej pory NBA 2k18 ale pamiętam, że Mafia 3 również troszkę głośniej działała na prosiaku ale nie był to poziom 2k18. SW Battlefront 2 przy wczytywaniu mapki powoduje u mnie rozkrecanie wiatraków na 3jkę w skali do 6 ale podczas gry cicho.
Call of Duty WW2 ostatnio w trybie multiplayer też zaczął rozkręcać wiatrak tak na 2-3 poziom ale nie jest to głośny szum, po prostu słychać, konsola pracuje.
Wielu grach jest praktycznie cicho, czasem wiatrak działa na jedynce, maks dwójce ale przez moment i nastaje znowu cisza.
Mam już prosiaka od około 4 miesięcy i go zbytnio nie oszczędzam i oby było tak dalej. Jak mam być całkowicie szczery to wydaje mi się, że na samym początku chodziła jeszcze ciszej. Możliwe, że nie miałem wtedy jeszcze tych gier zainstalowanych o których pisałem wyżej.
Pamiętam, że po wyjęciu konsoli z pudła i po ściągnięciu 2-3 gier zastanawiałem się czy nie mam uszkodzonych wiatraków bo ich w ogóle nie słyszałem i jaką ulgę poczulem jak w końcu coś na chwilę zaszumiało

Odnośnik do komentarza
A mój prosiak jest cichutki przy każdej grze, i jak to wytłumaczyć? Premierowego fata po okresie gwarancji musiałem rozebrać i bawić się w wymiany pasty bo hałas był nie do zniesienia.
Mój również ale napisałem tak jakbym na upartego chciał się przyczepić bo oprócz 2k18, konsola pracuje bardzo cicho a 2-3 bieg w niektórych grach powoduje tylko lekki szum, który można usłyszeć w całkowitej ciszy a większości gier 2-3 bieg włącza się i tak tylko na kilka sekund by ustać. Jeśli u Ciebie w ogóle wiatraki się nie uruchamiają to masz raczej powód do zmartwień
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, grzybiarz napisał:

Mój PROsiak na początku chodził głośno jak odkurzacz, ale przy... Uncharted 4 na blu ray. Obecnie gram w gry z cyfry i jest cichutko. Przy tych ładniejszych graficznie gierkach, czasem coś głośniej pochrumka.

 

Odpalę dzisiaj coś wymagającego w cyfrze i sprawdzę. Tak na dobrą sprawę to rzeczywiście wyje akurat przy Horizonie którego odpalam z BR.

Odnośnik do komentarza

Figuś

No to konsola zachowuje się jak moja czyli wszystko jest super!

 

Square

Dokładnie płyta jest tylko po to by doczytać licencje.

Ważne jest natomiast aby podczas instalacji gry nie wyjmować płyty do czasu aż całkowicie nie przestanie się kręcić. Czasem trwa to 20 minut nawet ale to ważne gdyż w tym czasie trwa proces wypakowywania plików czyli proces instalacji. Ogólnie pasek postępu podczas instalacji z płyty jest nieco mylacy i kiedy się zapełni cały, to owszem, możemy już grać w grę ale nadal są dogrywane pliki z płyty. Można łatwo to udowodnić gdyż pasek instalacji zapełnia się w kilka sekund a to nie możliwe aby 40GB danych z gier skopiowało się z płyty na dysk w tak krótkim czasie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Hałas konsoli zależy od wielu czynników, mialem białego fata i on podczas grania w Until Dawn, Dooma czy MGS V (będąc w helikopterze) bardzo hałasował, tak głośno, że granie w nocy praktycznie odpadało bo dziewczyne budziłem, hałas przebijał się przez słuchawki. Nie znam się więc nie wiem co było powodem ale generalnie zdarza się, że starsze rewizje (jak np mojego kumpla premierowy fat) są cichsze niż nowsze. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, _Be_ napisał:

Nie znam się więc nie wiem co było powodem

 

Powodem hałasu jest tylko i wyłącznie słabej jakości pasta na procku i thermopady na kostkach pamięci.

Być może Sony stosuje te materiały od różnych dostawców i dlatego jedne konsole są ciche, a inne głośniejsze od odkurzacza.

Ja u siebie przetestowałem 2 pasty... Arctic MX4, oraz Gelid GC Extreme. Obie niby dobre, a różnica między nimi kolosalna. Na tej pierwszej konsola chodziła jeszcze głośniej jak na tym fabrycznym badziewiu, natomiast na drugiej stała się mega cicha i rzadko kiedy zdarza się jej podbić obroty wentylatora tak by były słyszalne.

 

Sama konsola jest dobrze zaprojektowana i ten układ chłodzenia daje radę, ale niestety jakość tej pasty to dno i dwa metry mułu.

Sony powinno sprzedawać te konsole w częściach by każdy sobie ją starannie podkładał na dobrych jakościowo środkach termo przewodzących.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy może mi ktoś mądry wytłumaczyć o co chodzi i jakie różnice są w dźwięku, które puszcza PS4 (Pro)? Chodzi mi o trzy a w zasadzie dwie opcje: PCM, Dolby Digital i DTS. Połączenie mam możliwie najlepsze czyli źródło PS4 Pro do ampli poprzez HDMI i z ampli, które przesyła obraz do TV również przez HDMI. W internetach się naczytałem, że gdy mamy ustawione właśnie HDMI OUT (a nie OPTICAL), najlepszym wyborem będzie ustawienie PCM Linear (czyli niby dźwięk bezstratny). Tylko, że część gier poprzez to ustawienie nie puszcza dźwięku przez dwa tylne głośniki (bo pewnie oryginalny zapis to np. 5.1 a nie 7.1 vide Nier: Automata), a gdy włączę Beatstrem DTS zawsze każdą grę mam przez wszystkie głośniki (czyli 7.1).

I sam nie wiem co mam ustawić, bo niby gdy włączam PCM to w info na ampli pokazuje mi input 7.1 a w DTS input 5.1, mimo że gra odwrotnie. Mam nadzieję, że ktoś zrozumiał o co mi cho.

Oczywiście pytanie dotyczy właścicieli kina domowego 7.1.

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś wymieniał pastę i termopady w serwisie? Sam trochę się boję czegoś spieprzyc chociaż teoretycznie nie jest to aż takie trudne z tego co pokazują na filmikach. Niestety w praktyce różnie bywa, a sam nigdy takich rzeczy nie robiłem. Moja nieco ponad roczna Pro stała się ostatnio strasznie głośna i poza tym że denerwuje to wprowadza to w lekki strach że któregoś dnia się zwyczajnie przegrzeje. Rozkrecilem ją i wyczyściłem z kurzu wiatrak, jednak niewiele to dało. Tu więc moje podstawowe pytanie -  czy może ktoś polecić solidny i uczciwy serwis który zajmuje się takimi sprawami? Idealnie byłoby w kujawsko-pomorskim bo mieszkam w Toruniu, ale mogę też  wysłać gdzieś indziej byle to nie trwało wieki :-) 

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj po uruchomieniu PROsiaka obraz zaczął wariować , co chwile migotał na czarno , brak dźwięku a nawet całkowity brak obrazu . Mam konsole już ponad rok i nigdy z nią nie miałem takich problemów . Podpiąłem konsole pod inne wejście hdmi i problem zniknął . Chociaż mam dziwne obawy że tylko na chwilę heh . Wątpię że port hdmi jest uszkodzony ponieważ podlączyłem ps3 oraz dekoder nc+ i nie było problemów z obrazem . Co może być w takim razie przyczyną? Z tego co się naczytałem na necie to migoczący obraz to właśnie jedna z częstszych usterek PRosiaka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...