Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.01.2018 o 10:40, Figuś napisał:

Kiedyś się tutaj ogłaszali, i z tego co widać są godni zaufania po opiniach w necie, tyle że musiałbyś wysłać sprzęt do scyzorów

http://www.serwis.kielce.pl/

Dzięki za info, jednak zdecydowałem się sam to zrobić - nie żałuję :D. Wszystko śmiga chyba jeszcze ciszej niż jak zakupiłem :D. Trochę stresik był bo pierwszy raz robiłem coś takiego ale okazuje się że jest to dość prosta sprawa. Zastosowałem pastę i termopady Gelid tak jak były polecane w temacie. Jestem mega zadowolony a przy okazji czegoś się nauczyłem. Polecam każdemu :D :banderas:

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Ma ktoś problem z wyciem PRO ? Podczas grania w gry z piorytetem na rozdzielczość (Horizon,FFXV,Deus EX) nie da rady na konsoli grać bo wyje gorzej niż odkurzacz. Dopiero w trybie performence jest tylko delikatnie głośniejsza .

Odnośnik do komentarza

Moja również działa cicho, jedynie NBA 2k18 potrafi zmusić konsole do większego szeptu a całą masę gier, które posiadam nie powodują tego efektu.

Mafia 3 delikatnie rozkręca wiatrak ale jest sporo ciszej od NBA. Myślę, że 2k nie potrafi optymalizować gier. Battlefront 2, dawno nie włączyłem ale pamiętam, że tylko podczas lądowania mapy było coś konsole słychać. Inne gry tylko na moment minimalnie zakręca wiatrakami i za chwile cisza a gram praktycznie w najnowsze produkcje: GTS, HZD, Nier Automata, T7, I2 i wiele więcej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie każdy z tego co czytam każdy ma problem z innymi grami , u mnie np. Uncharted 4 jest w miare cichy u innych ponoć konsola wchodzi w tryb odkurzacza. Natomiast jak pisałem Deus Ex z plusa jest nie grywalny bo konsola chodzi na tyle głośno że słychać ją w całym domu (nawet kręcone radeony nie widziałem by wyły tak jak plejka) . Ludzie piszą o wadliwej serii konsol(moja z bundla Horizon) i o tym że pomaga wymiana pasty za co wątpię abym samemu się zabrał. 

Odnośnik do komentarza

Mi pro na początku działała cicho ale w nowszych grach już zaczynała wyć. W nba 2k18, uncharted 4, czy battlefront 2 wchodziła na takie obroty że myślałem że się zaraz wyłączy albo odleci. Po wymianie pasty i termopadow chodzi niemal tak cicho jak w menu konsoli. Sprawdzę dziś Mafię 3 i dam znać, ale moim zdaniem głośne chodzenie to kwestia właśnie słabej pasty na procesorze. 

 

Edit: oczywiście mówię o 4k z hdr. 

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, grzybiarz napisał:

Jakieś obniżki na prosiaka się szykują? Bo tak przeglądam ceneo, to cena dalej taka sama jak na premierę. Siora planuje kupić i w sumie chciałbym by miała jak najtaniej :lapka:



Chyba najlepiej poczekać na koniec roku fiskalnego - wtedy jest fala obniżek, firmy chcą zwykle jak najwięcej sprzedać przed jego zamknięciem. Chociaż naturalnie to nic pewnego (ale dla przykładu: zeszłego marca można było kupić taniej Ps4 slima na Amazonie -  w cenie, która dopiero pojawiła się znowu na BF i święta). Rok fiskalny dla większości firm kończy się 31 marca, więc marzec jest najlepszą opcją na ew. obniżkę Pro

P.S

Z tego samego powodu dużo gierek wychodzi w ostatnich tygodniach marca - firmy chcą wykazać dodatkowych dochód w roku fiskalnym (albo jak najszybciej wpisać grę w starty vide Mass Effect Andromeda)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem Mafię 3 i również nie wchodzi na wyższe obroty po wymianie pasty. Tak więc podtrzymuję swoją tezę, że głośna praca konsoli spowodowana jest słabej jakości pastą w ps4, ewentualnie skruszeniem jej po dłuższym czasie użytkowania. Polecam więc wam jeszcze raz wzięcie pod uwagę wymianę pasty. U mnie tak jak pisałem - po "operacji" - jak ręką odjął :D. Polecam poczytać doświadczenia innych użytkowników forumka w tym temacie: 

Mnie to zmotywowało i nie żałuję. Na prawdę jest to prostsze niż się wydaje, zwłaszcza że sam nigdy się za takie sprawy nie brałem. Są filmiki na youtube jak to zrobić. Oczywiście jeśli ktoś ma konsolę na gwarancji to musi liczyć się z jej utratą. Jeśli do juz po tym okresie to trzeba wziąć pod uwagę wymianę pasty, bo głośna konsola to ewidentnie efekt przegrzewania, a wszyscy wiemy z czym może się to wiązać. Jeśli jednak ktoś nadal boi się to może próbować w serwisach. Jeden z nich był polecany chyba na poprzedniej stronie. 

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

Ogólnie ekipa 2k to nie są geniusze optymalizacji. Tak jak pisałem, koszykówka od nich wprowadzą konsole na 3 bieg. Żadna z moich ponad 40 gier tak nie drażni mojego prosiaka. Praktycznie zawsze jest cicho a jak już wiatraki coś się zakrecą to na około 30 sekund i ustają.

Mafia 3 od nich działa dużo lepiej, wiatraki czasem pracują na najniższym biegu.

Ostatnio Monster Hunter World podkręca moją PS4 Pro tak na drugi bieg ale to i tak lepiej niż NBA 2k18. MHW mam ustawiony na graficzny priorytet, zapewne gra również jest bardzo źle zoptymalizowana bo o wiele bardziej wymagające gry działają praktycznie bezszelestnie.

 

Prosiaka mam gdzieś od 5miesiecy (dokładnie nie pamiętam) i chce zaznaczyć, że nawet najgorzej działający 2k18 nie powoduje efektu odrzutowca ale konsola jest słyszalna i nie lubię przez to grać w tą koszykówkę!

 

Co do pasty to kolega wyżej zapewne ma rację ale wszystko zależy na jaką konsole się trafi. Moja wcześniejsza zwykła ps4 działała po dwóch latach na prawdę przyzwoicie choć większość gier działała na pierwszym czy 2gim biegu. Wiadomo występowały również momenty, że trójka się włączyła ale daleko jej było do odkurzacza.

 

 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście że zmianę pasty polecam w sytuacji kiedy faktycznie konsola wchodzi często na wysokie obroty. Inaczej nie ma po co. Kilka postów wyżej pisałem że na początku moja pro chodziła w miarę cicho. Problem zaczął się pojawiać gdzieś właśnie od premiery nba 2k18 (czyli po około 10 miesiącach od zakupu), wtedy zacząłem słyszeć że zaczyna po mału odlatywać :/. Później zacząłem dostrzegać to przy coraz większej ilości gier. Teraz po wymianie, wszystkie gry chodzą cichutko, nic nie wchodzi na wyższe obroty, jest prawie zawsze tak cicho jak w menu konsoli. Czasem tylko delikatnie słychać jeśli doczytują się dane z płyty. Co do gier z którymi miałem większe lub dużo większe problemy z głośnością mogę wymienić choćby wspomniane już nba 2k18 (tu było chyba najgorzej), battlefront 2, Wiedzmin 3, Assassin’s Creed origins, czy Uncharted 4. Teraz przy każdej cichutko :D Plusem zrobienia tego samemu jest to że następnym razem jeśli będę potrzebował (bo i ta pasta z czasem może zacząć tracić swoje właściwości) powtórzę zabieg bo już wiem jak. 

Edytowane przez mlody23
Odnośnik do komentarza

I co nawet NBA 2k18 jest cicho? Podczas całego meczu? U mnie tak, że najgorzej jest w tych filmikach przed meczem. Później podczas meczu raz jest cicho, ciszej a czasem znowu 3 bieg i tak przez cały mecz. NBA Live 18 działa bezszelestnie, Assasins Origins, Wiedźmin również spokój... Balltefront 2 tylko podczas ładowania mapki troszkę było słychać wiatrak ale podczas meczu już git.

Możesz dokładnie sprawdzić 2k18 tak aby TV, kino nie było głośno?

 

 

Odnośnik do komentarza

Już sprawdzałem, przez cały tydzień :D Cicho :D:banana:

 

 

Edit:

W razie czego mogę spróbować coś podpowiedzieć gdyby ktoś potrzebował. Zaznaczam jednak że nie uważam się za specjalistę i sam robiłem oczywiście to na własne ryzyko, no i już po okresie gwarancyjnym ;). Z efektu jestem bardzo zadowolony :)

Edytowane przez mlody23
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

no ja zauważyłem, że blisko po roku uzywania pro zaczął chodzić głośniej, w Monhunie to już w ogole wyższy bieg i gram na słuchawkachb o inaczej szum mocno przeszkadza :yao: sony nie umie w hwardware, kiedy odpalam Scorpio i go w ogole nie slysze to tylko z politowaniem patrze na stojacego obok prosiaka :reggie: 

moze jak mi sie skonczy gwarancja (za 2 tygodnie lekko ponad) (bo jest rok chyba tylko, nie? ) to moze tez sie pobawie w wymiane pasty 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, BieŃ napisał:

Prawdziwy test bedzie w cieplejsze dni , i potrzeba troszke wiecej czasu niz tydzien ;]  byly przypadki ze po 2 tygodniach konsola wracala do starego poziomu glosnosci(mowie o bieda ps4 );] ale zycze powodzenia

Dzięki ;) Nie wątpię, jednak cieszę się że konsola jest cicho po tym jak prawie odlatywała, widać że już się nie przegrzewa. Oczywiście czas pokaże, ale póki co jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza

@Rayos Jest tylko rok gwary.

 

Miałem trzy PS4 i te premierowe faty są ciche (nie bez głośne ale nie przebijają się przez słuchawki) a druga rewizja z bundla z GTA V była w pewnych grach niegrywalna przez przebijający się hałas (MGS V, Doom, Until Dawn). Kumpel też ma premierową grubaske i też jest cicha i oprócz rozje.banej gumy na analogach póki co smiga no ale cena za lepsze bebechy w środku jest taka, że to wszystko obesr,ane jest. Nie rozumiem czemu nie zrobią czegoś na zasadzie amator taniocha, slim taniocha, pro dla ludzi, którzy chcą produkt premium. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Sony jak ognia boi się przekraczania granicy 399$ za konsolę. Było to już widać przy samej zapowiedzi, gdy postanowili ciąć koszta na odtwarzaczu BR 4K. Sama jakość wykonania też jest co najwyżej poprawna - o ile kultura pracy to na ogół kwestia szczęścia, to taki na przykład "strzelający" sobie plastik, gdy konsola trochę pochodzi, jest chyba w każdym egzemplarzu - Prosiak lubi się mocno grzać. Miała wychodzić jakoś teraz nowa rewizja w bundlu z Monster Hunterem, o ile mnie pamięć nie myli? Ciekawe czym "optymalizacja kosztów produkcji" objawi się tym razem. :P

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

No u mnie fat też był cichy jedynie przy bloodborne czasem jęczał ale nic co by przeszkadzało w rozgrywce , natomiast horizon z piorytetem rozdzielczości czy wspomniany Deus Ex robią taki raban że nie idzie w to grać w nocy. Też są to momenty bo w zamkniętych lokacjach konsola chodzi zadowalająco ale wystarczy jakieś większe otwarte miejsce i niestety nie idzie . Ale FF XV już miał coś skopane ze strony gry , gra chodziła cichutko nagle wpadała jakaś cutscenka i w sekunde przeskakiwała konsola na najwyższy bieg. No nic będę musiał kombinować jak te paste wymienić w pro bo zakładam że będzie tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...