Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w trakcie rozgrywki konsola chodzi cicho dopiero gdy podchodzę do handlarza to wchodzi na 4-5 bieg i działa jak odkurzacz podobnie do cutscenek z FFXV . Nie mam kompletnie pojęcia jak to działa że w wymagających momentach chodzi konsola dość cicho a w takich durnych momentach wskakuje na wysokie biegi.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Taikun napisał:

Podobno są modele z dwoma różnymi układami chłodzenia, tzn. wiatrakami różnych firm / czy tam wadliwe partie. Jedne są ciche, inne buczą, ale na samo działanie / osiągi to nie wpływa. Moja czasami buczy tak że jeszcze trochę to by odleciała. 

Już kiedyś o tym pisałem , godzina 1-2 w nocy odpalam FF XV i nagle odpala się cut scenka konsola nagle wskakuje na 4-5 bieg no i konsola została wyłączona bo chodziła głośniej niż odkurzacz a ludzi budzić nie chciałem. Ostatnio zacząłem rozważać by po prostu konsola zamiast pod tv to trzymać w zakmniętej szafce może trochę ciszej będzie.Konsolka z bundla Horizon więc to chyba nie jest pierwsza partia.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W końcu zrobiłem upgrade do Pro - pierwsze zdziwko - jakiś czas temu osieciowałem sobie mieszkanie kablami CAT6, jako że CAT5/5E to przestarzały standard i nie pozwalał mi wskoczyć wyżej niż 100mbit. Stara czwóreczka doskonale sobie radziła z CAT6, zaś Prosiak udaje, że kabel nie jest podłączony. Na routerze widzę, że urządzenie jest wykrywane. Mocno spier.doliły sprawę inżynierki z Sony.

Odnośnik do komentarza

Wedle specyfikacji producenta ekranowane, ale chooy tam wie bo były dość tanie (kilkanaście złotych per kabel 5m).

Z 5e miałem zgrzyt, bo sieciówka w komputerku nie chciała się z automatu przerzucić na 1gbit. Jak wymuszałem to ustawieniami ręcznymi to net wysypywał się całkowicie - zmieniłem na szóstkę i działa jak marzenie - Steam zasysa z pełną prędkością łącza.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, ping napisał:

Wedle specyfikacji producenta ekranowane, ale chooy tam wie bo były dość tanie (kilkanaście złotych per kabel 5m).

Z 5e miałem zgrzyt, bo sieciówka w komputerku nie chciała się z automatu przerzucić na 1gbit. Jak wymuszałem to ustawieniami ręcznymi to net wysypywał się całkowicie - zmieniłem na szóstkę i działa jak marzenie - Steam zasysa z pełną prędkością łącza.

wg mnie tutaj jest problem. I lepiej zawsze założyć kable dobre 5e (molexa np) niż 6 bardziewną. kat 5e może puscić 1gbit (markowe zazwyczaj dają radę) kat 6 musi bo to jest wymogiem żeby kabel mógł mieć takie oznaczenie.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Fanek napisał:

Cat5e ogarnia do max 1gbit, 6e do 10gbit. Zakładałem kiedyś internety i nawet po zakończeniu światłowodu konwerterem dalej kładliśmy 5e.

Pingu w Twoim przypadku to obstawiałbym kwestie routera bo nic innego nie zostaje

Router jest straszliwym goownem parującym, wpieprzyłem się w zakup RT-AC1200G+ bo był to w momencie kupna jedyny sprzęt o interesujących mnie parametrach nie kosztujący 700zł, żałuję do teraz, choć oprócz wifi lubiącego się zerwać przy moim lapku nie mam ostatnio żadnych problemów (no, może poza wspomnianej wcześnie potrzebie wymiany na CAT6 i PS4-ce nie widzącej wpiętego kabla).

Teraz, mozi napisał:

wg mnie tutaj jest problem. 

Jest to możliwe, chociaż nie zamierzam tego badać - z innym sprzętem działa idealnie. Mam po prostu pecha do elektroniki - dziś na przykład PROsiak miał problem z handshakiem z telewizorem - odpaliłem konsolę, potem włączyłem telewizor - był sam dźwięk, obrazu brak. Reset konsoli pomógł ale hm... z amatorem nie miałem takich przygód.

Odnośnik do komentarza

Ja w temacie ps + router tez ostatnio przezylem dziwna przygode. Otoz amator jak i prosiak z dnia na dzien przestaly widziec sie z moim routerem przez wifi. Kiedy zestawie hotspota z laptopa to od razu wskakuja do sieci. Dziwne jest przede wszystkim to, ze na routerze nic nie bylo grzebane z ustawieniami. Dodatkowo pozostale urzadzenia (tv, laptop, telefony) dalej hulaja po wifi bez zgrzytniecia... Efekt jest taki ze lacze sie teraz przez kabel sieciowy i musze przez niego skakac w drodze do lazienki. To wszystko moze sie zle skonczyc, to tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...