Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, zagul napisał:

Jak to jest dokładnie z rozdzielczością na na PS4 PRO, 2160p, ale to jest 3840x2160 czy 4096x2160? Mam w TV opcję poprawienia jakości obrazu urządzenia obsługującego formatu 4:2:0, 4:4:4, 4:2:2, ale jak to odpalam to TV przestaje widzieć PS4. Ktoś coś wie na ten temat?

 

Prosiak jak i KOX mają wyświetlają max. rozdziałkę 3840x2160 

Odnośnik do komentarza

A orientuje się ktoś jak sprawuje się ta wersja PS4 Pro z zestawu z FIFĄ?  Zastanawiam się czy brać czy zaczekać na zestaw z RDR2 bo mam wątpliwości czy nie trafi mi się jakiś hałaśliwy model ale z drugiej strony jest teraz ten zestaw w miarę racjonalnej cenie w przeciwieństwie do zestawu np. ze Spidermanem i strach się bać jaka będzie cena zestawu z RDR2. Z drugiej strony dobre ceny na pewno będą na black friday tylko że to jeszcze 2 miesiące czekania...

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, PawciosS napisał:

A orientuje się ktoś jak sprawuje się ta wersja PS4 Pro z zestawu z FIFĄ?  Zastanawiam się czy brać czy zaczekać na zestaw z RDR2 bo mam wątpliwości czy nie trafi mi się jakiś hałaśliwy model ale z drugiej strony jest teraz ten zestaw w miarę racjonalnej cenie w przeciwieństwie do zestawu np. ze Spidermanem i strach się bać jaka będzie cena zestawu z RDR2. Z drugiej strony dobre ceny na pewno będą na black friday tylko że to jeszcze 2 miesiące czekania...

na BF pewnie beda najwieksze promocje pewnie gdzies 1500 za pro z jakas gra?? (rok temy lataly chyba za 1400)...w styczniu masz czyszczenie magazynow, poznije komunie zakup mozna odkladac w nieskonczonosc. Jak masz kase to kupuj , jak Cie sie nie spieszy to poczekaj na BF. 

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Nie ma czegoś takiego jak black friday u nas, nigdy nie było i nie będzie. Jak już to będą promocyjne konsole, sprzęty czy uj wie co jeszcze. Black friday to se może w jueseje czy anglie kupować, gdzie promocję sięgają do 80-90% na dany asortyment, nie to co w polsce  gdzie zaledwie masz 20% i szał pyzdy mają z biedapromocji.

Edytowane przez Faka
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.09.2018 o 13:40, Faka napisał:

Nie ma czegoś takiego jak black friday u nas, nigdy nie było i nie będzie. Jak już to będą promocyjne konsole, sprzęty czy uj wie co jeszcze. Black friday to se może w jueseje czy anglie kupować, gdzie promocję sięgają do 80-90% na dany asortyment, nie to co w polsce  gdzie zaledwie masz 20% i szał pyzdy mają z biedapromocji.

 

W dniu 29.09.2018 o 13:37, Szymek_PL_ napisał:

na BF pewnie beda najwieksze promocje pewnie gdzies 1500 za pro z jakas gra?? (rok temy lataly chyba za 1400)...w styczniu masz czyszczenie magazynow, poznije komunie zakup mozna odkladac w nieskonczonosc. Jak masz kase to kupuj , jak Cie sie nie spieszy to poczekaj na BF. 

 

W dniu 29.09.2018 o 12:45, Square napisał:

A skąd wiesz, ze ta nowa nie trafi Ci się jako głośna/wadliwa/inna? Różne promocje są zawsze, jak tak będziesz czekał na kolejne to do premiery PS5 możesz nie kupić.

 

A jak to jest z tą hałaśliwością modelu który obecnie jest w sprzedaży? Większość jest ok i jedynie czasem komuś trafi się głośniejszy egzemplarz czy jest to raczej większy problem? 

 

Najchętniej to kupiłbym już ten zestaw z FIFĄ ale jeśli problem z obecnym modelem jest dosyć powszechny to myślę że nie zaszkodzi poczekać miesiąc na nową wersję która podobno ma rozwiązać ten problem, no chyba że jedynie niektóre egzemplarze wyją jak odrzutowiec a większość jest ok to wtedy myślę że zaryzykuję. 
 

Odnośnik do komentarza

No to jest właśnie jedyny powód przez który jeszcze nie kupiłem zestawu z FIFĄ, gdyby nie informacja że będzie to nowa wersja Prosiaka która ma rozwiązać problem z tą głośnością to bym się nawet nie zastanawiał :)

 

Tylko obawiam się czy cena zestawu z RDR2 nie będzie kosmiczna tak jak w przypadku zestawu ze Spidermanem który kosztuje prawie 2000 i dlatego wspomniałem o tym rezerwowym terminie kupna na black friday i wiadomo że polskie promocje nijak mają się do tych które są w Stanach ale niektóre rzeczy można dostać naprawdę sporo taniej powiedzmy 20-30% i z tego co wiem to rok temu w Polsce też były ciekawe promocje jeśli chodzi o konsole więc to taki mój ostateczny, rezerwowy termin gdybym jednak nie zdecydował się na zakup zestawu z FIFĄ i gdyby za miesiąc okazało się że zestaw z RDR2 kosztuje tyle co ten ze Spidermanem, a na BF zgaduję że powinny być cenie tego zestawu co teraz z FIFĄ lub może nawet 100-150 zł taniej.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, PawciosS napisał:

No to jest właśnie jedyny powód przez który jeszcze nie kupiłem zestawu z FIFĄ, gdyby nie informacja że będzie to nowa wersja Prosiaka która ma rozwiązać problem z tą głośnością to bym się nawet nie zastanawiał :)

A skąd w ogóle info, że niby ten model ma eliminować głośną prace konsoli?

Odnośnik do komentarza

PRO z bundlem Spidermana było czerwone limitowane i pewnie dlatego trochę droższe, PRO z RDR2 będzie normalne czarne więc cena konsoli + cena gry w pudełku plus/minus.

Ten poziom hałasu -50% to nie wiadomo skąd info, just ppe things XD  po jakimś teście widziałem że jest tylko pare decybeli ciszej.

 

Problem halasu to w duzym stopniu loteria, mam premierowa Pro i nie wyje, czasami mocniej szumi. Inni maja nowsze rewizje i im wyje :dunno:

 

edit:

https://gearnuke.com/red-dead-redemption-2-ps4-pro-bundle-new-hardware/

 

 

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Fanek napisał:

PRO z bundlem Spidermana było czerwone limitowane i pewnie dlatego trochę droższe, PRO z RDR2 będzie normalne czarne więc cena konsoli + cena gry w pudełku plus/minus.

 

 

 

 

 

No właśnie kolega @PawciosS ma na myśli czarnego Prosiaka z Pająkiem, który u nas chodzi za ok. 1930zł (np. Eurortvagd). Bundle z czerwoną konsolą śmigały od 2099zł w górę. 

Odnośnik do komentarza

Dobra mam TV Sony XE75, podłączyłem PS4 pro, odpalam spidermana i komunikat, że mój TV to może wspierać 4K, a teraz to tylko 2K. Zmieniłem kabel HDMI na ten dodawany do PS4, "podbiłem" coś tam w ustawieniach TV (dla dwóch portów można zwiększyć jakość). Teraz mam komunikat w info o wyjściu Video:

Rozdzielczość:
3840x2160-60Hz
Format koloru:
RGB

HDCP:
1.4: "Obecnie PS4 jest skonfigurowane, by obsługiwać jedynie standard HDCP 1.4. Podczas używania standardu 1.4 aplikacje wideo, które obsługują rozdzielczość 4K, mogą nie być w niej wyświetlane."
 
HDR: obsługiwane

Dostępne częstotliwości dla wyjścia 4K:
Z użyciem HDR: 24, 25, 30, 50, 60Hz.

CZY COŚ ŹLE USTAWIŁEM, CZY TAK MA BYĆ? Nie powinno być HDCP 2.2? Ktoś mi to może wyjaśnić? 

Odnośnik do komentarza

XE75?

To 75 to cale? to chyba 75XEcośtamKOD?

 

Jak to któryś z tych modeli w linku to masz guide jak uruchomić ulepszenie na porcie hdmi, tak zrobiłeś?

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00167580

 

Ale w sumie musiałeś, bo inaczej nie podałby Ci chyba 60hz dla 4k z HDR, ciekawe z tym HDCP, a ustawiałeś może opcję YUV420?

 

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, sakiu napisał:

XE75?

To 75 to cale? to chyba 75XEcośtamKOD?

 

Jak to któryś z tych modeli w linku to masz guide jak uruchomić ulepszenie na porcie hdmi, tak zrobiłeś?

https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00167580

 

Ale w sumie musiałeś, bo inaczej nie podałby Ci chyba 60hz dla 4k z HDR, ciekawe z tym HDCP, a ustawiałeś może opcję YUV420?

 

 

No mam automatyczną rozdzielczość i w grze mam YUV422 + HDCP 1.4

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

@MEVEK edycja Spider-Mana to model 7116, a w nich podobno nie ma rewelacji, dopiero konsola idąca w bundlu z RDR 2 to 7216 i na razie, odpukać,  jest bardzo w porządku. Na pewno robili coś z zasilaczem, bo już nie wchodzi kabel wyglądu 3-pinowego jak do zasilaczy komputerowych. Teraz mamy do czynienia z kablem 2-pinowym jak w przypadku PS4 slim czy FAT.  Grając w Spider-Mana chodzi jak ta lala, oczywiście jak na warunki PS4 jest cicho, ale ma swoje etapy, gdzie raz jest troszeczkę głośniej, ale na pewno nie mamy do czynienia z suszarą. Ping pisał w Zakupach Growych , że jak pasta się zetnie na procku to zacznie chodzić jak odrzutowiec, możliwe. Jednak przy moim poprzednim matowym modelu PS4 ( CUH-1216), którego miałem 3 lata, tylko przy dwóch grach załączyła się suszara. God of War i DOOM i w obydwu przypadkach były to momenty, gdy wchodziliśmy do interaktywnej mapy. Nie wiem o co chodziło, ale chyba każda konsola, niezależnie od modelu w tym etapie zaczynała "startować". Może to też kwestia dbania o konsolę, bo starałem się zawsze czyścić otwory wentylacyjne. Nie pozwalałem, by też konsoli było "ciasno" i znajdowała się na otwartej przestrzeni w pokoju, by miała swobodny przepływ powietrza. Trochę śmieszne jest to, że tak trzeba dbać o te żylety i prosiaki by chodziły jak należy, gdzie w przypadku konkurencji można się obyć bez tych wszelkich wygibasów. No ale coś za coś. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...