Skocz do zawartości

Nintendo Classic Mini


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Może jestem głupi, ale może ktoś mi wytłumaczyć po co ktoś kupuje Mininesa, a potem podłącza go do kompa, hakuje, bawi się w wgrywanie i tak dalej? Rozumiem oczywiście po co go łamać, chociażby dla zabawy, ale nie rozumiem po co ludzie z tego korzystają. Przecież to jest zaprzeczenie idei za którą stoi ten sprzęt. Jak ktoś chce się bawić to po co mu Minines? Przecież emulatory potrafią o wiele więcej. Zawsze myślałem, że ten Minines jest właśnie dla ludzi świadomych co biorą i po co. Są miliony sprzętów emulujących wszystko, serio jeszcze Mininesa w to trzeba ubierać?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Może jestem głupi, ale może ktoś mi wytłumaczyć po co ktoś kupuje Mininesa, a potem podłącza go do kompa, hakuje, bawi się w wgrywanie i tak dalej? Rozumiem oczywiście po co go łamać, chociażby dla zabawy, ale nie rozumiem po co ludzie z tego korzystają. Przecież to jest zaprzeczenie idei za którą stoi ten sprzęt. Jak ktoś chce się bawić to po co mu Minines? Przecież emulatory potrafią o wiele więcej. Zawsze myślałem, że ten Minines jest właśnie dla ludzi świadomych co biorą i po co. Są miliony sprzętów emulujących wszystko, serio jeszcze Mininesa w to trzeba ubierać?

 

 

Chodzi o tego pada, który do złudzenia przypomina oryginalnego. Chodzi o kształt konsolki, który jest nomen omen miniaturką oryginału i raz, że przywołuje wspomnienia, a dwa, że wygląda ślicznie. Chodzi o to, że kupujesz oryginalne gierki w ten sposób, a nie ciśniesz na emulatorach, które co by się nie mówiło, to jednak są w szarej strefie. Obiektywnie patrząc to emulatory są lepsze i dają więcej możliwości (i dlatego ja też osobiście wolę cisnąć w SMB3 na RetroArchu), ale nie każdy tego potrzebuje i wcześniej wymienione kwestie mają dla niego znaczenie. Aha, ja mam wygodne połączenie PC z TV, ale niektórzy w salonie mogą nie mieć żadnego komputera w pobliżu wyświetlacza. Wtedy tak czy siak musiałbyś kupować jakieś RPi czy miniaturowy komputer np. w usb sticku, więc czemu od razu nie kupić dedykowanego do danego zadania sprzętu?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Może jestem głupi, ale może ktoś mi wytłumaczyć po co ktoś kupuje Mininesa, a potem podłącza go do kompa, hakuje, bawi się w wgrywanie i tak dalej? Rozumiem oczywiście po co go łamać, chociażby dla zabawy, ale nie rozumiem po co ludzie z tego korzystają. Przecież to jest zaprzeczenie idei za którą stoi ten sprzęt. Jak ktoś chce się bawić to po co mu Minines? Przecież emulatory potrafią o wiele więcej. Zawsze myślałem, że ten Minines jest właśnie dla ludzi świadomych co biorą i po co. Są miliony sprzętów emulujących wszystko, serio jeszcze Mininesa w to trzeba ubierać?

 

 

 

Chodzi o tego pada, który do złudzenia przypomina oryginalnego. Chodzi o kształt konsolki, który jest nomen omen miniaturką oryginału i raz, że przywołuje wspomnienia, a dwa, że wygląda ślicznie. Chodzi o to, że kupujesz oryginalne gierki w ten sposób, a nie ciśniesz na emulatorach, które co by się nie mówiło, to jednak są w szarej strefie. Obiektywnie patrząc to emulatory są lepsze i dają więcej możliwości (i dlatego ja też osobiście wolę cisnąć w SMB3 na RetroArchu), ale nie każdy tego potrzebuje i wcześniej wymienione kwestie mają dla niego znaczenie. Aha, ja mam wygodne połączenie PC z TV, ale niektórzy w salonie mogą nie mieć żadnego komputera w pobliżu wyświetlacza. Wtedy tak czy siak musiałbyś kupować jakieś RPi czy miniaturowy komputer np. w usb sticku, więc czemu od razu nie kupić dedykowanego do danego zadania sprzętu?

Ale ja nie mówiłem o sensie kupowania mininesa, a o sens jeg hakowania i przerabiania

Odnośnik do komentarza

Wygląd przywołujący wspomnienia, no raven chyba nie w Polsce.

 

Ja tędy tylko przechodzę, ale ogólnie zainteresowanie tym gadżetem pokazuje, jaką moc potrafi mieć marketing N (a to niby Sony i MS piorą mózgi wyznawcom). Zabawka z tyloma ograniczeniami, której funkcje spełnić może w dzisiejszych czasach dosłownie każdy sprzęt, który mamy w domu (od telefonu po stacjonarki), no ale wygląd i pad. Z drugiej strony, może jakbym miał nadmiar kasy, to bym pewnie inaczej śpiewał.

Odnośnik do komentarza

Kruczy, czy ty się wcześniej nie nabijałeś? Nie lepiej Rasp i dedykowana nakładka do gier Retro (naprawdę ładna) plus 2 bezprzewodowe pady a nie walenie się z tymi śmiesznymi kabelkami? Kupowanie konsoli bo LEGALNA a potem jej łamanie żeby wgrać NIELEGALNE romy? Podwójne standardy jakieś niektórzy mają...

 

Dla zaintersowanych alternatywami do Mini Nesa - NIEORYGINALNE pady z dłuższym przewodem i w miarę dobrze wyglądające: https://www.amazon.de/NES-Classic-Controller-von-Orzly/dp/B01MTMYYNS/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1483811189&sr=8-6&keywords=nes+pad

Odnośnik do komentarza

Nintendo nie traci nic po tym złamaniu, bo przecież tych gier nie kupuje się na konsoli. Ja właśnie sobie przerabiam listę pod siebie - dodam też tytuły, w które grała moja panna - jakieś Little Mermaid np. :)

Ale z tego co widzę, to taki Captain America błędnie wyświetla napisy. Big Nose The Caveman w ogóle nie działa - ale chyba oficjalnie to tylko na złotej piątce wyszło, więc ma nieobsługiwany maper (nici z odpaleniem wszelkich składanek).

Dodaję screeny (bo okładki różnią się wielkością między wersją JAP/USA), rok nawet wpisuję i mam listę 60 gier.

Tera opchnę na Allegro za 1000 zł... nie no joke.

Odnośnik do komentarza

Hehe, wrzuć, może ktoś weźmie :-) Fani Nintendo na FB handlują pudełkami po grach więc kto wie.

 

Mogli po prostu nie oszczędzać tak, nawet zrobić 99 usd czy 149 ale dać po prostu jakiś mały sklep tam. Co im szkodziło? Nie wiem. Wtedy to byłby ŚWIETNY zakup. Jak np za 5usd mógłbyś sobie kupować. Wystarczyłoby dać ethernet który dzieli szynę z USB (jak w Raspie, mega tanie w produkcji) i zrobić jakiś sklepik po SSLu, niech lata. Niech gra ma jakiś podpis i tyle. I mieliby zysk z konsolek + z gier. No ale chyba są zbyt leniwi. A może planują... NEC CLASSIC MINI 2 i tam inne gry ;-)

Odnośnik do komentarza

Mam już Shield K1, który mogę podpiąć pod TV i grać padem, ale... nie gram tak. Tablet to tablet, używam rzadko do neta, nie do gierek. Ale taki miniaturowy NES z moimi grami? Czekam na drugiego pada i myślę przechodzić Contrę z tatą :) - niegdyś razem ją ukończyliśmy, ale to chyba z jakimś hackiem na życia. Właśnie - wgrałem sobie z angielszczonego Finala III, który nie wyszedł oficjalnie nigdy - może kiedyś ogram :lapka:

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj miałem takie rozkminy, jak to wczoraj przerobiłem konsolkę. No i fajnie: pograliśmy wczoraj z laską w Tiny Toon, Contrę, Little Mermaid. Mam teraz 60 gier swoich, raczej nie wydaje mi się, bym coś ukończył. A kiedy miałem konsolę, niespiraconą i mało gier - grałem w Fajnala, pobrałem sobie instrukcję/poradnik kodem QR. I wtedy myślałem, że grę ukończę. A teraz dopadło mnie to co na każdej innej konsoli - MILION GIER i w nic nie będę grał.

(pipi)

Odnośnik do komentarza

Nie wszystko.

Może godzinę, kiedy już masz skilla. Pamiętam, grałem z kumplem w grę "Disneyland", tak mieliśmy podpisany kartridż, a było to to:

No, w 50 min koleś ukończył. Tyle, że pewnie na jednym życiu odwalił speed runa. My graliśmy po kilka godzin, po game over od nowa i od nowa. Dziwię się, że miałem taką cierpliwość. A gry do dzisiaj nie ukończyłem. Lata zajęło mi jej znalezienie, no ale w końcu mam i myślę, że przejdę. Działa dobrze na miniNESie.

 

A to miałem podpisane jako Złoty Kapitan Ameryka. Ale nic takiego nie mogłem znaleźć, wpisywałem i Gold i Captain i nic. Aż w końcu pobrałem full seta, chyba 6000 romów i każden jeden sprawdziłem i znalazłem:

Również przegrałem tu dziesiątki godzin i nie ukończyłem. Może po latach mi się uda:)

1993 rok, w Japonii w 1994 był już PSX...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...