Skocz do zawartości

Nintendo Classic Mini


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak mam wgrać cheaty do romów. Mam np. do Super Mario Bros. Kod "SXIOPO" jest na nieskończoność żyć, ale jak wpisuję po przecinku to w czasie gry nie mam żadnego wyboru. A jak chcę przez program dodać, to mi wywala błąd i program się zamyka.
Inny problem, to nie mogę odpalić gier z Atari 2600, a chciałem na tym miniNESie mieć wszystko, w co grałem w ośmiobitowej oprawie.


http://www.gamegenie.com/cheats/gamegenie/nes/super_mario_bros.html - tutaj stronka z czitami. W sumie do Contry też by się przydało, bo nawet nie wiem, czy po latach pomoże kod na 30 żyć.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
W dniu 13.01.2017 o 18:19, grzybiarz napisał:

2.08:

  • Fixed unhandled exception bug when game with unsupported mapper selected.
  • Fixed bug when NES Mini is not detected on some computers.
  • Select all/unselect all feature, just right click on games list.
  • Uninstall feature just in case you want to remove all hakchi traces.
  • Four-screen check (it's not supported by NES Mini).
  • Mapper #71 games automatically patched to mapper #2 , so you can play Camerica/Codemasters games: Micro Machines, Bee 52, Dizzy series, etc. One exception: Fire Hawk.
  • Fix for Google search (thanks to Bin4ry!). This feature should work for all now.
  • Added Drag&Drop support. You can just drag&drop .nes file to list of games.
  • Help menu with links to FAQ and GitHub.

https://gbatemp.net/threads/hakchi2-nes-mini-very-simple-pimp-tool.456256/ nowa wersja 2.08

W końcu jaskiniowiec działa, bo zwiększono kompatybilność mapperów.

Z hakchi zacząłem zabawę w połowie grudnia 2017. Ściągnąłem wersję programu 2.21f, a nadal nie widzi mi mappera obslugującego dizzy'iego lub big nose'a. Ktoś posłuży dobrą radą? Np. Grzybiarz?

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza

Musisz pobrać dodatkowe moduły. Jestem na telefonie, obczaj google, znajdziesz stronę hakchi na githubie. Tam tez będzie dodatkowy moduł „cluster” czy coś takiego. A gdzie się wpisuje retroarch? No tam jak masz wybraną grę, to jest miejsce do wpisania komendy... odpal program i sprawdź.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem:)

big nose mi działa, a po prostu dopisałem dwa myślniki i retroarch „—retroarch”. Tyle ze musisz mieć ten cluster. 

Wiem, to jest skomplikowane... jeszcze jakiś typ wrzuca na jutuba jak odpala gry z psxa, czy nawet psp, tez bym tak chciał:/

btw https://github.com/ClusterM/retroarch-clover/releases

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki!!! Ściągnąłem cluster "retroarch_with_cores.zip" z ostatniej wersji (1.1b) z podanego przez ciebie linka, wrzuciłem do ekranu z listą gier, dodałem Dizziego oraz między innymi niedziałający wcześniej Splatterhouse i śmiga nawet bez wpisywania żadnych komend. Sprawdzę jeszcze kilka gier, które wrzucałem wcześniej (dało się grać ale w kilku momentach glitchowały).

 

Battletoads wieszający się wcześniej na drugim levelu też śmiga, czyli prócz aktywowania nowych mapperów, retroarch dodaje też patche, nice.

 

 

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Potrzebuję pomocy w ogarnięciu NESa Mini. Zainstalowałem najnowszą wersję Hakchi2 CE 3.6.0 , dorzuciłem całą masę gier na nesa , snesa , atari 2600 , atari 7800 a działają tylko oryginalnie zainstalowane gry na nesa i kilka dogranych. Pomocy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.