Skocz do zawartości

Xiah chał chał chał hał... ok, to jednak temat o Xiaomi


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co, siedzę na różnych grupach i czytam... Trochę bugów się trafia. Obsługa aparatu denna, brak camera API 2 itp. Niektóre aplikacje maja bugi i nic z tym nie robią. Może nie trafiłeś konkretnie na to. Android ze źródeł jest naprawdę już bardzo stabilnym systemem. Brakuje wielu fajerwerków ale chodzi dobrze. Miałem Nexusa, mam teraz coś innego i uważam dalej że przy sofcie Andkowym Google > reszta. 

 

P. S. Jak xiaomi zacznie robić telefony z Project Treble to będzie ciekawie. W skrócie to nowy wymóg, aby soft od dostawców urządzeń i części był na specjnej partycji a telefon ma bootowac androida AOSP. Tzn że na każdym telefonie z tym projektem masz od razu działający czysty rom o ile bootloader pozwala go wgrać. Jest to wymóg dla andka 8.0 (jeśli telefon startuje z nim na rynku). 

 

Xiaomi zresztą zrobiło głosowanie na Twitterze czy ludzie wola soft z a1 czy MIUI i wygrał czysty andek, przez co ściągnęli wyniki że strony :-P

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Tak, tą ankietę kojarzę. Nie korzystam z telefonu jakoś niesamowicie dużo, ale tyle, ile używam, to MIUI wydaje mi się być bardzo ergonomiczne i przyjazne. Fajne skróty są jak np. latarka na ekranie blokady, wygodna aplikacja do wybierania numerów, różne dodatkowe ustawienia. Można klonować cały telefon, pojedyncze aplikacje chociażby. Pewnie i jakieś bugi są, ale na razie jeszcze na żaden nie trafiłem.

Odnośnik do komentarza

Nie ukrywam, że swojego nie mam. Ale skoro ludzie się tam wypowiadają, to coś tam im nie pasuje. No ale... generalnie chińskie romy mocno przypominają Apple - brak "szuflady" z aplikacjami, tylko ekran itp.  Może o to chodzi? Ja tam nie narzekam. Na LG wrzuciłem "swój" launcher (Nova) i w sumie działa. To co w Xiaomi mi się podoba, to po latach samsungów lubię mieć jednak przycisk BACK z prawej strony a nie z lewej jak robi Google - więc to jest dobre ;-)

Odnośnik do komentarza

Ja tam wolę z lewej, jest lepiej:D

Anyway, chińczyki dosyć szybko pozwolili mi odblokować Mi6. Niestety trzeba czekać 72h od zgody żeby móc to zrobić. Nie wiem skąd oni biorą te durne pomysły ale niech tam.

Odblokowany bootloader. Pobrałem flashtoole i romy na fastboota. Oczywiście ściągnąłem tego tyle, że pól ekranu zajęło. Żadne nie działa, telefonu nie wykrywa, błędy, czytanie forum. Niedługo zdobędę patent hakera amatora. Odpuściłem, bo doprawdy, chińczyki może i dobre są w teorii ale przyłożyć to się nie potrafią. Takich kombinacji alpejskich by wgrać stabilne oprogramowanie do telefonu, nie przeszedłem. To jest ich flagowy telefon ale jak oni traktują swój produkt to szkoda słów. Wypuszczają gufno które komplikuje jego używanie i milkną. Punktem honoru powinno być naprawienie tego szmelcowego softu w tydzień ale gdzie tam, radź sobie sam. Szkoda, że mam daleko do Krakowa bo zrobiłbym w ichniejszym salonie reklamę.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, da$io napisał:

Anyway, chińczyki dosyć szybko pozwolili mi odblokować Mi6.

 

Kurde, to ja coś źle musiałem zrobić, czekam już prawie miesiąc i wciąż zlewka z ich strony :/. Podawałeś np. prawdziwe imię i nazwisko tam w profilu na stronie xiaomi? Jaki podałeś powód, bardzo się rozpisywałeś?

Odnośnik do komentarza

Żadnych imion czy nazwisk. Przy rejestracji podałem nr telefonu no i te bezpieczeństwo konta na 100%. Podałem, że chcę zainstalować rom xiaomi.eu i tyle. Info dostałem na telefon a na maila nic nie przyszło więc może to robi różnicę.

Po 10 dniach bez odzewu trzeba było słać im maila że nie dostałeś kodu. Miesiąc to długo, nawet na ich poziom ogarnięcia.

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

email masz w zakładce unlock na stronie en.miui.com.

Tak nawiasem jakby ktoś miał problemy z flashowaniem Mi6 służę pomocą, zrobię z tego doktorat:D Tylko pamiętajcie: nie używajcie do tego Win10 bo ja się zawziąłem i uwaliłem sobie wiersz polecenia. Wszystko poszło na Windows 7 więc chińczyki nie ogarniajoo nowego windowsa. Wgrałem ostatni normalny rom i działa dobrze aczkolwiek kilka siwych włosów mi przybyło bo spodziewałem się spaceru a dostałem maraton.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

lol sprawdzam właśnie i się okazuje, że jestem zaakceptowany xD. Ciekawe jak długo to tak już było. Przynajmniej wg. oficjalnego podlinkowanego FAQ, które mówi tak:

 

Check what is showing on the webpage http://en.miui.com/unlock/ occasionally. Once the download Mi Unlock Tool webpage is shown means you’ve been approved. Currently, we only support on Windows.

 

No i właśnie pobieranie mi się wyświetla. Dziwne, bo SMS-a żadnego nie miałem, a niby miał być. No nic, czysty Androidzie, nadchodzę.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.03.2018 o 08:31, wronerro napisał:

Ktos cos o Xiaomi Band 2 ?

Kilku kumpli kupilo o ogolnie sa zadowoleni ale mowia, ze ma tez wady.

 

Np cos miesza z krokami, pulsometr czasami swiruje itp.

 

Kolo pracy mam proline, gdzie teraz mozna to dorwac za 99 zl.

 

Eleganckie zegarki juz mam, cos sportowego bym chcial - na silownie, rower, chodzenie po gorach itp

 

 

Pulsometr to raczej gadzet, na plus mozna zaliczyc wyswietlanie powiadomien i wiadomosci na oledzie, swietna sprawa na basenie czy pod prysznicem.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Może lepiej się wstrzymać, bo są plotki, że 27 marca na targach MWC pokażą trzecią wersję.

 

Poza tym jutro Xiaomi otwiera swój pierwszy sklep w Krakowie i będą promocje dla pierwszych klientów:

20 egzemplarzy Xiaomi Redmi 4X w cenie 49 zł

100 egzemplarzy Xiaomi Mi A1 (32 GB) w cenie 499 zł

100 egzemplarzy Xiaomi Mi Purifier 2 w cenie 399 zł

100 egzemplarzy słuchawek Mi In-Ear Basic w cenie 10 zł

 

4X za 5 dyszek :obama:. Karpie czy torby Witchen'a mogą się chować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Dr1zzt napisał:

Może lepiej się wstrzymać, bo są plotki, że 27 marca na targach MWC pokażą trzecią wersję.

 

Poza tym jutro Xiaomi otwiera swój pierwszy sklep w Krakowie i będą promocje dla pierwszych klientów:

20 egzemplarzy Xiaomi Redmi 4X w cenie 49 zł

100 egzemplarzy Xiaomi Mi A1 (32 GB) w cenie 499 zł

100 egzemplarzy Xiaomi Mi Purifier 2 w cenie 399 zł

100 egzemplarzy słuchawek Mi In-Ear Basic w cenie 10 zł

 

4X za 5 dyszek :obama:. Karpie czy torby Witchen'a mogą się chować.

O cię panie... W tej cenie to bym a1 wziął żeby się pobawić :-)

Odnośnik do komentarza

W tych cenach to bym zarówno 4X jak i A1 wziął, spokojnie u mnie w rodzinie ktoś by tego 4X przytulił a A1 właśnie do zabawy :P. Ja to jeszcze mógłbym sobie wmówić, że do pracy mi się czysty Android przyda xd

Odnośnik do komentarza

To się jutro pozabijają, chinole to mają dobry patent z promocjami, jeszcze 2-3 lata i siajomi (może) wyprze innych flagowców jak będą takimi cenami dumpować lol. Chociaż nie ukrywam, przydałoby się, żeby mieli ten lepszy aparat i NFC, bo już w ogóle gotówki nie używam i ani plastiku, wszystko płacone telefonem (a może któraś wersja ma). Wiem jedno, że następny telefon jaki chcę wziąć to żeby był czysty android i niech to xiaomi wypuści.

Odnośnik do komentarza

Aha, to odblokowywanie bootloadera na 4X to jest nic z czekaniem 72h, teraz czytam, że takie Redmi 5 Plus ma... 360h czekania. Jedyne 15 dni :))). Chociaż póki co i tak mało tych ROM-ów jest bo telefon dość nowy, ale trochę parodia już z tą procedurą się robi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...