Skocz do zawartości

Xiah chał chał chał hał... ok, to jednak temat o Xiaomi


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.03.2018 o 17:54, wronerro napisał:

Wiadomo co z mi bandem 3? Podobno dzisiaj w Barcelonie, na targach mieli coś powiedzieć 

No właśnie cisza. Teraz niby wyciekła specyfikacja i domniemana cena:

http://www.instalki.pl/aktualnosci/hardware/30777-xiaomi-mi-band-3.html

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość Rozi

@raven_raven jak u Ciebie z jakością rozmów na 4X? Kurde, u mnie co druga rozmowa praktycznie ledwie słyszalna, takie przestery i buczenie; po kilku chwilach dopiero się uspokaja :/ Już kilka apdejtów MIUI wyszło, a tu nadal kicha. Rozmówcy mnie za to słyszą dobrze. Czy to wada głośniczka?

Odnośnik do komentarza

@Rozi Ja już nie mam 4X, zmieniłem na Redmi 5 Plus. Ale z tego co parę rozmów zrobiłem to nie pamiętam żadnych problemów, @Hum też ma ten model i nie pamiętam, by narzekał. Nie chcę krakać (nickname checks out), ale może coś być zwalone u Ciebie i to tak sprzętowo, jeśli update'y nic nie pomagają.

Odnośnik do komentarza

U mnie sytuacja podobna jak u przedmówcy,  czasami faktycznie jakość dźwięku rozmowy nie jest krystalicznie czysta, niekiedy dopiero w trakcie rozmowy się poprawia, choć wydaje mi się, że to również winą niekiedy może być sama sieć/zasięgu, nie sam telefon.

Edytowane przez Hum
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Rozi napisał:

@raven_raven jak u Ciebie z jakością rozmów na 4X? Kurde, u mnie co druga rozmowa praktycznie ledwie słyszalna, takie przestery i buczenie; po kilku chwilach dopiero się uspokaja :/ Już kilka apdejtów MIUI wyszło, a tu nadal kicha. Rozmówcy mnie za to słyszą dobrze. Czy to wada głośniczka?

 

Weź ustaw 2g, wykonaj kilka rozmów lub włącz /wyłącz rozmowy HD 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość ragus

ttVgi06.jpg

 

przecież bateria w tym chińskim szajsie jest NIE DO ZAJE,BANIA :mevek: 

 

chyba lecę do chin uścisnąć im dłoń

 

tak w ogóle to pierwszy raz używam tego MIUI  w sumie spoko nakładka. strasznie mało musiałem zmienić, wszystko jest mocno intuicyjne i ładne.

 

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

A, ragi, sprawdź tylko jeszcze czy w Twoim modelu GPS dobrze łapie. Coś gdzieś mi się obiło, że jak ten model wychodził to luzie narzekali na ten temat, ale nie wszyscy i chyba była jakaś partia wadliwych telefonów. Niby któraśtam aktualizacja miała wyeliminować problem, ale lepiej od razu obczaić żeby się nie zaskoczyć kiedyś w terenie.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
W dniu 5.05.2018 o 23:30, raven_raven napisał:

A, ragi, sprawdź tylko jeszcze czy w Twoim modelu GPS dobrze łapie. 

 

Było dzisiaj jeżdżone po spaniałym Białymstoku, wszystko elegancko, sygnał łapie błyskawicznie.

 

Ogólnie to trochę beka, bo brałem Xiaomi jako tymczasowy telefon, a tak mi się podoba, że zostawiam go sobie na stałe. Piękny ekran, z tyłu wygląda jak HTC One m7, z przodu jak połączenie ajfona z nowym szajsungiem, bateria to legendy głoszą że da się ją rozładować, czytnik linii papilarnych chwyta momentalnie (super, że nie trzeba nawet ekranu najpierw zapalić guzikiem/dwukrotnym dotknięciem w ekran - delikatnie musnę czujnik przy zgaszonym telefonie i już jest gotowy do pracy), kultura pracy więcej niż zadowalająca, MIUI super - bardzo intuicyjny i estetyczny interfejs, nie grzeje się, jakość rozmów super...

 

no podoba mi się skur,wiel xd

 

4

9

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Ja w swoim 4X po jakichś 9 miesiącach użytkowania zauważyłem martwego piksela na środku ekranu. Prawdę mówiąc nigdy wcześniej mnie to nie spotkało i lekko mnie to rozczarowało. Dodatkowo soft od auto-jasnosci szwankuje i nie potrafi przyciemnić tak jak należy. Nawet manualny suwak przestał działać i ściemnia dopiero jak jesteśmy 2mm od początku skali suwaka. Szwankuje soft albo hardware odpowiedzialny za napięcie podświetlenia matrycy. (Czy cokolwiek jest odpowiedzialnego za jasność ekranu)

 

Bateria też już nie trzyma jak dawniej. Kiedyś dawała radę 2,5 doby bez ładowania, teraz starcza na 1,5. Chyba pora na reset do fabrycznych ustawień. Ewentualnie nastąpiła naturalna kolej rzeczy i zaczynają wyłazić skutki uboczne niskich kosztów produkcji mojego Chińczyka.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

No dobra a polećcie coś Xiaomi z aparatem klasy G4. Z G4 jestem mega zadowolony ale coś idzie w stronę światła bo powoli zaczyna się płyta sypać. Przyzwyczaiłem się mega do G4 bo wcześniej miałem G2 i dla mnie rozwiązania LG są bardzo user friendly ale najmocniejszy punkt tego telefony to wciąż aparat z przysłoną 1.9 i trybem manualnym z czego często korzystam. Coś z Xiaomi tej klasy? Wiadomo - szybsze i nowocześniejsze ale aby aparat nie był gorszy no i ta bateria.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.