Skocz do zawartości

Xiah chał chał chał hał... ok, to jednak temat o Xiaomi


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Grupy mają to do siebie, że na jakąkolwiek byś nie wszedł, to ludzie będą pisać o problemach. :)

Ja tam po pół roku użytkowania Redmi 4 Pro na nic nie narzekam. Aparat może doopy nie urywa, ale do moich potrzeb tam wystarcza. MIUI Faktycznie może być przez wielu uważany za bloatware, ale mi zastępuje co najmniej kilka osobnych apek, których musiałbym używać na czystym Andku do uzyskania tej samej funkcjonalności, tak więc mi pasuje.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Z problemami jest tak, ze jak ktos go ma to o nim pisze, a jak ktos jest zadowolony to raczej nie zaklada tematow o tym, jak fajny jest telefon. Ja ma 4x kupiony bezposrednio od chinczyka na aliexpress za 370zl i bardzo sobie chwale. Wkurza faktycznie brak podswietlanych przyciskow systemowych i kolorowej diody powiadomien ( jest tylko biala). 

Odnośnik do komentarza

Co w MIUI jest z bloatware? Pytam serio, mam w Redmi 4x wersję Global, i ten soft jest czyściutki jak łza. W fabrycznym Galaxy S4 miałem więcej gówna, jakieś podróże, CEWE Fotoświat, Gazeta Wyborcza i inne pierdoły, których w życiu bym nie użył. Jedyna apka chińskiego producenta to forum MIUI, który w sumie wcale do bloatware bym nie zaliczył, bo jednak znajduję tam sporo informacji i ciekawostek odnośnie mojego modelu, problemów, sprzętu, modyfikacji, czy aktualizacji oprogramowania. 

Użytkuję telefon od września, i po pierwsze trzeba przyznać, że bateria jest baardzo spoko. Telefon wytrzymuje mi 3 dni bez ładowania. Na osiągi też nie narzekam. Jedyne do czego się przyczepię, to to, że po którejś aktualizacji popsuli funkcję regulacji jasności wyświetlacza, a nowej wersji MIUI nadal nie widać, chociaż planowo miała wystartować w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Rukam ten telefon, taki on dobry. Taki on ci szybki, taki responsywny, taki sztywniutki. Oprócz latającej lekko tacki na karty SIM, braku tap 2 wake i chyba tyle. MIUI 9 jest genialne, bateria trzyma 3 dni przy ciągłym używaniu, graniu, no piękny telefon. Redmi 4X, gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.11.2017 o 16:45, Pajda napisał:

Z problemami jest tak, ze jak ktos go ma to o nim pisze, a jak ktos jest zadowolony to raczej nie zaklada tematow o tym, jak fajny jest telefon. Ja ma 4x kupiony bezposrednio od chinczyka na aliexpress za 370zl i bardzo sobie chwale. Wkurza faktycznie brak podswietlanych przyciskow systemowych i kolorowej diody powiadomien ( jest tylko biala). 

 

Za niecałe 400 zł? Gdzie i jak? Nie powiem, brzmi fajnie. Widziałem w Komputroniku właśnie za 700 zł, na Amazonie za 145 euro, więc taniej o jakieś 20 eur, ale bez szału. Za 400 zł bym z pocałowaniem ręki wziął, bo SGS3 jako drugi telefon mnie już wku,rwia, przydałoby się niedrogiego i używalnego. 

Odnośnik do komentarza

Kupilem na Aliexpress jak byly jakies promocje z free worldwide shipping. Musisz poszukac po ogloszeniach, moj czarny kosztowal lekko ponad 100$

https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-xiaomi-4x.html?spm=a2g17.search0104.0.0.57bf4a47D0oucQ&site=pol&groupsort=1&SearchText=xiaomi+4x&g=y&SortType=price_asc&initiative_id=SB_20180210044429&needQuery=n&isFreeShip=y

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

mowa o redmi 4x czy redmi note 4x?

 

redmi 4x 5", 2gb ram, 16gb pamięci z darmową wysyłką z polski (gw4) to koszt 426zł

3/32gb 509zł a 4/64gb 693zł

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_616200.html?wid=91

 

redmi note 4x 5,5" 3/32gb z polski 537zł, 3/16gb o dziwo droższy bo 611zł

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_621141.html?wid=91

 

edit:

z gw4 zamawiałem w zeszłym tyg tel dla kobity - xiao 5a, wpłata w piątek a w pon już paczuszka w domu

 

teraz jest promo z kodem Xmnote i wychodzi ok 309zł (płacimy revolutem)

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_773065.html?wid=91

Edytowane przez maciekww28
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja z perspektywy czasu trochę żałuję, że nie wziąłem 4X, a dopłaciłem do droższego 4 Prime. Niby mam ten ekran 1080p, ale boli mnie chociażby brak Androida 7. :/ Ostatnio nawet budżetowy 4A dostał upgrade na Nougata. Tak, tak, wiem -  u Xiaomi aktualizacje MIUI niby liczą się bardziej, ale mam lekkie zboczenie na punkcie aktualności softu, tym bardziej Androida. :dunno:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj naładowałem do pełna koło południa, od tego czasu ponad 4h screen on time i wciąż jest 55% baterii. Co tu dużo mówić... XIAOMI POPIE,RDOLIŁO :woot:.

 

Ogólnie telefonik jak na swoją cenę jest niesamowity, nie mogę się nadziwić ile się dostaje za lekko ponad 500 zł (a jak ktoś pójdzie w najbiedniejszą wersję lub dobrze poszuka i zamówi z Chin to nawet za 400 zł). Jedynie tylko żałuję, że Xiaomi w sumie jak wszyscy ma zasadę, że im mocniejszy telefon tym większy też musi być. Chętnie bym przytulił sprzęt o mocy takiego A1, ale rozmiarze 4X. No, ale z drugiej strony tutaj bateria jest zaje,bista. 4100 mAh, słodki jezu.

 

Aha, mam jeszcze bekę z tego jak się odblokowuje bootloader żeby wgrać custom ROM xd. Wysyła się podanie do Chińczyków z prośbą o unlock. Jak podanie zostanie rozpatrzone pozytywnie, to można pobrać program, zalogować się i on odszyfruje/odblokuje bootloader czy co on tam robi. Heh, Android się trochę zmienił. Kiedyś to można było ot, tak zrobić. Później trzeba było czekać na exploit, później szyfrowali to tak, że nie dało się odblokować. Teraz jakieś Knox albo podania. No, ale grunt, że się da.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Zależy. Nexus, Pixel i Oneplus to podanie jednej komendy. Samsung nabija KNOX ale NIE BLOKUJE bootloadera w zwykłych modelach nie od operatora. Także tragicznie nie jest. LG pozwala po zarejestrowaniu odblokować w topowych modelach w EU i US ale tylko nie od operatora. Także jak się chce, to się da :-) W Xiaomi nie każdy model pozwala na to, trzeba się zawsze upewnić jak się chce to zrobić, czy dany model odblokowują.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Z jednej strony bałem się, że nim moje 4x sie zestarzeje/rozsypie/zużyje to Xiaomi tak się umocni na rynku, że  zczasem ich modele cenowo podejdą pod koreańskie odpowiedniki, ale widzę, że tyle mają modeli w ofercie, że znowu znajdę coś w znośnym budżecie.

 

Rok używania 4x i bez problemu <ok>

Odnośnik do komentarza

Ej dobry bajer w tym najnowszym MIUI, dwa razy jak się tapnie na przycisk otwierania zmieniarki aplikacji to od razu wskoczy do poprzedniej aplikacji. A w samej zmieniarce, jak się klika wyje,banie wszystkich aplikacji z pamięci, to wcześniej można aplikację pociągnąć w dół, żeby ją "zablokować", tj. pominąć kiedy inne będą zamykane. Fajne jak się ma jakiś komunikator czy odtwarzacz muzyki, których nie chcemy zamykać. Można zablokować dowolną liczbę aplikacji, oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Ktos cos o Xiaomi Band 2 ?

Kilku kumpli kupilo o ogolnie sa zadowoleni ale mowia, ze ma tez wady.

 

Np cos miesza z krokami, pulsometr czasami swiruje itp.

 

Kolo pracy mam proline, gdzie teraz mozna to dorwac za 99 zl.

 

Eleganckie zegarki juz mam, cos sportowego bym chcial - na silownie, rower, chodzenie po gorach itp

Odnośnik do komentarza

 

Kupiłem swoje pierwsze Xiaomi, model Mi6. Podobno #Xiaomilepsze więc chciałem obadać co to za sprzęt. Wersja sprzętu przeznaczana na rynek globalny. Tak więc po zainstalowaniu najnowszej wersji oprogramowania telefon przedstawiał się jako mało śmieszny żart lub zemsta chińczyka.

Jakieś upierdliwe bugi, prędkość działania na poziomie telefonu za pińcet złotych. Programy pocztowe bez powiadomień, żadnych. Tragedia.

Recepta to zainstalowanie oprogramowania  w wersji developerskiej. Działa tak jak powinien. Bez kombinacji. Jak ktoś miał do czynienia z Huawei to się w tym całym MIUI odnajdzie bez problemu. Mimo wszystko telefon nie działa out of the box. Czy to akurat teraz wydali taki shitowy ROM czy zawsze, nie wiem, aczkolwiek średnio ogarnięty człowiek rzuci to w kąt.

PS. Poza tym bootloader odblokowuje się przez stronę na której nie da się zarejestrować;)

Odnośnik do komentarza

Chodziło  mi bardziej o to, że przy rejestracji podajesz maila na który nie przychodzą kody aktywacyjne. Już sobie poradziłem ale kombinacji tyle, że ho ho. Poza tym edycja konta działa mi tylko na operze, na chrome i firefoxie po kliknięciu w odnośniki nic się działo. Grubo. Chcę zrobić downgorad do ostatniego, stabilnego, dobrze działającego romu ale niestety muszę czekać na łaskę chińczyka, żeby mi odblokował bootloader. Telefon nie jest zły ale daliby czystego Andka Oreo i temat byłby bardziej przystępny. Po ich ostatnim ROMie przeszedł taki shitstorm, że go schowali i dali notkę nightly. Developer chodzi nieźle ale niestety z natury to beta, ma błędy i niektóre rzeczy działają w kratkę. Lepsze to mimo wszystko od niedziałającego softu.

Sumując: hardware ok ale software'u chińczyki nie ogarniajo ;)

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...