Skocz do zawartości

Era Ściery vs Era Butchera


metalcoola

  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który okres magazynu był najlepszy?

    • Era Ściery
    • Era Butchera
    • Obie były tak samo dobre
    • Żadna mi się nie podobała


Rekomendowane odpowiedzi

229 numer będzie ostatnim numerem PSX Extreme pod przywództwem Butchera, obserwując Erę Rogera, możemy porozmawiać o wyższości jednego okresu magazynu nad drugim :) Temat nie ma na celu wywołania jakichś wojenek, raczej luźne przemyślenia nad erą, która dobiegła końca :)

Edytowane przez metalcoola
Odnośnik do komentarza

Bzdurna ankieta - co było lepsze? Szalona końcówka lat '90-tych, czy era DLC, patchy, instalacji, jutuba itp?

Ściera prowadził pismo w tym dobrym okresie, kiedy nie było jutuba, więc śmieszyły nas żarty o jeżdżeniu fotelikiem na sokolskiej. Dziś mamy od tego jutuberów.

Butcher dobrze prowadził pismo, w nowych czasach i to jeszcze tak trudnych dla printu, gdzie większość pisemek upadła: Neo Plus, czy inne jakieś wynalazki.

Każdy z nich dawał od siebie 100% i nie można powiedzieć, że Ściera był lepszy, a Butcher gorszy, tylko ten pierwszy ma u większości plusa ze względu na sentyment do starych czasów ery PSXa.

Mam nadzieję, że teraz, pod przywództwem Rogera, również będziemy mogli co miesiąc zakupić najnowszy numer.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Widzę wszyscy głosują za erą Ściery, bo jednak sentyment zarządził: Crash Team Racing, Tekken 3, Gran Turismo, Resident Evil, laseczki z E3, pierdzący oszołom, plucie z wieży eiffla, foteliki na sokolskiej, myszaq jako max payne, wesoła kamera, aneta jako sekretarka, komiksy ktomaczasu i tak dalej i dalej.

A za czasów Butchera mieliśmy już pismo dość poważne (ale raczej dziś by mnie nie śmieszyły teksty o pierdach), instalacja gier, patche, płatne dlc zajmujące 3kilobajty, call of duty fifa inne masówki co roku, portal ppe...

Czy to wina Butchera, że trafił w ten okres? Przecież dzięki niemu pismo dalej istnieje. I to nawet jest dziś bardziej "interaktywne" (forum, portal, kanał yt, wersja cyfrowa magazynu).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

CO MI BRAKUJE W EXTRIMIE I SKĄD WZIĘŁA SIĘ TA RÓŻNICA KLIMATU?

No więc... kiedyś Zgredzi zjeżdżali się do redakcji z całej Polski. Ktoś przejeżdżał pół Polski, to spał w redakcji parę dni, mył się w zlewie, pił piwo, jadł zupki chińskie i przy okazji redagował magazyn.

Zgredzi byli między sobą kumplami i było to czuć, np. ktoś malutkim druczkiem napisał "HIV to palant", ot, tak dla żartu. Właśnie, były żarty między zgredami, jeden po drugim jechał i to było dla nas, czytelników, śmieszne.

Każdy mógł zrobić dopisek i to właśnie brzmiało śmiesznie jak czytam sobie reckę, Kali wczuł się w bijatykę, a tu Ściera mu cośgłupio skomentował, o czym Kali dopiero dowiedział się pewnie po wydrukowaniu pisma.

A dzisiaj co jest?

Teksty wysyłane przez maila, niektórzy pewnie nawet nie byli w redakcji, nie czuć więzi między zgredami. No czy by nie było śmiesznie, jakby np. Hiv z Moniką prowadzili listy? Hiv, czyta list na głos, Monika się śmieje hehe, robi jakieś śmieszne dopiski.

A dziś po prostu zgred wysyła felieton, korekta czyta, finito.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Era Ściery była na pewno prostsza ,ale na pewno nie łatwa. Zobaczcie ile było wtedy konkurencji! Trzeba było  zbudować klimat pisma, potem trudna decyzja o multiplatformowości . Butcher  obronił pismo w czasach  gdy pisma upadają . Pewnie że wolę  erę PSX/PS2  niż PS3/PS4  ale panowie  zasługują na  dużą ilość najlepszego bimberu pod słońcem . Mam nadzieje że Roger da rade  tak jak jego poprzednicy

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dokładnie jak piszecie, to dwie różne bajki. Ściera dowodził okrętem przy pięknej pogodzie, czasy Butcha to już sztorm i pilnowanie by łajba nie poszła na dno. Ciężko to porównywać. Ściera miał idealnie, dwie zaje.biste generacje, hype na siódmą, brak Facebooka i Youtuba, więcej czytelników, lepsza młodzież :) Był jasny podział na konsole i pecety. Teraz wszystko jest wymieszane i poje.bane. Jak patrzę na stare numery z pierwszej połowy lat 2000 to nie mam pytań. Czysty miód, masa tekstów, pomysłów. Kocham PE z czasów szóstej generacji (czasy PSX też ofkors). Butch moim zdaniem spisał się na medal, utrzymał pismo, słuchał co czytelnicy mówią itd. Wiadomo że zawsze mogło być lepiej, każdy z nas ma jakąś tam wizję idealnego PE, ale fakty są niepodważalne - pismo wychodzi regularnie i co miesiąc czyta się je z przyjemnością (mówię za siebie i tych co czytają).

 

PS: Taka ciekawostka, Ściera narzekał na branżę już 16 lat temu :) Pisał że ciągłe sequele i brak nowych pomysłów.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Chyba kogos pogieło jak mysli ze PE w formie papierowej przetrwaloby w dzisiejszych czasach prowadzone tak jak za czasow sciery i z wystawianiem mgs oceny 8-. 

 

Wtedy to byla zabawa ktora przy okazji przynosila jakies tam zyski, dzis to czysty biznes bo inaczej sie nie da. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

CO MI BRAKUJE W EXTRIMIE I SKĄD WZIĘŁA SIĘ TA RÓŻNICA KLIMATU?

No więc... kiedyś Zgredzi zjeżdżali się do redakcji z całej Polski. Ktoś przejeżdżał pół Polski, to spał w redakcji parę dni, mył się w zlewie, pił piwo, jadł zupki chińskie i przy okazji redagował magazyn.

Zgredzi byli między sobą kumplami i było to czuć, np. ktoś malutkim druczkiem napisał "HIV to palant", ot, tak dla żartu. Właśnie, były żarty między zgredami, jeden po drugim jechał i to było dla nas, czytelników, śmieszne.

Każdy mógł zrobić dopisek i to właśnie brzmiało śmiesznie jak czytam sobie reckę, Kali wczuł się w bijatykę, a tu Ściera mu cośgłupio skomentował, o czym Kali dopiero dowiedział się pewnie po wydrukowaniu pisma.

A dzisiaj co jest?

Teksty wysyłane przez maila, niektórzy pewnie nawet nie byli w redakcji, nie czuć więzi między zgredami. No czy by nie było śmiesznie, jakby np. Hiv z Moniką prowadzili listy? Hiv, czyta list na głos, Monika się śmieje hehe, robi jakieś śmieszne dopiski.

A dziś po prostu zgred wysyła felieton, korekta czyta, finito.

 

Fak post Grzybiarza to jest jackpot :obama:

 

Właśnie takie drobne detale robiły to pismo, o kilometry wyprzedzając często idealizowane na ich tle Neo Plus i podobnie jak im cała ta zabawa w profesjonalizm jedynie zaszkodziła im wizerunkowo. Obecnie jedyne momenty gdy czuć że zgredzi jeszcze jako tako ze sobą koegzystują to Zgrentgen. Nawet takie głupoty jak np. Przez Pryzmat Serii powinny być robione przez dwie dyskutujące ze sobą i znające dobrze osoby, a przynajmniej zmniejszyło by to ryzyko drobych błędów i subiektywnych uwag, przyjmowanych jako opinia ogółu.

 

ROGER CZY TY CZYTASZ TO?

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

a mieli przecież tak wdzięczny materiał z lubianej przez wszystkich marki koneserów dobrych gier...

 

- Zax & Roger w Przez Pryzmat Serii Persony

- Zgrentgen FFXV wyłącznie oczami fanów marki/ gatunku

- wspomniane mało profesjonalne uwagi do wypowiedzi znajomej osoby

- wymienne, lub wspólne komentowanie listów (niekoniecznie tylko przez zaproponowany duet)

 

 

no kaman

Edytowane przez nobody
Odnośnik do komentarza

Ciężko zagłosować bo dorastałem razem z Extrimem i era ściery z całą tą wyczesaną otoczką była super ale dorosłem i teraz poważniejsze pismo leży mi bardziej. Może fakt, bardziej skojarzę ekipę i z łezką w oku przypomnę sobie te wszystkie odjechane akcje zgredów wtedy niż w obecnym czasie ale właśnie...czasy się zmieniły. Głosować nie będę bo każdy z naczelnych starał się jak mógł w swoim okresie, u mnie sentyment odgrywa duże znaczenie (speed freaks, gwiezdne wojny, pizza i poranne składanie magazynu), każdy numer czytany od dechy do dechy (teraz to ja wybieram co mnie interesuje wybiórczo), komiksy i wrzuty hehe jest sporo wspominek z każdego numeru z jakim byłem. Przyznam, że teraz nie kupuję Extrima bo sam wiele rzeczy potrafią ocenić a większość znaleźć w necie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, skąd pomysł, że na nich "płaczę", skoro zazwyczaj ich chwalę. Ty chyba za to extrima nie kupujesz, bo w innym przypadku wiedziałbyś, że Zax ma od dobrych kilku lat wyje.bane na jrpgi. Jego chora fascynacja Falloutem ociera się o absurd.

 

Tak w ogóle, to podobają mi się twoje pomysły, ale nie wydaje mi się, żeby Zax się nadawał do takiego tekstu. Szkoda, że z fanów japońszczyzny został już w PE tylko Roger.

Edytowane przez Pix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja się do końca nie zgodzę, że za erą Ściery przemawia głównie sentyment, że ogólnie lepsze czasy branży, trzoda, a wiejskie żarty śmieszyły, bo byliśmy młodsi itd. Ostatnie parę lat pod jego sterami, czyli, powiedzmy, 2006-2010 (bo chyba jakoś wtedy Ściera odszedł ?), to już czas "profesjonalizacji" PE, spuszczenia z tonu, a jednak nadal oceniam ten okres lepiej, niż ostatnie lata. Nie sprowadzałbym tego mimo wszystko do osoby samego naczelnego.

 

No i jako osoba, w każdym razie "postać medialna", Ściera robił po prostu lepsze wrażenie, niż Butch, Nie zmienia to faktu, że PE i tak trzyma w miarę wysoki poziom i w zasadzie poza marnym okresem w okolicach 2011-2012 (tuż po zmianie wydawcy), raczej zawsze dobrze mi się ich czytało.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.