Skocz do zawartości

F1 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy rok, nowa Jedynka od Codies. 

 

Na wstępie zaznaczam, że ostatnim F1 w jaki grałem była edycja 2013.

I chyba nareszcie wzięli sobie do serca głosy fanów, bo tytuł jak najbardziej wart uwagi.  Świetna otoczka mistrzostw- filmiki przed każdą sesją (podglądy z boksów, a przed wyścigiem z pól startowych), filmiki po wyścigu i lanie szampana na podium. Brakuje mi tu hymnów i konferencji prasowych, w których nasze wypowiedzi też by budowały naszą reputację. 

 

Kariera też dobrze pomyślana. Wybór mordki (choć wykonanie ich, oraz prawdziwych kierowców jest troszku sztuczne, podobnie jak animacje ciał w trakcie filmików, ale nie o to tu chodzi.), malowanie kasku, numer, team, z których każdy ma inne cele. Walka z partnerem jasno i przejrzyście pokazywana. 

 

Co do jazdy, niezbyt dużo napiszę, bo multum ustawień sprawia, że nawet niedzielni kierowcy mogą się w to zagrywać, włączając wszystkie pomoce, oraz obniżając realizm. Sam jeżdżę na miksie ustawień, aby nie było za łatwo, ale też nie chcę kończyć wyścigu na poboczu, po pierwszym zakręcie.

 

Za mną na razie trzy GP. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gra na padzie bez asyst to wyzwanie. W DR mam wszystko na off i jest fajnie natomiast w F1 nie daje rady bez kontroli trakcji, jest za trudno, nie walczy się z czasem i przeciwnikami tylko z utrzymaniem bolidu na trasie. Z pełna kontrolą trakcji jesteś za to mistrzem kierownicy i skupiasz się już tylko na chirurgicznej precyzji pokonywania zakrętów. Zdecydowanie najlepsze F1 od Codemasters a grałem chyba we wszystkie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Gram, to sobie odpowiem ;)

 

Najlepsza F1 od czasów 2013. Brakuje tylko bolidów Classic. Na początku kariery przytłacza ilość informacji, ale z biegiem czasu idzie się połapać. Można się poczuć jak inżynier. Wszystko jak w realu (chyba). Ale trzeba lubić jeździć,  bo cały weekend trwa teraz dłużej. Fizyka praktycznie się nie zmieniła. Grafa super, ale powtórki nędzne. Co dla mnie istotne, siniki brzmią lepiej. Rewelacyjny głos inżyniera przez radio, na szczęście nie spolonizowano. Brakuje jednak efektów wizualnych i dźwiękowych. Nie słychać wiatru, nie ma kawałków gumy na torze... Nie wiem dlaczego w grach od Codemasters wyciszają dźwięk na rzecz głosu z radia. W Dirt jest to samo, dlatego wyłączyłem pilota. Działa to, jakby ktoś bawił się pokrętłem głośności.

 

Czy tylko ja w to gram? 

Odnośnik do komentarza

właśnie pamiętam że 2015 na ps3 na kierownicy nie dało się grać, ale na padzie też za szczególnie nie było... a jak oceniasz 2016 na padzie? bo sam nie wiem czy inwestować, boję się że utopię kasę...

Gram na Xbox One i trochę się dłonie pocą. Najlepiej mi się grało na padzie od PS4 albo na limitowanym do Forza, który ma gumowany spód. Wydaje mi się, że gra nie jest robiona pod kierownicę. Na padzie świetnie idzie wyczuć auto. Zresztą sam model jazdy nie jest symulacyjny, moim zdaniem. Co z tego, że koła mielą bez TC. Bez TC praktycznie nie da się grać. Jeśli pozna się wszystkie zakręty, a to raczej obowiązkowe, to na padzie kręci się super czasy. Na trzecim poziomie trudności 1 miejsce to nie problem. Dla mnie trochę szkoda, że skupiono się na tej całej wielkiej otoczce wyścigowej, a na torze nie wprowadzono żadnych zmian. Jest safety car i okrążenie formujące, ale i tak jesteśmy częściowo wspomagani przez komputer. Jeszcze co do fizyki. Trochę ciężko wyczuć, kiedy koła tracą przyczepność, bo nawet ich nie słychać.  Jak lubisz ten sport to raczej nie utopisz, bo oprócz tego co pisałem, 2016 ma wszystko i super odzwierciedla realia F1.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Przecież asysty same nie szukają punktów hamowania, same nie dobierają optymalnego toru jazdy, nie zarządzają oponami i paliwem itp. Jest co robić samemu. Poza tym TC tylko pozwala przyspieszać bez ślizgania się jak na lodzie, nie da się jeździć zero-jedynkowo na zakręcie bo auto i tak łapie uslizg.

 

Zresztą o czym my mówimy, na padzie szukać symulacji na siłę nie ma sensu, ważne żeby się dobrze bawić...

Da się na padzie jeździć bez kontroli trakcji. Po to są spusty, żebyś mógł analogowo sterować gazem. Jest ciężko, ale ma być cieżko. F1 to test wytrzymałości. Jedziesz po 40-60 okrążeń i jeden błąd na końcówce może kosztować Cię cały wyścig. To nie wina pada, to wina braku zrozumienia bolidu. Nie doceniasz jego mocy i przeceniasz własne możliwości, próbujesz jechać za szybko i dlatego Cię obraca. Jeśli tak jest to, znaczy, że dajesz z siebie ponad 100%. Musisz odpuścić i jechać na 80-90% dopóki nie zrozumiesz bolidu. Będziesz na końcu, albo i w środu stawki. Obniż poziom AI jak będą Cię odstawiali, ale nie włączaj asyst - naucz się jeździć.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

o mamo jaka ta gra jest dobra na kierownicy :banderas:

dużo lepiej pracuje samochód, trzeba się dużo bardziej starać żeby utrzymać go w ryzach i utrzymywac flow

 

pograłem 4 godzinki, kilkanaście szybkich wyścigów i z 1,5h w timetrialu oczywiście w Monako, coś koło 2000 miejsca już mam w leaderboardsach, sekcja przy basenie wspaniale odwzorowana, mógłbym w koło jeździć te 2 szykany 

czuję, że to kolejna po F1 2013 odsłona serii którą będę katował przez kilka lat :fsg:

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

maciucha wyluzuj i napalaj mnie... powstrzymuje się żeby nie kupić tej gry, bo zaraz wychodzi za(pipi)ista 2017 (nowe bolidy, klasyki i masa usprawnień). Specjalnie pod te grę kupiłem Kinecta, żeby komendy działały w trakcie wyścigu... mam nadzieję, że będzie ten ficzer w 2017.

 

Póki co brykam sobie Lotusem w kolorach RB w FM6. 

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.