Skocz do zawartości

AGD małe, duże i średnie


WisnieR

Rekomendowane odpowiedzi

Najwazniejsze w okurzaczu to moc. Musi byc tak dobrana zeby ci jaj nie urwalo.

 

Zgodnie z frajerami z unii euroPEJSkiej od 1 września moc zostanie ograniczona bo coś tam

 

http://wyborcza.biz/biznes/7,147743,22295112,900-w-czyli-unia-europejska-pozbawia-odkurzaczy-mocy.html?disableRedirects=true

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dnia dzisiaj po lekko ponad 2 latach padła zmywarka Boscha, nie najtańsza, wyższa półka, wytrzymała 2 i pół roku bez naprawy a dbałem o nią i czyściłem filtry. Piękne trupy teraz robią, w tamtym roku pralka za prawie 5k to samo pół roku po gwarancji. 

Edytowane przez PlastikowySmalec
Odnośnik do komentarza

Faktyczne prawnie nie jest to gwarancja producenta a zwykłe ubezpieczenie lecz wciąż chroni od awarii. Ja kupiłem takie 5 letnie na kino domowe i jak po 4,5 roku spalił się jeden głośnik to mi serwis po prostu ściągnął nową kolumnę. Nie jest to wcale takie złe. Kupując sprzęt za 5k uważam, że warto dołożyć te 200 zł na ubezpieczenie. Żona zbiła szybkę w telefonie i z ubezpieczenia wszystko ładnie wymienili

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pytanko z kategorii cebuli. KOLEGA chce kupić lodówkę na firmę i zachować przy tym pełną gwarancję 24 miesiące. Wymyślił sobie, że kupi na paragon, zrobi jego skan po czym wymieni paragon na fakturę. Myślicie, że przejdzie taka cebula, żeby reklamować potem u producenta lodówkę na podstawie paragonu zeskanowanego mając już FV na ten sprzęt? :)

Odnośnik do komentarza

Nie mylisz gwarancji z rękojmią w kwestii tego 24 mc vs 12mc?

Gwarancja producenta - może sobie taki producent gwarantować i 6 miesięcy jak i 10 lat + dowolne warunki naprawy serwisowej ("naprawa nie obejmuje baterii, uszkodzeń mechanicznych, niemechanicznych, ruchomych i nieruchomych"). Przynosisz mu dowód zakupu i powinno go rybka czy to był paragon czy FV.

 

Rękojmia (czy tam "zgodność towaru z umową") - na osobę prywatną wynosi 24 miesiące odpowiedzialności ze strony sprzedawcy. W przypadku zakupu na firmę skraca się do 12 miesięcy i tu już sprzedawcy nie obejdziesz.

 

Mam nadzieję, że dobrze to rozpisałem, czy jest na sali Ragus?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hej, mam pytanie o oczyszczacz/nawilżacz powietrza. Coś kojarzę, że są tutaj użytkownicy takich sprzętów i gdzieś był poruszany ten temat ale jakoś nie mogę tego namierzyć a planuje kupić. Dodatkowo chcę wymienić odkurzacz na coś cichszego i antyalergicznego i zastanawiam się nad tymi dwoma:

https://www.euro.com.pl/odkurzacze/electrolux-eus8alrgy.bhtml

https://www.euro.com.pl/odkurzacze/electrolux-ultrasilencer-eus87dbm.bhtml

Jesteście w stanie coś doradzić w tej kwestii?

 

Odnośnik do komentarza

Gdyby to było przed dobrymi  zmianami  w swiecie ekologicznych odkurzaczy to bym napisal że ciezko o lepszy sprzet niz ultrasilencer, teraz to przypuszczam ze nadal jest swietny i  niezniszczalny, ale czy ma ciąg jak ukrainska prostytutka to nie wiem.

 

Mój jeszcze chodzi, już 8 lat będzie, tylko kabel przestał  się zwawo  zwijac.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale jakie jest pytanie o ten oczyszczacz? xD

 

Bierz jakiegoś Philipsa albo Sharpa, co mają filtr HEPA, zbiornik na wodę, funkcje jonizowania powietrza oraz nawilżacz ktory rozprasza wodę nie przez ultradzwieki i krople wokoło, ale jako niewidoczna mgiełkę. Ja mam taki https://m.ceneo.pl/12919047 i spokojnie wystarcza (wg specyfikacji) do jednego pokoju, np. sypialni.

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ehh Red racja :) chodziło mi o jakieś wskazówki na co patrzeć itp. A jeśli chodzi o inne pomieszczenia to w dzień go przenosisz tam gdzie jesteście czy poprawiasz powietrze jedynie w sypialni. Myślałem o czymś trochę większym ale z drugiej strony nie wiem jak sobie poradzi z nawilżaniem/oczyszczaniem innych pomieszczeń jedynie przez otwarte drzwi. Milan dzięki za info odnośnie ultrasilencera, skoro piszesz  o mocy to dołożę te dwie stówki i wezmę te 750W co i tak śmiesznie brzmi, coś jak silnik 1.4 w aucie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...