Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszło od zarządcy nieruchomości półroczne rozliczenie opłat za wodę, śmieci, ogrzewanie i inne pierdy. 

Zwracają 420 zł O_o To chyba starczy na FFXV + Yakuzę 0 + jakieś gunwo, ewentualnie jeszcze uzbieram z 7 zwrotów i będzie na supermultimikser wujaszkaJJ do robienia masła orzechowego.

Serio te dzisiejsze bloki to są ekonomiczne w pytę. A biedni rodzice w blokowichu z lat 80 są ciągle dymani to na na corocznym wieczystym, na funduszach remontowych, na ogrzewaniu i wiecznych niedopłatach.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Zwracają 420 zł O_o To chyba starczy na FFXV + Yakuzę 0 + jakieś gunwo, ewentualnie jeszcze uzbieram z 7 zwrotów i będzie na supermultimikser wujaszkaJJ do robienia masła orzechowego.

Serio te dzisiejsze bloki to są ekonomiczne w pytę. A biedni rodzice w blokowichu z lat 80 są ciągle dymani to na na corocznym wieczystym, na funduszach remontowych, na ogrzewaniu i wiecznych niedopłatach.

Oszczędzałeś, to teraz masz:)
Odnośnik do komentarza

17 stopni bez ogrzewania to chyba mniej więcej piździ?

Inne trochę pryzmaty, ja dużo na dworze robię a teraz siedzę, kaloryferek na 3 i 21 stopni i koło 20 zwykle temperature trzymam. 8) W sypialni potrafiłem mieć 15, świetnie się śpi w takiej temperaturze. W robocie mam teraz stałe 7 - 10 stopni i nie narzekam, jak mi ręka przy - 10 przymarzała do balustrad to trochę mi zimno dokuczało.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Może to polaczkowe, ale mam trochę ból dupy, że moi znajomi totalne melepety dostają mieszkanka w WWA tyrając za 2k w (pipi)pracy, a mnie czeka wizja kredytu albo dobudowania piętra u starych w Kobyłce :frog:

Jakbym był ładnym muskularnym chłopcem to bym chociaż sponsorki poszukał, a tak to :lapka: i max zdesperowane 6/10 na badoo.

Odnośnik do komentarza

no ja mam ten sam bol doopy. znajomi tez od starych dostali mieszkanie a ja się bawię z kredytami, wynajmując jeszcze inne mieszkanie 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, _Red_ napisał:

Wziąłem chyba w dobrym momencie kredyt. Wszystko zsumowane do kupy daje efektywnie 3,3% rocznie, więc prawie tyle, co na lokacie. W sumie nie ma co się spieszyć ze spłatami, bo w tej chwili to najtańsza forma pożyczki, a pozostałą kasę można włożyć w coś innego.

 

 

Ja jeszcze z 2-3 lata wstrzymam się z kredytem więc nie mam rozeznania ale jaki jest sen nadpłacania kredytu? Rozumiem jak komuś brakuje tam 20-30 rat do końca ale będąc na początku drogi albo w połowie? Nie lepiej odkładać kasę na konto oszczędnościowe w razie czarnej godziny? Zawsze jak się uzbiera sporo kasy wtedy można spłacić cały kredyt jaki nam został. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

ja w święta powiedziałem starszym, żeby już się rozglądali za darmowym domem starców - taka była z nich pomoc w życiu, że zayebali mi kasę tylko z komunii


a kupa znajomych podostawała mieszkania i nie muszą się niczym teraz martwić tylko zarabiają minimalną krajową, robią gówniaki i uważają się za panów życia. Tak bardzo gardzę szczęściem innych ludzi;/  

Spoiler

 

którzy nie doszli do czegoś tylko własnym zapyerdolem, tak jak ja

 

 

 

 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Z komunii mi nie zdążyli zaebać kasy, bo szybko kupiłem pegasusa :gsr:

 

@Ukukuki powody nadpłaty mogą być różne. Masz trochę odłożonego hajsu bez innych planów do wydawania go (np. jako wkład w kolejne mieszkanie, samochód, g i e r k i). Wkurza Cię fakt, że bank dużo zarabia na odsetkach i chcesz zwiększyć udział zwrotu kapitału do zwrotu odsetek (czyli skrócenie okresu kredytowania przy zachowaniu wielkości raty), albo zmniejszyć ratę (przy niezmiennym okresie kredytowania). Albo po prostu źle się komuś żyje z faktem, że ma się dług i gdy się wiedzie, woli nadpłacać.
Trochę bawi mnie, że bank uruchamiał mi kredyt chyba z 4 miesiące, odrzucali notorycznie wnioski bo gdzieś na rzucie w załączniku 342 do aneksu 1243 nie zgadzała się ściana o 0.1m2, albo moja parafka na stronie 48 nie przypominała tej ze strony 94. Głupie analityki z centrali - finalnie obliczyłem, że z odsetek/prowizji i innych gówien wyjdzie może góra 12.000 zł na tym całym okresie, a godzin pewnie poświęcono kilkaset łącznie z biurem pośrednictwa kredytowego xd

 

@gekon yebać innych. Co się przejmujesz. Mnie wyganiali notorycznie z chaty od skończenia 18tki, ale jeszcze przebimbałem przez studia u rodziców, a potem z dnia na dzień się wyprowadziłem na wynajem, a parę lat później na swoje, tj. bankowe. Nie mam żalu, że ktoś znajomy żyje w chacie kupionej przez starych (w zasadzie to mimo dość dobrze zarabiających znajomych, znam chyba tylko jedną taką osobę, reszta się sama podorabiała).

Edytowane przez _Red_
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W moim do 3 lat mozna nadplacic 30% bez prowizji. Po tym czasie mozna spłacić cały bez konsekwencji. Akurat mijaja 3 lata :lapka:

 

Nie pamietam tylko jak było z MdM. Wg opcji, która bralem chyba nie bylo restrykcji o terminie splaty, ale po późniejszej nowelizacji chyba już przystopowali cwanych b o g o l i.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.01.2018 o 18:51, Ukukuki napisał:

 

 

Ja jeszcze z 2-3 lata wstrzymam się z kredytem więc nie mam rozeznania ale jaki jest sen nadpłacania kredytu? Rozumiem jak komuś brakuje tam 20-30 rat do końca ale będąc na początku drogi albo w połowie? Nie lepiej odkładać kasę na konto oszczędnościowe w razie czarnej godziny? Zawsze jak się uzbiera sporo kasy wtedy można spłacić cały kredyt jaki nam został. 



Dokładnie - sam wziąłem mały, na 100 tys. Dzięki fajnemu strzałowi na giełdzie spłaciłem go w niecałe dwa lata (jak ja kocham CDR). A kupiłem małe mieszkanie na start (34 m2) w kamienicy z lat 50. Zrobiłem generalny, z jednopokojowego zrobiłem dwupokojowe, dzięki czemu dziś warte jest ok. 25 proc. więcej. 

Kroczę do miliarda  :kaz:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...