Skocz do zawartości

Niemieszkanie z rodzicami do 30 / 40


_Red_

Rekomendowane odpowiedzi

Na to nie wpadłem. Ale tutaj jest klimat, że wszyscy wszystkich znają, na stówę mój głos poznają, a jak jeszcze skojarzą, że ten temat poruszałem w przeszłości, to w ogóle. A potem pójdzie fama w bloku i będzie ze mnie beka xdd. Ale dzięki, rozważę to przy bardziej sprzyjających okolicznościach. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kotlet_schabowy napisał:

Na to nie wpadłem. Ale tutaj jest klimat, że wszyscy wszystkich znają, na stówę mój głos poznają, a jak jeszcze skojarzą, że ten temat poruszałem w przeszłości, to w ogóle. A potem pójdzie fama w bloku i będzie ze mnie beka xdd. Ale dzięki, rozważę to przy bardziej sprzyjających okolicznościach. 

Nie masz tam jakichś osiedlowych rzezimieszków spod monopola, co za dwa jabole przewrócą się na kogo trzeba?

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Ehh niech ten rynek nieruchomości chociaż trochę się załamie

Chce kupić mieszkanie 60-70m2 w stolicy na początku 2021, a ceny to z bąkiem z dupy wyssane obecnie i stać mnie na Ursus albo Białołękę. Jakaś Praga Południe mi się marzy chociaż xd

 

Ale nadal lepsza opcja, bo rata kredytu z wstępnych wyliczeń wyjdzie mi tyle co wynajem kawalerki, a jednak to zawsze swoje niż pieniądze wy(pipi)ane w jakiś skansen z meblami z sekcji oddam za darmo z olx :reggie:

Odnośnik do komentarza

Wynajem akurat potaniał w Wawie, bo studenty zniknęły i przez możliwość pracy zdalnej też dużo pracowników wróciło w swoje rodzinne strony na stałe.

Niestety rynek pierwotny stoi w miejscu jak stał, a mi się już nie uśmiecha płacić za prlowską kawalerke 1500+ opłaty(niby centrum, ale po 1,5 roku mieszkania w centrum stwierdzam, że to prowadzi do alkoholizmu i upadku człowieczeństwa) dlatego od końca maja siedzę pod Warszawą u starych chomikując maksymalnie hajs na wkład własny, ale w takim układzie to dłużej niż do wiosny nie wyczymie psychicznie xd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W zeszłym roku kopiłem mieszkanie na kredyt w Opolu, 57 metrów , 3 pokoje w wyższym standardzie (świeżo zrobione, nikt wcześniej nie mieszkał). Rata razem z rachunkami wychodzi jakieś 1800zł. Całkiem nieźle, za wynajem o wiele gorszego standardu płaciliśmy 2k.

 

Lokalizacja co prawda 15 minut rowerkiem od centrum ale za to 5 minut piechotą od mojego biura. Szkoda tylko, że z domu trzeba pracować :notbad:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czoperrr napisał:

Całkiem nieźle, za wynajem o wiele gorszego standardu płaciliśmy 2k.

 

XDDD co do (pipi)a? Czy naprawdę zunifikowały się ceny wynajmu w całej Polsce? 3 lata temu znalazłem w Gdańsku małe, ale urokliwe mieszkanko za 1.5zł + małe rachunki. Obecnie to jest prawie 1000zł więcej i ciężko znaleźć coś w rozsądnej cenie co nie jest doszczętnym PRL-em (a i ten ostatni się ceni). Koszmar.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Soban napisał:

Ehh niech ten rynek nieruchomości chociaż trochę się załamie

Chce kupić mieszkanie 60-70m2 w stolicy na początku 2021, a ceny to z bąkiem z dupy wyssane obecnie i stać mnie na Ursus albo Białołękę. Jakaś Praga Południe mi się marzy chociaż xd

 

Ale nadal lepsza opcja, bo rata kredytu z wstępnych wyliczeń wyjdzie mi tyle co wynajem kawalerki, a jednak to zawsze swoje niż pieniądze wy(pipi)ane w jakiś skansen z meblami z sekcji oddam za darmo z olx :reggie:

No a po warszawa jak Teddy patrzylrs czy nie pasuje ci dojazdowo?

 

Ceny mieszkan w pl to beka wnusiu.

Odnośnik do komentarza

Patrze po Warszawie. Sam pochodze z dojazdowa ~20km od wawy i jednak też zależy mi na tym by znajomi mieli do mnie dojazd jakiś znośny ztm - Warszawiacy są po(pipi)ani, bo jak mają pojechać metrem 45min z jednego końca na drugi to czill, a jak mają zrobić to samo albo i krócej pociągiem do podwarszawskiej miejscowości to im się error w mozgu wywala i kręcą nosem, że łeeeee to za daleko. Jakby ktoś mądry wpadł na pomysł skmek jezdzacych non stop z jakas przerwa 3-5 to bym ozlocil.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Problemem bardziej jest wątpliwa lokalizacja inwestycji developerskich pod Wawą, bo z rodzinnego domu do byłego mieszkania w centrum czy pracy to jestem w stanie dojechać w 45-50min od drzwi do drzwi dzięki kolejce, ale to co się nowego buduje to jest na totalnych wypizdowiach gdzie 15-20 lat temu grało się piłe i trzeba wszędzie jeździć autem albo tracić 30-40min by dojść z buta.

Ostatnio asy pobudowały ładne osiedle przy pkp, ale tak ze 100m dalej jest oczyszczalnia ścieków i wieje gównem xd

Pola to w większości obwarowane segmentami, a segment to dla mnie połączenie najgorszych cech mieszkania i domu.

 

 

Odnośnik do komentarza

nic dziwnego, że codziennie znajduję w skrzynce lub na tablicy ogłoszeń ofertę kupna mieszkania za gotówkę. Posrało ich z tymi cenami, będzie płacz jak to w końcu pęknie.

 

Spoiler

nie no żartuję, mam ból du.py, że nie wziąłem drugiego mieszkania w kredyt 7 lat temu, jakby teraz sprzedał to bym miał na tym ze 150k

 

Odnośnik do komentarza

Pewnie (chwilowo) przez koronkę, bo jedyne co słyszę od moich znajomych którzy już mieszkania pokupowali te 2-3-4 lata temu że mieszkania już dwukrotnie zyskały na wartości względem tego ile płacili za nie w stanie developerskim. Mowa jest co prawda o Gdańsku, ale to wciąż Trójmiasto.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Ja swoje mieszkanie 2 lata temu kupiłem za 200k. Dzisiaj na Otodom mieszkania w tej samej dzielnicy i metrażu 290 - 320k. Więc w zasadzie nic nie robiąc mieszkanie zyskało 100k.. A za dwa lata tuż pod blokiem będzie wejście do stacji metra, więc spora szansa, że jeszcze trochę na tym zyskam. Tylko i tak trochę mnie martwią ceny, bo w planach jest kupno 4-pokojowego, a to już cenowo 600 - 700k w tej samej dzielnicy. Bez sprzedaży obecnego się nie obejdzie raczej.

Odnośnik do komentarza

No i poszła pierwsza rata na własne M3:usmiech: na szczęście nie związałem się z kredytem na całe życie, 6 lat się przeboleje. Moje piętro dopiero się buduje i zanim klucze odbiorę to rok już będzie z bani. 

 

Mieszkanie+miejsce parkignowe na zewnątrz+komórka, taki mam zestaw. W bloku na 2022 taki sam zestaw już 30 kola więcej. Myślałem żeby brać na 2022 bo na przyszły rok nie było już tego co mnie interesowało, same 4 pokojowe zostały. Okazało się, że właśnie zwolniła się jedna sztuka bo pan stracił pracę przez covidka i zrezygnował, a nie zdążyli jeszcze wystawić ogłoszenia. Dokładnie taki metraż jaki chciałem, piętro jakie chciałem i położenie mieszkania, więc długo się nie zastanawiałem :usmiech:

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...