Skocz do zawartości

Assassin's Creed Ezio Collection


Gość Soul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Na remaster jedynki bym nie liczył, więc jeśli chcesz zacząć naprawdę od początku to jednak należy sięgnąć po przygody Altaira, bo jednak w tle rozgrywają się początki losów Desmonda, które ciągną się jeszcze przez części zawarte w Ezio Collection, a także w ACIII, gdzie następuje ich zwieńczenie.
Jeśli jednak odrzuciła Cię mechanika AC Unity, to powodzenia z tymi starociami.
No i jedynka to jednak porażka w temacie powtarzalności i chamskiego kopiuj/wklej. Najfajniejszy klimat, bohater i ciekawa historia, ale gameplayowo może być ciężko.
Na pewno nie zaczynać od Origins, bo w przypadku takiego tasiemca to największy błąd - poznasz najnowszą, usprawnioną mechanikę, zarówno poruszania się, jak i starć, a wtedy powrót do starszych części to już abstrakcja.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.12.2021 o 01:11, LukeSpidey napisał:

Ciekawe. Nigdy nie patrzyłem na parkour w taki sposób. Teraz ogrywając trylogię może spróbuję trochę poeksperymentować.

 

Jest jakaś konkluzja, którą można streścić jednym zdaniem? Trochę długi ten filmik;)

 

Zbieram się do przypomnienia sobie całej serii AC (a przynajmniej tyle ile dam radę) więc kupiłem AC: EC. Zagram po ponownym ukończeniu pierwszej części. Czy UBI już poprawiło ten zestaw? Z tego co pamiętam, to niezłe jaja były po premierze przez błędy i wariujące tekstury... W pierwszego AC chciałem zagrać w wersję reżyserską na PC ale nie wiedzieć czemu gra nie wykrywa pada, a granie na klawiaturze nie należy do przyjemnych. Dlatego kupiłem pierwszą część na x360 jednak na XSX nie ma polskiej wersji więc kupiłem x360... 

  • Haha 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

@Elitesse Warto obejrzeć, ale jak nie masz ochoty to mogę napisać, że generalnie parkour nie jest zepsuty jak twierdzą gracze, a po prostu bardzo czuły i w dużej mierze pomyłki w poruszaniu się, upadki i zaczepianie o niechciane ściany i gzymsy są spowodowane przez nasze nieogarnięcie. 

 

Po obejrzeniu go i poprobowaniu faktycznie, jeśli zwraca się uwagę na ruch to postać faktycznie porusza się lepiej, ale i tak często nie do końca robi to co chcemy szczególnie, kiedy w rogu ekranu mamy licznik odmierzający czas. 

 

Co do samej kolekcji to na PS4Pro działa super, szybko się ładuje i w całej kolekcji trafiłem na dwa niegroźne glitche. No i we wszystkich grach wbiłem platynę, więc generalnie polecam. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.01.2022 o 11:18, Elitesse napisał:

Dlatego kupiłem pierwszą część na x360 jednak na XSX nie ma polskiej wersji więc kupiłem x360... 

 

Whaaat? :ohmy:

Pozbawić się 4K/60 tylko po to, by słuchać drewnianego polskiego dubbingu? :notsure:

To tak jakby zerwać z zajebistą dziewczyną, żeby móc bezkarnie wsadzać ch#ja w mrowisko :reggie:

@Paolo de Vesir, czy Ty to widzisz?

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

 

10 godzin temu, Wredny napisał:

 

Whaaat? :ohmy:

Pozbawić się 4K/60 tylko po to, by słuchać drewnianego polskiego dubbingu? :notsure:

To tak jakby zerwać z zajebistą dziewczyną, żeby móc bezkarnie wsadzać ch#ja w mrowisko :reggie:

 

To moja sprawa jak lubię grać i co robię ze swoimi pieniędzmi :reggie: Nie robi mi wielkiej roboty, że na XSX jest w 4K/60 :dunno: Mógłbym też odpalić czasem jakiś emulator na PC ale wolę załączyć stare Atari albo Commodore. Deal with it, jakoś będziesz musiał dalej z tym żyć. 

 

Korzystając z Twojej analogii, to jeżeli uważasz, że w dzisiejszych czasach pierwszy AC to jakaś "zajebista dziewczyna", to mogę tylko Ci współczuć tego, gdzie chu#a wsadzasz i co ru#hasz. :empathy:

To prawie nekrofilia, a Ty podniecasz się tym, że stara, bezzębna rura z obwisłymi cy#ami i rozklepaną szparą jeszcze oddycha i jest umalowana. No ale OK, co kto lubi:

 

Spoiler

Old hooker

 

spacer.png

 

 

 

Zastanów się czy na pewno tego chcesz, treści +18. Oglądasz na własną odpowiedzialność:

Spoiler

spacer.png

 

 

Nie jest to temat o pierwszym AC ale faktycznie dialogi są drewniane, lepiej zapamiętałem tamtą lokalizację. Czuję, że na dzisiejsze standardy, to cała gra będzie drewniana ale nie przeszkadza mi to. Jasne, że wolałbym zagrać w poprawioną wersję reżyserską na PC jednak nie na klawiaturze. Trochę się dziwię, że jeszcze nie wydano jakiegoś remastera tej części, a remake należy się jak psu buda. Chyba, że ubi rozumie remaster jako dodanie 4K/60...

 

 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

A jak inaczej ma to rozumieć? To jest właśnie REMASTER :reggie: (i zero tu zasługi UBI, tylko inżynierów Microsoftu)
A z tą analogią to jasne, że to stara, spróchniała raszpla, ale jeśli już koniecznie musimy ją r#chać to nadal wolę żywą, umalowaną i wypachnioną niż martwą, śmierdzącą i przegnitą :kaz:

Odnośnik do komentarza

Ale to akurat Ty chcesz/musisz coś ruchać na siłę...  Nie mam takich potrzeb/przymusu.

Ja się delektuję klasyczną produkcją jak wytrawny smakosz dobrym winem :sir: Na Allegro wersja angielska chodziła po 20 zł, a polska wersja językowa w okolicach 100 zł. Kupiłem obie do kolekcji, co pewnie też jest głupie, bo przecież pewnie taniej wyszedłby abonament od Ubi.

 

Zagrałbym w ten remaster (zrobiony pewnie przez SI) gdyby był po polsku, bo tak tą grę zapamiętałem i tak chciałbym w nią zagrać jak ponad 10 lat temu. Taki sentymentalny powrót do przeszłości, przy którym skłonny jestem do drobnych poświęceń oraz aby zapłacić więcej za starą grę ;) Ty wcale tak nie musisz grać :potter:

 

Zawsze myślałem, że to tylko moją sprawą jest jak chcę spędzać wolny czas. Jak widać są na świecie jeszcze ludzie, którzy tak bardzo chcą mojego dobra, że są gotowi do poświęceń aby uszczęśliwić mnie na siłę. To bardzo miłe z Twojej strony. Powiem więcej - kupiłem do kolekcji wszystkie części, w które mógłbym zagrać na x360 ale dokupiłem jeszcze ich wersje remastered + te wydane na XO. Są po polsku więce pewnie zagram na XSX w ich ulepszone wersje. Dla Twojego świętego spokoju oraz poczucia spełnienia misji przyjmijmy, że w pierwszą część też zagram na XSX 4K/60 ;)

 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Powrót po latach, w wersji Remastered:

 

AC2 - wciąż świetna. Młody Ezio, klimat miasta, muzyka, fabuła wokół  spiskowej teorii dziejów i powstania cywilizacji - to wszystko dalej robi robotę. Jeżeli ktoś potrafi przymknąć oko na archaizmy w sterowaniu to 8/10

 

Brotherhood - kilka fajnych pomysłów (bractwo, wysyłanie Asasynów jednym kliknięciem), trochę nietrafionych (rozbudowa Rzymu). Traktować jako dodatek do AC2, który momentami zaczyna już nużyć. Niewiele wątku współczesnego, ale z dobrym cliffhangerem na końcu. Z minusów: fabuła wątku historycznego to już ostry zjazd. Z głównego antagonisty AC2 zrobili jakąś byle pizdę, wydarzenia są bez sensu i do niczego nie prowadzą. Fatalny finałowy akt (walka jabłkiem Edenu). 6/10

 

Revelations - dopiero przede mną. Nigdy nie grałem w tę odsłonę, ciekaw jestem czy historia Ezio będzie już tylko gorsza czy miło się zaskoczę. Póki co odpoczynek, bo nie spodziewam się rewolucji w gameplayu.

 

 

Edytowane przez jimmyyy8
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, jimmyyy8 napisał:

Revelations - dopiero przede mną. Nigdy nie grałem w tę odsłonę, ciekaw jestem czy historia Ezio będzie już tylko gorsza czy miło się zaskoczę. Póki co odpoczynek, bo nie spodziewam się rewolucji w gameplayu.

 

Ogólnie to więcej tego samego plus kilka usprawnień jak np. kotwiczka do wspinania się na większe wysokości, kilka rodzajów petard i takie sobie zdobywanie dzielnic. Pamiętam, że jak grałem pierwszy raz kilka lat temu to początek zrobił na mnie duże wrażenie. Teraz też wyglądał efektownie. Zresztą grając w AC 2 albo Brotherhood (?) to początek też robił dobre wrażenie, już sam zapomniałem że to tak fajnie wyszło - akcja skojarzyła mi się wprost z serią Uncharted ale to był tylko krótki epizod, bo potem już wiadomo schematy. Dla urozmaicenia dobrze zrobić przerwę, a potem zagrać w coś innego.

 

Sam jestem na etapie AC IV Black Flag i chyba zanim zacznę następną część, to sprawdzę GreedFall - gra autorstwa kogoś kto pracował przy serii AC. Była to dla mnie wystarczająca rekomendacja aby ją zakupić ale już kilka razy się od niej odbiłem. Graficznie jest to poziom Black Flag z czasów x360. Akurat jedna z lepszych części niedostała remastera...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Wredny napisał:

Przecież była natywna wersja Black Flag na XONE/PS4, więc jaki byłby sens remastera? To był tytuł cross-gen.

 

O, to tego nawet nie wiedziałem. Wydawało mi się, że zarówno AC 3 jak i BF oraz Rogue, to były gry jeszcze ery ps3/x360. Tym bardziej się zdziwiłem, że Rogue był przecież po BF a to jednak gra robiona pierwotnie tylko na ps3/x360. Nie wiem dlaczego ale po przejściu z AC3 remastered do AC4 BF miałem wrażenie, że grafika jest jednak gorsza niż w AC3 remaster. Z tego co widzę, to gra w wersji ulepszonej wyszła 6 lat po BF wiec to może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Elitesse napisał:

Wydawało mi się, że zarówno AC 3 jak i BF oraz Rogue, to były gry jeszcze ery ps3/x360. Tym bardziej się zdziwiłem, że Rogue był przecież po BF a to jednak gra robiona pierwotnie tylko na ps3/x360.


Black Flag było cross-genem i na PS4 początkowo działało w 900p, ale gracze się spruli, że przez słabszego XBOXa UBI specjalnie pogorszyło wersję na konsolę Sony i gra dostała patcha do 1080p plus jeszcze jakąś nową technikę anti-aliasingu, bez której na XBOXie straszą ząbki i migające krawędzie.
 


Rogue wyszło później praktycznie równolegle z Unity i taki był zamysł, żeby stare konsole jeszcze dostały tę jedną, ostatnią odsłonę, podczas gdy paryskie przygody Arno były zwiastunem nowej generacji.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Wredny napisał:


Black Flag było cross-genem i na PS4 początkowo działało w 900p, ale gracze się spruli, że przez słabszego XBOXa UBI specjalnie pogorszyło wersję na konsolę Sony i gra dostała patcha do 1080p plus jeszcze jakąś nową technikę anti-aliasingu, bez której na XBOXie straszą ząbki i migające krawędzie.

 

Właśnie na xboxie gram stąd może być takie wrażenie. Poza tym AC 3 Remastered i AC Rouge dostało specjalne ulepszenie do xbox one x, gdzie dodano 4K + HDR. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mała aktualizacja do Brotherhood, bo wreszcie wpadła platynka: DLC są naprawdę niezłe i pomysłowe (Porwanie Da Vinciego, Mikołaj Kopernik i w szczególności Cristina Vespucci). To ostatnie wspaniale wplecione w wydarzenia ACII i takie...inne, smutne :) Zamiast klepać powtarzalne zlecenia lepiej spróbować te dodatki (chociaż do platyny i tak wszystko potrzebne).

Edytowane przez jimmyyy8
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...