Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie podjąłem tę decyzję i anulowałem swoje członkostwo. Ostatnio coraz rzadziej sięgałem po seriale, a większość filmów na licencji albo widziałem, albo w ogóle mnie nie interesują nawet jako zabijacze czasu. Łapałem się nawet na tym, że na siłę szukałem czegoś do oglądania, żeby tylko uzasadnić płacenie abonamentu, co nie jest zbyt rozsądnym sposobem myślenia. Może wkrótce włączę sobie tańsze HBO GO, na którym nowości kinowe wydają się lądować szybciej, a seriale sprawiają wrażenie lepiej skrojonych produkcji, ale nie będę się z tym spieszył.

Prawdopodobnie wrócę do Netflixa na miesiąc lub dwa, kiedy skumulują się nowe sezony takich seriali jak Mindhuner, Crown, Stranger Things i Better Call Saul, ale nie chce płacić bez sensu co miesiąc i oglądać tego, co akurat włodarze platformy mają mi ochotę podsunąć. Większość filmów Netflixa to chłam klasy B, na który większość nas nawet by nie zwróciła uwagi, gdyby było wyświetlane w kinach, ale masa ludzi to ogląda, bo "za darmo".

Inna sprawa, która mnie drażni w posiadaniu Netflixa czy każdej innej podobnej platformy jest abonamentowa natura tych usług. Nie podoba mi się, że świat rozrywki zmierza w kierunku comiesięcznych stałych płatności, zamiast kupowania/wypożyczania konkretnego produktu, który rzeczywiście chciałoby się obejrzeć lub zagrać. Z biznesowego punktu widzenia jest to znakomite rozwiązanie, ale czy nie jest to trochę zniewalające? Bo skoro człowieku płacisz, to byłoby dobrze, gdybyś miał z tego jak najwięcej, prawda? A im więcej płacisz, tym przydałoby się spędzać z tym więcej czasu, co nie? Było coś spokojniejszego w czasach, gdy filmy, muzyka i gry (które też zostaną zawładnięte przez abonamenty) nie były dostępne w ogromnej liczbie na wyciągnięcie pilota.

Nie wiem czy to dobre miejsce na taką dyskusję, ale dajcie znać jak Wy to postrzegacie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Faka napisał:

Jest w ogóle w polskej wersji Netflixa te Sons of Anarchy? Czy tylko w zagranicznych? Szukam i nie ma tego serialu w ogóle :dunno:

Mordo dopiero w styczniu będzie

1 godzinę temu, Masorz napisał:

Ja postrzegam tak, że 13 złotych na miesiąc to żaden majątek. 

Pozdrawiam.

Roma jest warta zapłacenia nawet i trzy razy więcej niż te 13zl 

 

Jednymi minusami netflixa jest to że ludzie wolą oglądać dobre rzeczy które nadają się głównie do kina na klopie oraz, ze w sumie nie wiemy ile kasy dostają twórcy ale chyba najwyraźniej się opłaca

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem jak dla kogoś abonamentowy model może być wadą skoro w porównaniu z platformami oferującymi kupno pojedynczych odcinków czy sezonów to ten abonament wychodzi jak za darmo. Przykładowo miesięcznie za Netflixa płacę 7.99 euro a na Amazon Prime mimo, że płacę abonament ale to głównie za sklep, to ceny kształtują się w granicach 3 euro za odcinek i hurtowo 15 euro za sezon (10 odc.) Homelanda. No raczej na odcinek za 20 groszy to nie ma co liczyć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...