Skocz do zawartości

Gniazdka, złącza i inne pierdółki do domu


szejdj

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice stawiają sobie domek na wsi i pomyślałem, że zrobię im prezent i nakupuję fajnych gniazdek ściennych. W związku z tym mam pytanie czy jest jakaś firma, którą polecacie? Czy jest sens płacić 250PLN za jedno gniazdko? One różnią się czymś poza wyglądem? Wiem, że tego potrzeba od ch,uja i można wydać parę kafli za same gniazdka 220v. Mnie rozchodzi się o takie fajne typu 220V + USB na przykład, albo takie z gniazdem RJ45 tudzież ze złączem do anteny TV. Chciałbym, żeby wszystkie gniazdka były jednej firmy i ew. jednego koloru, ale wybór jest przeogromny, dlatego pytam tutaj o jakieś sprawdzone sklepy/firmy itd?

 

Ktoś ostatnio się zaopatrywał w takie rzeczy?

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ja praktycznie wszystko robię na Legrandzie. Swego czasu była niezła promocja na Shneidera, ale mam wrażenie, że to dlatego, iż chcieli się wbić w rynek "codzienny". Tez w porządku osprzęt. Poza wyglądem gniazdka i wszelkiej maści wyłączniki różnią się oczywiście technologicznie, czy tez raczej konstrukcyjnie, ale poza trwałością (choć ta w przypadku zwykłego osprzętu za kilkadziesiąt zeta jest powiedzmy stała) nie ma to kompletnie żadnego znaczenia dla użytkownika. Ma dla instalatora, ale to już ciebie obchodzić nie powinno. Gniazdka powyżej 100 plnów? Daruj sobie, chyba że chcesz apartament Elvisa uzbroić. Obczaj sobie choćby linię Cariva od Legranda.

Odnośnik do komentarza

USB w gniazdkach oraz listwach nie mają zupełnie sensu w 2016 roku. Większość telefonów i tabletów na rynku ma już mocniejsze ładowarki niż to co oferuje standard USB, nowsze telefony mają już QuickCharge albo własną implementacje USB Power Delivery (Apple) i inwestowanie w takie gniazdka aby ładować telefon 8 godzin to całkowita strata pieniędzy.

Odnośnik do komentarza

USB w gniazdkach oraz listwach nie mają zupełnie sensu w 2016 roku. Większość telefonów i tabletów na rynku ma już mocniejsze ładowarki niż to co oferuje standard USB, nowsze telefony mają już QuickCharge albo własną implementacje USB Power Delivery (Apple) i inwestowanie w takie gniazdka aby ładować telefon 8 godzin to całkowita strata pieniędzy.

 

na dłuższą metę oczywiście USB nie zastąpi ładowarki, ale dobrze mieć pod ręką gniazdko uniwersalne do każdego urządzenia

Odnośnik do komentarza

Znajdz w swoim miescie hurtownie elektryczna kupisz taniej. Ja ostatnio bralem w hurtowni do lazienki, fajne ramki mieli w roznych kolorach - przykladowo czarny kontakt matowy i ramka czarna z polyskiem co wyglada jak ze szkla. Efekt niesamowity. Ale z tego co ogladalem za tyle ile chcesz dac kupisz cale gniazdka takie, wizualnie to jest ogien a jeszcze do nich mozna dokupic takie same wlaczniki do swiatla dotykowe. Na allegro przejrzyj sobie, te wlaczniki dotykowe piekna sprawa, wizualnie wymiataja.

Odnośnik do komentarza

O hydraulikę też można pytać? :P

 

Szykuje mi się generalny remont mieszkania, mam instalację wodną z jakiejś najtańszej sklejki i muszę ją wymienić. Nie ma tego jakoś dużo, bo łazienka i kuchnia są zaraz obok pionu, więc zastanawiam się nad instalacją z miedzi. Warto? Wszyscy strasznie chwalą, kosztuje trochę więcej ale ponoć inwestycja do końca życia.

Odnośnik do komentarza

Spece od mieszkań w stanie deweloperskim, jak to było u Was z prądem?

Mi przy odbiorze powiedziano, że dadzą znać jak dostaną zieloną kartę z taurona czy ki chu.j, oczywiście nikt się nie odezwał. Wlazłem na stronę taurona, a tam widzę, że wypadałoby mieć licznik, żeby podpisać umowę. W mieszkaniu licznika nie ma, na korytarzu znalazłem tylko liczniki od wody i ciepła. Jak wybieram w tauronie opcję bez licznika, to chcą mi robić od nowa jakieś przyłącza, chcą planów zagospodarowania działki i innych gówien, których nie mam bo nie jestem deweloperem. Co robić forumku?

 

 

Edit:

Po kilku telefonach się oczywiście wyjaśniło. Nie ma zielonej karty Taurona, chociaż miesiące mijają xD.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.