Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

a wyobraźcie sobie, że jest pełno ludzi, co mają gdzieś 0,000001 btc wykopane kiedyśtam i dawno w ogóle o tym zapomnieli

 

aż pewnego dnia rano wbijają bagiety i zgarniają takich, bo podatek nie zapłacony od forka BCC i BTG xDDD

to co oni w tym artykule nawypisywali to jest nierealne, a weź w ogóle wytłumacz pani z US co to był fork i czemu to musi być opodatkowane

Odnośnik do komentarza

To jest artykul z przyszlosci. Tak gdzies z 2035 kiedy to juz urzedasy nauczyly sie w krypto, albo jakis porzadny rzad zaoral te bande nieudacznikow i wprowadzil klarowne i jednomyslne przepisy.

 

Bo teraz to chyba tylko taki straszak na januszy inwestowania. I w sumie dobrze bo nie wpierdo.la majatku zycia w krypto zeby potem plakac jak przy amber ze ich oszukano.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, raven_raven napisał:

xDDDD nawet forki by chcieli opodatkować

 

a idźcie w piz,du, przecież to jest całkowice popaprane

Calkowicie normalne, przeciez to jest Twoj przychod... Z tym kopaniem zas to kiepski przyklad, bo skoro kiedys ktos wykopal, zapomnial, w ogole z tego nie skorzystal, to skad US bedzie o tym w ogole wiedzial.

No i moim zdaniem US nauczy sie znacznie szybciej jak sie zorientuje, ze mogą dostać 75% zarobionego dochodu  od ludzi, ktorzy sie nigdy z niczego nie rozliczyli i omijali podatki szerokim lukiem, a przeciez takich sporo w swiecie krypto.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ja bym się skłaniał ku myśleniu, że nie, to nie jest mój przychód dopóki ich nie sprzedam za prawdziwe pieniądze. Szczególnie takie rzeczy jak forki. Wiesz ile tego już było? I co, teraz będziesz śledzić rynek krypto i płacić podatek od każdego nowego bitcoin cash/gold/silver/ultra czy co tam za każdym razem nowego jest?

A co do tego, że US przecież nie wie. A skąd US będzie wiedział, że handlowałem na giełdzie? Podatki nie polegają na tym, że je się płaci od rzeczy, które US wie.

Odnośnik do komentarza

Acha - a jak ktos nie wraca z kasa na fiaty nigdy tylko za zarobki kupuje sobie rzeczy w internecie, giereczki, sprzet elektroniczny, Oledy itp. to nigdy by zadnego podatku nie zaplacil. Masz pelna historie na giełdzie w swoim profilu - widzsz co kiedy dostales i ile - jak problem sie z tego rozliczyc? Jezeli ktos inwestuje, zarabia na tym, to dlaczego ma sie z tego nie rozliczac? Pewnie w kazdym innym kraju dawno tak to funkcjonuje - zreszta u nas tez masz odpowiednie rubryki w picie rocznym. Nie rozumiem nagle dramy ze i kryptowaluty trzeba rozliczac... Ludzie musza placic podatki od spadkow, darowizn, sprzedazy rzeczy na allegro jak przekrocza dana kwote, pozyczek ale nagle drama o kryptowaluty, jakby niektorzy w ogole podatki w 2018r odkryli...

No i Twoj argument, ze ktos kiedys kopal waluty i ktos mu wjedzie za to na chate jest inwalida, po pierwsze US ma prawo skontrolować 5 ostatnich lat, po drugie to Ty masz obowiazek powiadomic na koniec roku US o swoich zarobkach, skoro ktos kiedys cos wykopal, zapomnial wyrzucil dysk to nie ma z tego zadnego dochodu.

 

I ostatnia edycja ^^: US moze dowiedziec sie o Twoim handlowaniu na gieldzie chocby z przypadkowej kontroli danej gieldy, z Twojego przelewu, zasilenia konta - istnieje naprawde bardzo duzo mozliwosci. Watpie tez by kontrolujac gieldy, nie brali pod lupe czesci ludzi od tak - informacje o Twoich rachunkach, przelewach US ma prawo wziac w kazdej chwili.

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Ja pierd.ole kruk o japkach a easye o chlebie. Przeciez kruk nie napisal ze nie chce placic tylko, ze uwaza system naliczania "wymyslony" obecnie przez us za kretynski. I trudno sie z nim nie zgodzic. Zamiast dazyc do uproszczenia to us w polsce wybiera oczywiscie najbardziej ch.ujwa opcje - POKAZUJ KU.RWIU WSZYTKO NAWET ZAKUP TEGO 0,000001 BTC BO JESTES KUR.WA PEWNIE ZLODZIEJ A MY TERAZ USZCZELNIAMY PODATKI BO ZBIEROMY NA 500+.

Odnośnik do komentarza

Ale przeciez to nie weszlo w zycie i bedzie jeszcze milion zmian zanim to ureguluja. Poki co rozliczasz sie na koniec roku, ale chyba tez z kazdej tranzakcji. To tez wydaje sie  normalne - bo jak udalo mi sie na LTC zarobic 10 tys zl, ale pol roku pozniej wsadzilem caly zarobek w inna kryptowalute i calosc stracilem, to co to kogo obchodzi ? Podatek zarobionych 10 tys powinienem zaplacic.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

Ale przeciez to nie weszlo w zycie i bedzie jeszcze milion zmian zanim to ureguluja. Poki co rozliczasz sie na koniec roku, ale chyba tez z kazdej tranzakcji. To tez wydaje sie  normalne - bo jak udalo mi sie na LTC zarobic 10 tys zl, ale pol roku pozniej wsadzilem caly zarobek w inna kryptowalute i calosc stracilem, to co to kogo obchodzi ? Podatek zarobionych 10 tys powinienem zaplacic.

Jest w tym logika. Z drugiej strony trochę idiotyczna by była sytuacja, jakby ktoś miał ogólnie na krypto w takiej sytuacji stracić pieniądze, a potem jeszcze płacić podatek od chwilowych i w praktyce niezrealizownych zysków. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

Ale przeciez to nie weszlo w zycie i bedzie jeszcze milion zmian zanim to ureguluja. Poki co rozliczasz sie na koniec roku, ale chyba tez z kazdej tranzakcji. To tez wydaje sie  normalne - bo jak udalo mi sie na LTC zarobic 10 tys zl, ale pol roku pozniej wsadzilem caly zarobek w inna kryptowalute i calosc stracilem, to co to kogo obchodzi ? Podatek zarobionych 10 tys powinienem zaplacic.

 

Przepraszam bardzo, a co ma wejść w życie? Interpretacja obecnych przepisów, które już teraz w tym momencie wszystkich obowiązują i obowiązywały?

 

 

Godzinę temu, easye napisał:

po drugie to Ty masz obowiazek powiadomic na koniec roku US o swoich zarobkach, skoro ktos kiedys cos wykopal, zapomnial wyrzucil dysk to nie ma z tego zadnego dochodu.

 

Przecież napisałem o przypadku, gdy ktoś zapomniał w ogóle o swoich BTC, to co miał zgłaszać skoro nie pamięta? I wiesz w ogóle co to jest fork i o czym ja piszę? Bo odnoszę wrażenie, że pojęcia nie masz i sprzeczasz się ze mną o coś zupełnie innego niż ja napisałem.

Odnośnik do komentarza

No to skoro nie pamieta, nie zglosil, nic z tego nie zarobil to oczym rozmawiamy ?

 

No wiem co to jest fork i jezeli z forka dostales inna kryptowalute to jest Twoj zarobek - chyba oczywiste.

Jak Ktos mial BTC i dostal po forku BCC, sprzedał na gieldzie zarabiajac jakies pieniadze, to musi sie z tego rozliczyc.

 

I przy okazji, ciekawe ile osob zdaje sobie sprawe, ze jezeli czesto handluja na gieldzie (nie jest to inwestycja sporadyczna), stanowi to ich dodtkowe zrodlo dochodu to w Polsce istnieje obowiazek zalozenia dzialanosci gospodarczej ^^. Problemy z zatrudnieniem księgowej wtedy sam sie rozwiazuje xD

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, easye napisał:

No to skoro nie pamieta, nie zglosil, nic z tego nie zarobil to oczym rozmawiamy ?

 

Zapytam się po raz kolejny - co to ma do rzeczy? Od kiedy zyski zgłasza się tylko wtedy jak się je pamięta? WTF? Załóż firmę i "zapomnij" zgłosić jakiegoś zysku, zobaczymy, czy US uzna taką interpretację. Masz zyski (a był fork, więc masz wg powyższej interpretacji), musiałeś więc je zgłosić. Nie zgłosiłeś, to US może teraz Cię ścigać w teorii.

 

9 minut temu, easye napisał:

Jak Ktos mial BTC i dostal po forku BCC, sprzedał na gieldzie

 

Przecież od początku piszę tylko o forku, nie o żadnym sprzedawaniu! Ja pier,dolę, zacznij dyskutować ze mną i czytaj co ja piszę albo mi nie odpowiadaj, bo ja nie wiem z kim ty tutaj dyskutujesz. Czytałeś w ogóle ten artykuł? Właśnie o to chodzi, że ch,uj ze sprzedawaniem za złotówki, bo to każdy rozumie, że podlega podatkowi. Chodzi też o transakcje na giełdzie między samymi krypto i forki, z którymi nawet nic nie robisz (bo jak masz BTC od jakiegoś czasu, to mogę się założyć, że nie masz pojęcia o wszystkich forkach jakie na dobrą sprawę dały ci za darmo sforkowaną walutę w momencie forka). I o to się burzę i mówię, że to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

chcesz mi powiedzieć, że ci wszyscy poważni biznesmeni z gimnazjum z you tuba mają swoje działalnośći? XD

NO HEJKA KRYPTOWALUTOWE WARIATY KRÓL MIDAS Z TEJ STRONY JAK KURS ETHERIUM DZISIAJ? NO NIENAJLEPIEJ. TU MACIE MOJE TIPY GDZIE INWESTOWAĆ W MOJĄ KTYPTOWALUTY ŚPIESZCZIE SIE KOCHANI BO TO P R O M O C Y J N A CENA! 

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Nie maja, podobnie jak nikt nie placi z tego pewnie podatkow...

 

Raven - dajesz przyklady totalnie z dupy! Ktos kopal krypto, ale nic z tym nie zrobil - NIE MA ZADNEGO ZYSKU z tego, bo dysk zostal dawno wyrzucony to z czego ma sie chlopie rozliczyc?

Wygralem w totolotka 4 mln zl, ale zgubilem kupon, nie wyplacilem pieniedzy, mam zaplacic podatek od wygranej ? No wez ogarnij dupe.

A o zamiany jednego altcoina na drugiegio, rozumiem to tak, ze np w styczniu zamienilesl LTC na BTC o danej wartosci na koniec roku sprawdzasz wartosc BTC czy jest wyzsza i z tego chca bys sie rozliczyl.

Jak jest mniejsza, wychodzi gorzej w LTC to nic z tym nie robisz.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

A sorry, jakos bralem pod uwage tylko opcje ze gdzies tam maja ale nawet nie wiedza, wykopali i wyrzucili - dla mnie sprawa jest w miare klarowna, jezeli sobie ktos przypomni po latach ze jest milionerem,bo 10 lat temu kopal kryptowalute niech zaplaci podatek od calosc i tyle! 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...