Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Te ludy, albo żyłem w jaskini, albo przeoczyłem jakoś ustawę FATCA, która zobowiązuje klientów polskich banków do złożenia deklaracji, że nie jest się rezydentem USA oraz jest się podatnikiem w Polsce. Jak tego się nie zrobi do końca listopada, to mogą zamknąć konto, bo jest podejrzenie, że jesteście ukrytą opcją amerykańską unikającą płacenia podatków :reggie:

 

 

 

  • klienci z okresu przejściowego - klienci, którzy zakupili produkt podlegający FATCA w okresie od 1 lipca 2014 r. do 30 listopada 2015 r.
  • W stosunku do klientów z okresu przejściowego, co do których Bank będzie miał obowiązek uzyskania oświadczeń, niedostarczenie oświadczenia do Banku przed upływem 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy FATCA Bank będzie miał obowiązek dokonania blokady rachunku, czyli czasowego uniemożliwienia dysponowania i korzystania z wartości majątkowych zgromadzonych na rachunku.

 

To jest jakiś absurd. W moim banku nawet nie miałem żadnego komunikatu ani telefonu, że coś takiego istnieje. Nie muszę oglądać TVNu by patrzeć, co nasi orędownicy aktualnie wprowadzają w życie. No ale mówię, może to kwestia życia w jaskini.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o klientów, którzy w okresie od 1 lipca 2014 otworzyli rachunek maklerski lub depozytowy w banku (czyli chociażby klasyczny ROR, lokata).

https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2016-05-06-zlozenie-oswiadczenia-acta.html

 

Aliora mam od wielu lat, to nie trzeba było, chociaż da się przez net w 2 kliknięciach (bankowość internetowa -> centrum produktów -> oświadczenia).

Dwa pozostałe konta (jedno z kredytem, drugie z oszczędnościami życia :yao: ) faktycznie zakładałem jakoś w połowie 2014 i nie ucieszyłbym się nagle tracąc dostęp do lokat. Byłbym biedakiem :(

Odnośnik do komentarza

Na pewno dłużej niż rok, ale nie pamiętam czy już przed lipcem 2014. Tak czy srak, FATCĘ im zgłosiłem. Opłat nie ma, konto badziewne pod kątem obsługi, ale jako zbiorniczek na oszczędności może być. Przebrandowił się w Nest Bank https://www.nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci.html

 

Teraz pozuje na bank rodzinny, ciepłe domowe ognisko itp. Bierz xD

Odnośnik do komentarza

Na pewno dłużej niż rok, ale nie pamiętam czy już przed lipcem 2014. Tak czy srak, FATCĘ im zgłosiłem. Opłat nie ma, konto badziewne pod kątem obsługi, ale jako zbiorniczek na oszczędności może być. Przebrandowił się w Nest Bank https://www.nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci.html

 

Teraz pozuje na bank rodzinny, ciepłe domowe ognisko itp. Bierz xD

A w jaki sposób im to zgłosiłeś? Poczta, net, telefon?

 

Ostatnio zamienili się w Nest Bank (i miałem  przez to trochę papierkowej roboty), ale mi ten bank pasują i mam zarówno rachunek osobisty, oszczędnościowy, rachunki walutowe i firmowe. Mają ujowy system internetowy, ale wszystko inne za darmo - rachunki, karty, bankomaty, przewalutowania - to na wielki plus, chyba jedyny darmowy bank aktualnie. 

Odnośnik do komentarza

Lokaty obecnie to jakaś porażka. Średnio to teraz 2% dają więc zysku z tego tyle co kot napłakał. Ja sobie pluję w brodę, że nie wymieniłem części oszczędności na funty kilka tygodni temu, kiedy stały po ok. 4,75. No ale jak człowiek ma cykora do inwestycji wykraczających poza kupowanie co bardziej unikatowych zestawów Lego to później nie pozostaje nic tylko narzekać :/

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Tak przez telefon wystarczyło. Pisalem wlasnie, ze to ex Smart bank ;)

no ja tylko dodałem, że utrudnili mi tym życie, bo musiałem zmiany wszystkie na dokumenty nanosić ;]

 

 

Jak zakładałem taki temat na WKP to mnie wyśmiali, a już wtedy chciałem pytać. Macie sprawdzony dom maklerski? Do mnie dzwonią co chwila, ale nie zaufam firmie, która nie potrafi sobie zrobić strony internetowej i działa od miesiąca, na Cyprze... 

 

mam trochę golda i chciałbym to oddać w dobre ręce. Sam nie mam czasu na spekulacje 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Red, o tym co piszesz Alior informowal co najmniej przed wakacjami. Sprawdze potem kiedy konkretnie. Dostalem info na glowne konto mimo, ze zostalo zalozone przed 2014. W sumie mialem sie pytac o to przy wizycie w banku ale zapomnialem i bede musial ruszyc du.psko bo teraz sam nie wiem czy mam klikac czy co ;/ Kliknales w aliorze?

 

 

Najlepsza lokata u Mendrka na 10%.

Odnośnik do komentarza

no akurat fatca obowiązuje na całym świecie, więc nie tylko polaczki muszą się tłumaczyć :reggie:

 

w bgż optima od dawna jest lokata 3,2% do 100000zł na 3 miesiące. Poza tym są standardowe lokaty po 2% na 6 miesięcy i konto oszczędnościowe gdzie jest ponad 2%.

 

Ja regularnie lokuje pieniądze tam na 5-6%, wystarczy skorzystać z promocji gdzie dwukrotność lokaty wrzuci się na któryś z funduszy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no akurat fatca obowiązuje na całym świecie, więc nie tylko polaczki muszą się tłumaczyć :reggie:

 

w bgż optima od dawna jest lokata 3,2% do 100000zł na 3 miesiące. Poza tym są standardowe lokaty po 2% na 6 miesięcy i konto oszczędnościowe gdzie jest ponad 2%.

 

Ja regularnie lokuje pieniądze tam na 5-6%, wystarczy skorzystać z promocji gdzie dwukrotność lokaty wrzuci się na któryś z funduszy.

kłe? 3,2? Ostatnio mieli ledwo 2,50 w promocji. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...