Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

no akurat fatca obowiązuje na całym świecie, więc nie tylko polaczki muszą się tłumaczyć :reggie:

 

w bgż optima od dawna jest lokata 3,2% do 100000zł na 3 miesiące. Poza tym są standardowe lokaty po 2% na 6 miesięcy i konto oszczędnościowe gdzie jest ponad 2%.

 

Ja regularnie lokuje pieniądze tam na 5-6%, wystarczy skorzystać z promocji gdzie dwukrotność lokaty wrzuci się na któryś z funduszy.

 

Dzięki, zakładam !

Odnośnik do komentarza

 

no akurat fatca obowiązuje na całym świecie, więc nie tylko polaczki muszą się tłumaczyć :reggie:

 

w bgż optima od dawna jest lokata 3,2% do 100000zł na 3 miesiące. Poza tym są standardowe lokaty po 2% na 6 miesięcy i konto oszczędnościowe gdzie jest ponad 2%.

 

Ja regularnie lokuje pieniądze tam na 5-6%, wystarczy skorzystać z promocji gdzie dwukrotność lokaty wrzuci się na któryś z funduszy.

kłe? 3,2? Ostatnio mieli ledwo 2,50 w promocji. 

 

 

https://www.bgzoptima.pl/lokaty/lokata-bezkarna

 

troche sie pomyliłem bo aktualnie jest do 20k, niedawno jeszcze było do 100k

 

Mazzeo ma wtyki.

 

A ta fatca tylko bankow sie tyczy? Czy ubezpieczenia itp tez? Obiło mi się o uszy.

 

dotyczy też ubezpieczycieli, ale nie wiem na jakiej zasadzie.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

Nic nie dopytywalem wcześniej. Historia jest taka. Lezalem sobie dziś nocą w łóżeczku, nikomu nie wadząc. Jako że zaczęło mi tetnic w uszach i spac nie moglem, to dla odreagowania o 3:30 udałem się na spacer wokół bloku, czytając na telefonie internety i dowiedziałem się przypadkiem co to FATCA. Po kompletnie nieudanej nocce, nie nazywając ją zyebaną do szczętu, zadzwonilem do bankow i zglosilem deklarację. Banki powiedzialy, ze owszem mają prawo zablokować kasę, zwlaszcza jesli ów klient miał saldo depozytow w grudniu 2015 na min 50k USD (tego zapisu nigdzie jednak nie znalazlem w prasie a nie pamietalem nawet ile mialem na ten dzień, raczej na koncie nie trzymam oszczędności). Dla pewnosci zglosilem deklarację we wszystkich bankach jakie mam.

 

Tak oto było. :wujaszek:

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

 

 

no akurat fatca obowiązuje na całym świecie, więc nie tylko polaczki muszą się tłumaczyć :reggie:

 

w bgż optima od dawna jest lokata 3,2% do 100000zł na 3 miesiące. Poza tym są standardowe lokaty po 2% na 6 miesięcy i konto oszczędnościowe gdzie jest ponad 2%.

 

Ja regularnie lokuje pieniądze tam na 5-6%, wystarczy skorzystać z promocji gdzie dwukrotność lokaty wrzuci się na któryś z funduszy.

kłe? 3,2? Ostatnio mieli ledwo 2,50 w promocji. 

 

 

https://www.bgzoptima.pl/lokaty/lokata-bezkarna

 

troche sie pomyliłem bo aktualnie jest do 20k, niedawno jeszcze było do 100k

 

Mazzeo ma wtyki.

 

A ta fatca tylko bankow sie tyczy? Czy ubezpieczenia itp tez? Obiło mi się o uszy.

 

dotyczy też ubezpieczycieli, ale nie wiem na jakiej zasadzie.

 

mehh, dla nowych klientów i to jeszcze do 20 koła. Kiedyś lubiłem ten bank i używałem jako skarbonki, żeby mnie nie kusiło kasy wybierać, a teraz tooo

 

 

co do facta, chyba to oleje, nic mnie nikt nie powiadamia to srał na nich pies. Jak mi konto zablokują to się złoży wniosek

Odnośnik do komentarza

jeszcze raz o fatce

 

są trzy terminy związane z tym oświadczeniem

 

a) umowy podpisane przed 1 lipca 2014 roku nie podlegają temu tym samym nie ma obowiązku składania oświadczenia fatca

b) umowy podpisane między 1 lipca 2014 a 30 listopada 2015 roku czyli w tzw okresie przejściowym muszą być obwarowane oświadczeniem fatca. Bank/ubezpieczyciel/firma powinien sam powiadomić klienta o takim obowiązku i przesłać formularz do wypełnienia. Nic takiego nie dostaliście w ciągu ostatnich miesięcy?

c) umowy podpisane po 30 listopada 2015 są zawsze z oświadczeniem fatca. Bez tego nie ma możliwości podpisania umowy.

 

To ja juz nie wiem i nie rozumiem z jakiej paki dostalem fatca jak konto zalozone lata temu. Red zrobiles z marszu czy wczesniej dopytywales w placowce?

 

 

Ogolnie jak na zabieg, ktorego niedopelnienie skutkuje zabraniem calej kasy z konta, to mala medialnosc. Dziwne.

 

jakie zabranie kasy z konta? w najgorszym wypadku po 1 grudnia 2016 roku będziesz miał zablokowane konto - do momentu aż nie złożysz oświadczenia.

Odnośnik do komentarza

Mazzeo, pisma dostales listem, emailem czy info w wiadomosciach bankowosci internetowej?

 

Pisalem wczesniej, ze dostalem w tym ostatnim od aliora info ale nie moglem go teraz znalesc. Mailem tez nic. Za to w zakladce BI mam to do zatwierdzenia mimo, ze na tym koncie nie bylo nic zakladane po 07.2014. A musialo cos przyjsc bo skad bym wiedzial, ze taka opcja pojawila sie do zatwierdzenia.

Odnośnik do komentarza

w terminie b) podpisywałeś umowy na ror albo rachunek maklerski? I nic nie dostałeś? To niezła kpina. Ja dostalem z dwóch banków pisma.

 

ROR w PKO BP zakladalem w tym terminie i nie dostalem pisma ani info nigdzie. Musze zadzwonic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...