Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś sprzedałem Cd Projekt po 192zl. Skupowałem od 67zł, średnia cena jaka miałem to 117zl. 

 

Bałem się dłużej tym siedzieć, dlatego wziałem zysk. Niewykluczone ze znowu wejdę, ale jak w miesiąc spółka rośnie o 30% na podstawie trailera to przesada imo.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, MaZZeo napisał:

Dziś sprzedałem Cd Projekt po 192zl. Skupowałem od 67zł, średnia cena jaka miałem to 117zl. 

 

Bałem się dłużej tym siedzieć, dlatego wziałem zysk. Niewykluczone ze znowu wejdę, ale jak w miesiąc spółka rośnie o 30% na podstawie trailera to przesada imo.

Z ciekawości ile pieniadzą wsadziłeś na poczatek a ile wyciągnałeś? 

Odnośnik do komentarza

U mnie 74 akcje CDR ze średnią 130 zł i też zamierzam to niedługo sprzedać. Ogólnie inwestuje od początku roku i zastanawiam się czy wyjść poza rynek growy na giełdzie, ale jeszcze nie wiem w co.

Przez 11bit pluję sobie w brodę do dziś, bo kompletnie to olałem, a kiedy poleciał w górę to nie miałem możliwości zareagować :/ 

Odnośnik do komentarza

no zwykły rachunek maklerski zakładasz, zwróć uwagę jaka jest prowizja za prowadzenie rachunku roczna/półroczna, ile % za transakcję. Niczego szczególnego w tym nie ma.

 

tylko zapewne więcej papierologii będą chcieli teraz żebyś wypełnił czyli FATCA/CRS oraz MiFID II.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza

A ja wciąż siedzę na CDR. Tu będzie korekta, ale chyba jeszcze nie teraz. Długofalowo będzie zaś jeszcze więcej, nieuniknione.

 

Dziś z końcem dnia wjechałem w Farm 51 (200 sztuk). Trailer WW3 wygląda zacnie, gliwiczanie mają okazję wjechać w ładną wyrwę, którą zostawi po sobie DICE. 

 

Poza tym Mabion w portfelu. 

A na oszczędnościowym 1000 zł :Coolface:

Edytowane przez Wilk_Zly
Odnośnik do komentarza

Dostałem opcję kupienia mieszkania od obecnego właściciela i zastanawiam się co z tym zrobić..

Mieszkanie ma 25m2, dzielnica Bródno,  blok z lat 70. ALE. Mieszkanie było po bardzo dobrym remoncie, cały blok też w dobry stanie, są windy, mieszkanie mega ciepłe w zimie, z balkonem, do tego nie ma problemu z parkingiem, a za 2 lata tuż obok powstanie metro. Właściciel chce za miekszanie ode mnie 200 000. Nie mam tyle, więc w gre wchodzi kredyt. Po wkładzie własnym do spłacenia będzie jakieś 170 000, na 20 lat kredyt, to rata jakieś 950 - 1000zł (obecnie płacę 1000zł najmu + reszta opłat, więc w zasadzie nic nie wzrasta). Przy moich obecnych zarobkach opcja spłacenia w 10lat to żaden problem, a i tak chciałem tutaj jeszcze mieszkać przez 2 lata, bo bardzo dobrze mi się tutaj mieszka, jest wszystko co potrzeba + cisza i spokój. Myślicie, że warto?

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Shagohad napisał:

Dostałem opcję kupienia mieszkania od obecnego właściciela i zastanawiam się co z tym zrobić..

Mieszkanie ma 25m2, dzielnica Bródno,  blok z lat 70. ALE. Mieszkanie było po bardzo dobrym remoncie, cały blok też w dobry stanie, są windy, mieszkanie mega ciepłe w zimie, z balkonem, do tego nie ma problemu z parkingiem, a za 2 lata tuż obok powstanie metro. Właściciel chce za miekszanie ode mnie 200 000. Nie mam tyle, więc w gre wchodzi kredyt. Po wkładzie własnym do spłacenia będzie jakieś 170 000, na 20 lat kredyt, to rata jakieś 950 - 1000zł (obecnie płacę 1000zł najmu + reszta opłat, więc w zasadzie nic nie wzrasta). Przy moich obecnych zarobkach opcja spłacenia w 10lat to żaden problem, a i tak chciałem tutaj jeszcze mieszkać przez 2 lata, bo bardzo dobrze mi się tutaj mieszka, jest wszystko co potrzeba + cisza i spokój. Myślicie, że warto?

 

Jak Warszawa, to chyba jak za darmo?

Później zawsze takie mieszkanie możesz wynajmować.

 

Wczoraj oglądałem kawalerki w Toruniu i takie w dobrej lokalizacji to kosztują koło 150-180 + kilkanaście tyś na remont..


 

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Yakubu napisał:

Jak rata ma wynieść tyle ile płacisz za wynajem, to nie widzę powodu by się zastanawiać nad tym. No chyba, że planujesz wyprowadzkę do innego miasta

Nie planuję, dobrze mi się tutaj życie układa. A stacja metra ma powstać dokładnie w 2021. Właściciel niedawno kupił kolejne mieszkanie, więc sprzedaje. Stwierdził, że 3 mu nie jest potrzebne, a nie chce się już bawić w najem i woli gotówkę. A skoro już tutaj mieszkam i nie ma ze mną problemów, to dał mi taką opcję. I chyba bardzo bym żałował, gdybym się nie skusił.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...