Skocz do zawartości

_M_

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję pan Ping :hi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

4 godziny temu, Yakubu napisał:

A to są jakieś fundusze inwestycyjne, które by chroniły pieniążki przed takimi kryzysami jak w 2007?

Przecież są nawet fundusze które zarobiły miliardy na kryzysie, o tym jest między innymi film Big Short. Co prawda mówimy tu o amerykańskich funduszach zamkniętych, ale fakt jest faktem. W Polsce zapewne było sporo funduszy dłużnych, pieniężnych czy ochrony kapitału które były ok, reszta zapewne (pipi)nęła o dno, szczególnie jak klienci zaczęli umarzać jednostki.

Ale przecież kryzysy były i zawsze będą. Był w 1989, 2001 i 2008. Pewnie niedługo (2-3 lata?) również coś się stanie, chociaż oznak póki co nie widać. Tylko czemu niektórym kryzysy przysłaniają 8-10 letnie hossy to ja nie rozumiem. Dla niektórych bessa to najlepszy okres na zakupy wręcz.

51 minut temu, Mejm napisał:

No jak komus nie przeszkadza, ze bank zarabia w najlepsze obracajac jego tysiacami a po roku wypalaca 2 stowy to prosze bardzo. Ale ja z tych co nie rozumio dlaczego za lokowanie pieniedzy na koncie, z ktorych bank zyje to ja musze jeszcze mu placic jakas kase np. za prowadzenie konta. 

Mówię o tym od lat.

37 minut temu, Mustang napisał:

Bank i tak nie trzyma przecież grzecznie całej kwoty ulokowanej na koncie. Jakby wszyscy naraz przyszli wypłacić, to by było pa pa (tzn. do 100k euro się odzyska od BFG).

Nie trzyma, przecież akcja kredytowa jest x razy większa od ulokowanych środków. Pamiętajcie że lokata to jak pożyczanie pieniędzy bankowi na, dajmy na to 2% w skali roku. Bank potem tą kasę również pożycza, ale już na 5% + reszta prowizji. I dodajcie do tego mnożnik kreacji pieniądza.

Stopy procentowe nie zmienią się przez najbliższe dwa lata. Lokaty to nie jest żaden biznes, bo większość nawet nie chroni kapitału. 3-4% lokaty są na krótki okres, więc w rzeczywistości dostajecie 1% i to bez belki. Chcecie chronić kapitał i coś rzeczywiście zarobić to celujcie w fundusze pieniężne, dłużne. Albo kupujcie sami obligacje skarbowe, komunalne albo korporacyjne porządnych spółek jak Orlen. Chcecie zainwestować to kupujcie akcje, obligacje korporacyjne innych firm (chociaż tutaj rynek jest płaski więc ryzyko płynności) i poszerzajcie wiedzę w tym temacie. Chcecie spekulować to kupujcie akcje z myślą o AT i daytradingu, albo nawet kontrakty, o kryptowalutach nie wspominając.

Jeśli będziecie robić to samo co większość ludzi, to będziecie mieli tyle samo co większość ludzi. A nie jest to dużo.

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że najlepszy sposób na inwestycję to motoryzacja i stare samochody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś sprzedałem Cd Projekt po 192zl. Skupowałem od 67zł, średnia cena jaka miałem to 117zl. 

Bałem się dłużej tym siedzieć, dlatego wziałem zysk. Niewykluczone ze znowu wejdę, ale jak w miesiąc spółka rośnie o 30% na podstawie trailera to przesada imo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, MaZZeo napisał:

Dziś sprzedałem Cd Projekt po 192zl. Skupowałem od 67zł, średnia cena jaka miałem to 117zl. 

Bałem się dłużej tym siedzieć, dlatego wziałem zysk. Niewykluczone ze znowu wejdę, ale jak w miesiąc spółka rośnie o 30% na podstawie trailera to przesada imo.

Z ciekawości ile pieniadzą wsadziłeś na poczatek a ile wyciągnałeś? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurła ładnie :notbad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie 74 akcje CDR ze średnią 130 zł i też zamierzam to niedługo sprzedać. Ogólnie inwestuje od początku roku i zastanawiam się czy wyjść poza rynek growy na giełdzie, ale jeszcze nie wiem w co.

Przez 11bit pluję sobie w brodę do dziś, bo kompletnie to olałem, a kiedy poleciał w górę to nie miałem możliwości zareagować :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi