Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Nie wsiadłem i mnie dupa boli, chyba już za późno by rozwazac wejście. Na dodatek ostatnio wypadłem z 11bit przy 3xx bojąc się korekty na szerokim, wiec tymbardziej jestem wku.rwiony

 

z WW3 tak jak przypuszczalem zaczęło się fatalnie od technicznej strony, ale to i tak nie zahamowało sprzedazy, ale takie zachowanie kursu dzisiaj nie jest zdrowe moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

No na pewno mieszkanie się w dekadę zwróci ;d 

 

 

Z kumplem przymierzamy się do kupna działki 14 arów niedaleko nowego osiedla i chcemy na tym postawić garaże bo koło osiedla są tylko zwykłe parkingi. Koło 20 powinno się zmieścić może więcej. Jak podzielić koszta na dwoje to nawet nie wychodzi to tragicznie a garaże powinno udać się wynająć za 200-250 zł. 

Edytowane przez Ukukuki
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Żyła złota może nie ale jakiś dochód pasywny może się uda uzyskać. Marzy mi się kiedyś mieć już taki dochód pasywny żeby przejść na emeryturę w wieku 50 lat. Nie martwić się o jutro, zwiedzać, podróżować, uprawiać sport czy fajnie spędzać dzień. A jak mi się zachce coś porobić to nowa mała inwestycja albo jakiś projekt. Tak żyć na totalnym luzie nie martwiąc się finansami czy brakiem czasu. Nigdzie się nie śpieszyć. 

 

Nie chce mieć jakiś kokosów, nie interesują mnie luksusowe rzeczy. Wystarczyło by mi wtedy pewnie trochę więcej niż średnia krajowa patrząc z obecnej perspektywy. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał:

No na pewno mieszkanie się w dekadę zwróci ;d 


Dałem przykład stopy zwrotu 10%, nie wiem ile teraz średnio w Kraku wychodzi zysk z wynajmu, pewnie mniej. No to wtedy odpowiednio dłużej wyjdzie.

W przyszłym roku zejdzie z głowy kredyt hipoteczny na własne gniazdo, to można brać kolejne już stricte pod inwestycję <3

Ceny szybują ostatnio jak pojebiony, ale wynajem też z tego co widzę ponad 2000 zł za kwadracik 40m2.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Najlepiej postawic magazyn pod duzym miastem. Bedzie wynajety zanim wbijesz lopate, bo zapotrzebowanie jest olbrzymie.

Stowa oczywiscie nie starczy, ale w kontekscie emerytury 40/50+ to czemu nie?

Niemniej potem 20k/miesiac wpada samo.

Duzo lepsza inwestycja niz mieszkanie, a koszty podobne.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Dave Czezky napisał:

Najlepiej postawic magazyn pod duzym miastem. Bedzie wynajety zanim wbijesz lopate, bo zapotrzebowanie jest olbrzymie.

Stowa oczywiscie nie starczy, ale w kontekscie emerytury 40/50+ to czemu nie?

Niemniej potem 20k/miesiac wpada samo.

Duzo lepsza inwestycja niz mieszkanie, a koszty podobne.

Nie no, najlepiej, wiadomo

Odnośnik do komentarza

Koszy podobne? No chyba nie. Zakladam cene mieszkania 500k. Sama dzialka na terenie inwestycyjnym, w jakies okej lokalizacji zeby wieksze auta wjechaly, to oczywiscie w zaleznosci od rozmiaru, co najmniej dwa razy tyle. Magazynu na dzialce 10 arow sie nie postawi. Infrasttruktura, uzbrojenie, pozwolenia, o ja cie (pipi)ie xdd 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...