Skocz do zawartości

Liga PSXE FIFA 2017 sezon 1 - tabela, terminarz, wyniki, uczestnicy


BoryzPL

Rekomendowane odpowiedzi

Liga PSXE FIFA 2017 sezon 1

 

- czestotliwosc spotkan:

 

2 kolejki na tydzien (w ukladzie pon-sro i czw-nd), w kazdej kolejce po 2 mecze.

 

- czas meczy i ustawienia:

 

Domyslnie 6 min 1 polowa oraz ustawienia automatyczne (jesli obaj gracze zgodza sie na manual mozliwosc zmiany ustawien)

 

Uczestnicy w kazdej kolejce maja 3 dni na uzgodnienie pasujacego terminu i rozegrania w tym czasie meczu/meczow, niestawiennictwo bez wczesniejszego ustalenia = walkower.

Uczestnicy powinni robic screena z wynikami i wrzucac go na tablice spolecznosci PSN.

Odstepstwa beda omawiane wspolnie w odpowiednim dziale (jako organizator pozwolam sobie na glos wiadacy w razie powazniejszych problemasch, oczywiscie licze na dobra wole wszystkich :) )

 

Lista uczestników:

 

1. BoryZPL (BoryZPL) - Borusia M'dlad (GER)
2. nero-2082 (nero-2082) - Schalke (GER)
3. KamileQ (KamilloLce) - Leicester (ENG)
4. bartiz (Bartiz_X) - Wolfsburg (GER)
5. Blachoo1950 (Blachoo1950) - Roma (ITA)
6. Rapen (Rap_en_PL) - Stoke (ENG)
7. Forebode (maciek0112) - Milan (ITA)
8. Plamek (Plamski) - Valencia (SPA)
9. karmaster (Giuly_PL) - FC Porto (POR)
10. easye (easye_PL) - Olympique (FRA)
11. rosomaq - Sevilla (SPA)
12. Kaliszke (Daddys_LambOo) - Sporting (POR)
13. Radovan (Radothan) - Benfica (POR)
14. Matriks_1111 (Matriks1111) - Bayer 04 (GER)

 

Tabela:

 

25i2gcj.png

 

Spolecznosc na PSN:

 

Fifa 17 liga psx extreme

 

Najbliższa kolejki:

 (termin rozegrania 07.11 godz. 23.59):

 

dpzrzs.png

 

Kompletny terminarz lacznie z tabela:

 

http://www.haxball.gr/league/view/215140

 

Daty rozgrywania kolejek:

 

Kolejka 1 i 14: 04.10 - 09.10
Kolejka 2 i 15: 10.10 - 16.10
Kolejka 3 i 16: 10.10 - 16.10

Kolejka 4 i 17: 17.10 - 23.10
Kolejka 5 i 18: 17.10 - 23.10

Kolejka 6 i 19: 24.10 - 30.10
Kolejka 7 i 20: 24.10 - 30.10

Kolejka 8 i 21: 31.10 - 06.11 W TOKU
Kolejka 9 i 22: 31.10 - 06.11 W TOKU
Kolejka 10 i 23: 07.11 - 13.11
Kolejka 11 i 24: 07.11 - 13.11
Kolejka 12 i 25: 14.11 - 20.11
Kolejka 13 i 26: 14.11 - 20.11

 

Sprawy organizacyjne:

 

http://www.psxextreme.info/topic/113929-liga-psxe-fifa-2017-sezon-1-sprawy-organizacyjne/

 

Udanej zabawy :)

Edytowane przez BoryzPL
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

10. BoryZPL - easye 1:4

23. easy - BoryZPL - 7:0

 

No coz, pierwsze koty za ploty easy dobrze mnie ogral :) Co ciekawe pierwszy gol nalezal do mnie, potem juz tylko pilka ladowala w mojej bramce :D, pierwsze spoktanie jeszcze jakos sie toczylo w drugim juz bezdyskusyjna przewaga rywala :) Niestety moje niemiaszki nie nadazalo za czarnoskorymi zawodnikami easyego :)

Bardzo wkrotce upload skrotu z pierwszego meczu (niestety drugi mecz gralismy na raty przez zerwanie polaczenia wiec skrotu nie bedzie, moze i dobrze ;D )

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

NIe wiem czy to ma znaczenie ale jednak na odwrot kolejki zagralismy - powinno byc:

14. easye - Olympique (FRA) 1 - 0 Blachoo1950 - Roma (ITA)

Bardzo duzo szczescia w tym meczu mieli francuzi - przez caly mecz dominowala druzyna Romy, Olimpique wygladal jakby do meczu wyszli ospali, 3/4 meczu sie bronili, o wyniku zadecydowala 1 kontra

 

1. Blachoo1950 Roma (ITA) 1 - 1 easye Olympique (FRA)

tu juz mecz byl bardzo wyrownany - sporo akcji z obu stron, walka w srodku pola o kazda pilke, mogl wygrac kazdy.

 

10. BoryZPL - easye 1:4

Nie bylo 5 przypadkiem ? ^^

 

Co z reszta chetnych na lige - mam nadzieje, ze standardowo nie odechcialo sie nagle grac jak juz ruszyla ?

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1. BoryZPL - Matriks_1111 2:3

14. Matriks_1111 - BoryZPL - 2:4

 

Dwa mecze na niemieckich boiskach, pierwszy mecz wyrownany cios za cios z naciskiem w strone matriksa, wysoko postawil poprzeczke :) Drugi mecz niestety, ale obie strony glownie przewalczyly z lagami ktore daly sie nam mocno we znaki, w tym mocno losowym rewanzu ja bylem gora.

Ponizej skroty :)

 

Tutaj z pierwszego meczu z easyem jeszcze z wczoraj (sorry ale wrzucilem podklad, bo nie wiem czemu ale zgralo dzwiek z mikrofonu a w dodatku tylko moj wiec wygladalo jakbym gadal sam ze soba ;P)

 

 

Tutaj pierwszy mecz z matriksem:

 

 

I rewanz:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

NIe wiem czy to ma znaczenie ale jednak na odwrot kolejki zagralismy - powinno byc:

14. easye - Olympique (FRA) 1 - 0 Blachoo1950 - Roma (ITA)

Bardzo duzo szczescia w tym meczu mieli francuzi - przez caly mecz dominowala druzyna Romy, Olimpique wygladal jakby do meczu wyszli ospali, 3/4 meczu sie bronili, o wyniku zadecydowala 1 kontra

 

1. Blachoo1950 Roma (ITA) 1 - 1 easye Olympique (FRA)

tu juz mecz byl bardzo wyrownany - sporo akcji z obu stron, walka w srodku pola o kazda pilke, mogl wygrac kazdy.

 

10. BoryZPL - easye 1:4

Nie bylo 5 przypadkiem ? ^^

 

Co z reszta chetnych na lige - mam nadzieje, ze standardowo nie odechcialo sie nagle grac jak juz ruszyla ?

 

 

lajtowo, my z KamilQ już ruszyliśmy z kolejką, pierwszy mecz, porywające 0-0 (ale jak kolega stwierdził, taktycznie dobry mecz :D), rewanż po meczu kadry mial mial byc grany :) 

scrren zarzucę na społeczność ps 

Odnośnik do komentarza

W pierwszej kolejce zmagań Leicester City podejmowało Sporting i był to typowy mecz polegający na rozpoznaniu przeciwnika. Na starcie ligi nikt nie chciał stracić punktów, jednakże Lisy stworzyły kilka dogodnych sytuacji. W odpowiedzi dynamiczne skrzydła Sportingu robiły różnicę, jednakże brak zdecydowania przy wykańczaniu akcji spowodował, że drużyny podzieliły się punktami, remis bezbramkowy. 

 

Sporting Club de Portugal - Leicester City 0:0 

 

W rewanżu, znając lepiej mocne i słabe strony oponentów, panowało przekonanie, że nikt tutaj nie będzie już odstawiał nogi i murował bramki. Sporting zaczął i do ostatniej minuty próbował realizować plan - dominacja środka pola silnym Carvalho, rozgrywanie powierzając błyskotliwemu Adrianowi Silvie. Lesicester mądrze się bronilo i próbowało wyprowadzać kontry z użyciem swoich szybkich napastnikow - wysoko ustawiona linia defensywy Portugalczykow była narażona na pojedynki biegowe z Musą i Vardym, jednak środkowi obrońcy asekurowani przez szybkich bocznych Semedo i Jeffersona skutecznie uniemożliwiali gwiazdom Leicester strzelenie bramki. Sporting kontynuował atak pozycyjny i jeden z nich zakończył się faulem na skraju pola karnego, jednakże faulowany Adrian nie potrafił przekuć karnego na gola - Schmeichel wyczuł intencje strzelca, ale i tak nie musiał interwerniować, gdyż Portugalczyk obił słupek. W myśl nieśmiertelnej zasady mszczących się niewykorzystanych sytuacji, w zamieszaniu podbramkowym, Rui Patricio skapitulował po przytomnym uderzeniu Hutha. Sporting nie był już w stanie odpowiedzieć, a Lisy dowiozły wynik. 

Leicester City - Sporting Club de Portugal 1:0 

37' Adrian - niewyk. karny 

58' - Huth 1:0 

 

Piękne dzięki za mecz Kamilu, boli porażka i tylko jeden punkt na start, ale nie wstyd przegrać z godnym rywalem. Powodzenia dalej! 

Screeny wrzuciłem na grupę :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

1. nero-2082 vs Radothan 1:0
14. Radothan vs nero-2082 0:1

pierwszy mecz byłem ciśnięty cały mecz i powinienem przegrać, no ale to jest fifa
w drugim więcej mojej przewagi ale sytuacji jak na lekarstwo

pierwszy mecz udało się nagrać, drugi się popsuł, cudowne ps4share ;) zaraz wrzucę linka

 

Edytowane przez nero2082
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie mozna juz sprawdzic aktualne wyniki i uklad tabeli, brakuje mi wynikow od bartiza i kołda za oba mecze oraz od Rapena i karmastera za rewanz.

Nie wiem, moze wrzucone na spolecznosc i zaktualizuje wieczorem pierwszy post, tymczasem do sprawdzenia pod linkami z pierwszego postu.

Edytowane przez BoryzPL
Odnośnik do komentarza

W drugiej kolejce spotkań czekało nas spotkanie Leicester City (KamileQ) z Benficą (Radovan). Leicester rozpoczęło ze sporym animuszem, od początku starając się doprowadzić do otwarcia wyniku. W 11 minucie miało miejsce ważne wydarzenie, mianowicie jeden z obrońców Benfiki został ukarany czerwoną kartką. Od tamtego momentu Leicester jeszcze mocniej starało rzucić się rywalom do gardła, lecz świetna postawa obrony Portugalczyków nie pozwalała na strzelenie gola. Dopiero w okolicach 27 minuty nastąpił faul w okolicach pola karnego, a rzut wolny na bramkę zamienił Mahrez - piłka uderzona bardzo dobrze, technicznie w okno bramki, Cesar musiał wyjąć piłkę z siatki nawet mimo asysty obrońcy przy słupku. Po tym golu nastąpiła zmiana obrazu gry - mimo gry w 10kę Benfica przystąpiła do mocnego ataku, który panował do około 70 minuty drugiej połowy. Przez ten okres Leicester musi mówić o szczęściu, gdyż napastnicy klubu z Lizbony obili słupek oraz nie wykorzystali sytuacji sam na sam ze Schmeichelem. W okolicach 70 minuty Leicester jednakże wyprowadziło szybką kontrę, która zakończyła się golem na 2:0. Później Benfica jeszcze szukała swojej szansy, otworzyła się, lecz przyniosło to odwrotny skutek do oczekiwanego - wynik na 3:0 po kolejnym kontrataku ustalił Musa, dobijając piłkę do pustej bramki. Mecz bardzo żywy, ciekawy - kto wie, jakby się potoczył, gdyby nie czerwona kartka dla Benfiki na początku spotkania.

 

2. SL Benfica - Leicester 0:3

 

W rewanżu Benfica od razu rozpoczęła dość ofensywnie, stwarzała sobie dużo więcej okazji, oddawała więcej strzałów na bramkę. Leicester nie mogło odpowiedzieć niczym konkretnym w ofensywie, na wyróżnienie zasługują obrońcy Benfiki którzy wzorowo wyłączyli z gry szybkich Vardyego, Musę, Graya oraz Mahreza. Po raz kolejny Lisom dopisywało szczęście - piłka raz wylądowała na ich słupku oraz raz na poprzeczce. Starali się oni odpowiedzieć czymś podobnym, lecz jedyną akcją która zasługuje na wyróżnienie jest akcja jeszcze z początku spotkania i niezłe uderzenie Musy, które jednak poleciało obok bramki. Leicester przy takim obrocie spraw skupiło się na obronie, i bardzo długo im się to udawało, aż w okolicach 75 minuty Jonas uderzył nie do obrony z 25 metra. Lisy szybko ruszyły do odrabiania strat, lecz nie mogli sforsować świetnie ustawionej obrony Portugalczyków. Do końca spotkania Leicester stworzyło sobie dwie warte odnotowania okazje - jedna 1vs1 Amarteya z Cesarem, którą bez problemu obronił brazylijski bramkarz oraz ostatnia sytuacja meczu, kiedy Amartey nieatakowany znalazł się w polu karnym rywali, lecz uderzenie poleciało kilka dobrych metrów od bramki. Ostatecznie Benfika bierze rewanż za pierwsze spotkanie i zasłużenie wygrywa z Leicester.

 

15. Leicester - SL Benfica 0:1

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W drugiej kolejce spotkań czekało nas spotkanie Leicester City (KamileQ) z Benficą (Radovan). Leicester rozpoczęło ze sporym animuszem, od początku starając się doprowadzić do otwarcia wyniku. W 11 minucie miało miejsce ważne wydarzenie, mianowicie jeden z obrońców Benfiki został ukarany czerwoną kartką. Od tamtego momentu Leicester jeszcze mocniej starało rzucić się rywalom do gardła, lecz świetna postawa obrony Portugalczyków nie pozwalała na strzelenie gola. Dopiero w okolicach 27 minuty nastąpił faul w okolicach pola karnego, a rzut wolny na bramkę zamienił Mahrez - piłka uderzona bardzo dobrze, technicznie w okno bramki, Cesar musiał wyjąć piłkę z siatki nawet mimo asysty obrońcy przy słupku. Po tym golu nastąpiła zmiana obrazu gry - mimo gry w 10kę Benfica przystąpiła do mocnego ataku, który panował do około 70 minuty drugiej połowy. Przez ten okres Leicester musi mówić o szczęściu, gdyż napastnicy klubu z Lizbony obili słupek oraz nie wykorzystali sytuacji sam na sam ze Schmeichelem. W okolicach 70 minuty Leicester jednakże wyprowadziło szybką kontrę, która zakończyła się golem na 2:0. Później Benfica jeszcze szukała swojej szansy, otworzyła się, lecz przyniosło to odwrotny skutek do oczekiwanego - wynik na 3:0 po kolejnym kontrataku ustalił Musa, dobijając piłkę do pustej bramki. Mecz bardzo żywy, ciekawy - kto wie, jakby się potoczył, gdyby nie czerwona kartka dla Benfiki na początku spotkania.

 

2. SL Benfica - Leicester 0:3

 

W rewanżu Benfica od razu rozpoczęła dość ofensywnie, stwarzała sobie dużo więcej okazji, oddawała więcej strzałów na bramkę. Leicester nie mogło odpowiedzieć niczym konkretnym w ofensywie, na wyróżnienie zasługują obrońcy Benfiki którzy wzorowo wyłączyli z gry szybkich Vardyego, Musę, Graya oraz Mahreza. Po raz kolejny Lisom dopisywało szczęście - piłka raz wylądowała na ich słupku oraz raz na poprzeczce. Starali się oni odpowiedzieć czymś podobnym, lecz jedyną akcją która zasługuje na wyróżnienie jest akcja jeszcze z początku spotkania i niezłe uderzenie Musy, które jednak poleciało obok bramki. Leicester przy takim obrocie spraw skupiło się na obronie, i bardzo długo im się to udawało, aż w okolicach 75 minuty Jonas uderzył nie do obrony z 25 metra. Lisy szybko ruszyły do odrabiania strat, lecz nie mogli sforsować świetnie ustawionej obrony Portugalczyków. Do końca spotkania Leicester stworzyło sobie dwie warte odnotowania okazje - jedna 1vs1 Amarteya z Cesarem, którą bez problemu obronił brazylijski bramkarz oraz ostatnia sytuacja meczu, kiedy Amartey nieatakowany znalazł się w polu karnym rywali, lecz uderzenie poleciało kilka dobrych metrów od bramki. Ostatecznie Benfika bierze rewanż za pierwsze spotkanie i zasłużenie wygrywa z Leicester.

 

15. Leicester - SL Benfica 0:1

Podpisuję się pod tym - bardzo dobra relacja, wróżę karierę w Przeglądzie Sportowym ;) 

 

Wreszcie wpadły mi jakies punkty ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

2. easye - Olympique 4 - 1 Rapen - Stoke
15.  Rapen - Stoke  0 - 1 easye - Olympique
 
Pierwszy jak i 2 mecz wyrownany, choc po wyniku tego nie widac - standardowo duzo walki w srodku pola, masa niewykorzystanych sytuacji z obu stron - bramki zaczely padac dopiero jak Rapen musial odrabiac straty.
W 2 meczu wszystko zapowiadalo remis, obydwie jedenastki widac nie mogly sie przyzwyczaic do oczo(pipi)nej murawy SToke xD

w 85 minucie Grenier znalazl sie niekryty w obrebie 16tki i rezerwowy Lyonu wyrwal wazne 3 pkt na wyjeździe.

Odnośnik do komentarza

2. bartiz (Wolfsburg) - Kaliszke (Sporting) 3:2

15. Kaliszke (Sporting) - bartiz (Wolfsburg) 1:1

 

Ciężkie mecze obydwa, w pierwszym spotkaniu po szybko straconej bramce, ładnym strzałem popisał się Gomez z dystansu i udało się wyrównać, potem mecz ustawiły moje szybkie dwie kontry i zrobiło się 3:1. Przeciwnik do końca cisął i w końcówce wpadła bramka na 3:2.

 

Drugi mecz to szybko strzelona bramka przeciwnika (piękny strzał z dystansu), potem dużo gry w środku pola, ciężka walka, bardzo zacięty mecz. Udało mi się wyrównać i mecz skończył się podziałem punktów.

 

Dobre mecze! 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

3. bartiz (Wolfsburg) - Radovan (Benfica) 1:0

16. Radovan (Benfica) - bartiz (Wolfsburg) 0:2

 

Kolejne dwa mecze i kolejne szczęśliwe (dla mnie) ;)

 

Ciężkie mecze i znów dużo walki w środku polu. Dużo ostrych starć, fauli, kilka żółtych kartek, O zwycięstwach zdecydowały w sumie 2 bramki po strzałach z dystansu (Gomez w pierwszym meczu i Luis Gustavo w drugim). Dzięki za meczyk i powodzenia dalej!

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

3. KamileQ Leicester - BoryZPL Borusia M'dlad 3:1

Leicester zastowało wobec mnie na samym poczatku terapie szokową, w okolicach 20 min juz bylo 2:0 dla rywali. Troche udalo mi sie z tego otrzasnac strzelajac bramke kontaktowa na 2:1, jednak nie trwalo to dlugo i przed przerwa bylo juz 3:1. Podczas przerwy troche sie uspokoila druzyna i druga polowa byla wyrownanym spotkaniem. Draznilismy sie z obu stron ale wiecej goli nie padlo :)

16. BoryZPL Borusia M'dlad - KamileQ Leicester 4:4

Tutaj zgodnie przyznalismy ze to byl jeden z najlepszych meczegow jaki kazdy z nas odegral w tej edycji fify. Niech swiadcza o tym chociazby staty jakie wrzucilem na spolecznosc zaraz po meczu. Tutaj na poczatku udalo mi sie dyktowac tempo i w pewnym momencie po ciekawych akcjach udalo mi sie prowadzic 3:1. Przed samym koncem pierwszej polowy Leicester zdobylo bramke kontaktowa i juz widzialem po swoich zawodnikach ze opadaja z sil. Co tylko sie potwierdzilo zaraz na poczatku drugiej polowy gdzie po zmianach w Leicester szybko doprowadzili do remisu. Nie mialem wyboru jak wprowadzic swiezych zawodnikow, lecz nim sie rozegrali bylo juz 3:4 i znow dla mnie zaczela sie gonitwa za wynikiem. W ok. 70 minucie w lekkim zamieszaniu pod polem karnym udalo mi sie huknac z linii pola karnego na 4:4. Od tego momentu zaczela sie wymiana ciosow, kazdy z nas mogl wygrac jeszcze kilkoma bramkami, na wysokosci zadania stawala obrona i bramkarze. Jeszcze w rozpaczliwej obronie w polu karnym w 90 minucie karny dla Leicester, na moje szczescie slupek (chociaz wg mnie bramkarz by to zlapal bo w dobrym kierunku skoczyl) i chwile pozniej na moje nieszczescie nieudana kontra po ktorej nastapil koncowy gwizdek :)
W skrocie rewelacyjny mecz, oby jak najwiecej takich!

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

1 mecz: 

 

Roma (Blachoo1950) : Sporting (Kaliszke) 1:3 

 

1:0 Nainngolan

1:1 Elias 

1:2 Gelson 

1:3 Joel Campbell

2 mecz: 

 

Sporting (Kaliszke) : Roma (Blachoo1950) 0:0 

 

Dwa bardzo dobre, wyrównane mecze obfitujące w ciekawe zagrania. W Romie zdecydowanie wyróżniłbym Nainngolana, który na spółkę ze Strootmanem próbował zdominować środek pola. W Sportingu klasycznie siła skrzydeł, świetny Gelson i Mateus Pereira, no i wprost genialni boczni obrońcy asekurujący stoperów, plus harujący na całej długości boiska. Piękne dzięki za dwa bardzo dobre mecze. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

BoryZPL Borusia M'dlad - nero-2082 Schalke (GER) 0:1

Pierwszy mecz był meczem walki :D, za dużo sie nie działo (mimo dominacji nero). Ja zaś praktycznie nie istnialem i przez cały mecz moze oddalem jeden lub dwa strzaly.

nero-2082 Schalke (GER) - BoryZPL Borusia M'dlad 1:3

Po dominacji nero w pierwszym meczu postanowilem postawic wszystko na jedna karte i wystawilem trzech napastnikow. Nim przestawilem sie do nowej taktyki to juz przegrywalem 0:1, ale przed przerwa udalo mi sie wyrownac i w drugiej polowie po zmianie zawodnikow udalo mi sie jeszcze 2 gole trafic :)


A jak Panowie u Was? Jak z wynikami?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.