Skocz do zawartości

HDR na PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Na tym 1 scrinie z hdr chmury wyglądają fajnie, ale np plecak to już tragedia, nic tam nie widać. Drugie zdjęcie - chmury do bani, ale za to widoczność detali w czerni (plecak) o wiele lepsze. Hdr ma wymusić lepsze detale w ciemnych sceneriach a jest na odwrót ? Co mi po chmurach, jak widzę jedną czarną plamę zamiast plecaka. No chyba, że to muszę zobaczyć na żywo w tv z hdr. Na scrinach tego nie widać.

Edytowane przez sajmon34
Odnośnik do komentarza

Dobra zdjęć nie daję bo kompletnie nic nie oddają. Pobawiłrm się dziś ustawieniami i dalej tak se. Jak dla mnie przy wlączonym hdr w grze (TLoU czy U4) obraz robi się taki ziarnisty i jalby rozdzielczość 1080p była za niska jak na moje.

Nie wywołuj ziarna z lasu  :ninja:

Odnośnik do komentarza

No ale tracę koncepcję bo niby wsio okey.

 

Właśnie odpaliłem Ratcheta i w końcu lepiej to wyglądało z hdr ale co śmieszniejsze bardziej oczo(pipi)ne i jaskrawe kolory były z wyłączonym hdr:) trochę żyje własnym życiem u mnie ta opcja.

 

Subek a w menu ps4 jak masz nastawione RGB?

Odnośnik do komentarza

Może faktycznie mam tam jakiś lipny kabel hmmmm.

 

Możliwe, koniecznie daj znać jak będziesz sprawdzał na innym kablu czy konsoli.

 

PS. Sony rzuciło dzisiaj aktualizacje do TV z HDR która wprowadza Game Mode dla HDR i zmniejsza laga.

 

Edit. Chyba się zgadaliśmy, to ja serio nie wiem co tam nie tak, może Gmeru pomoże.

Edytowane przez subek
Odnośnik do komentarza

Dobra zdjęć nie daję bo kompletnie nic nie oddają. Pobawiłrm się dziś ustawieniami i dalej tak se. Jak dla mnie przy wlączonym hdr w grze (TLoU czy U4) obraz robi się taki ziarnisty i jalby rozdzielczość 1080p była za niska jak na moje.

No i tak jest w U4 wystarczy tylko tv podkręcić. Mówiłem o tym w CW.

 

HDR też to lepiej jeszcze pokaże.

 

 

Pisałem o tym kilka stron i nazwali mnie ziarno hehe.

 

Lepszy tv plus lepsze ustawienia = cała prawda skopanym obrazie w U4

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Opcje są 3:

1. Spodziewałeś się (pipi) wie czego i jest jak jest i nie wiesz ocb

2. Z(pipi)any TV

3. Nie ogarniasz :>

Jedyna opcja wstaw screeny z obrazu + ustawienia i sie obada.

Obstawiam opcje nr 1 z tym źe wygląda to gorzej. Ogólnie obstawiam że nowe gry z hdr planowanym od razi + prosie to będzie lepszy efekt.

Mozi robiłem zdjęcia ale naprawdę one nic nie oddają więc nawet nimi nie spamuje. Ustawienia mam okey bo konsultowane z kilkoma osobami w temacie.

 

Panie ziarno, ziarno jest wyłącznie z włączonym hdr. Bez tego jest bardzo oko.

 

ps mam wrażenie po tym co zobaczyłem, że hdr jest robiony z myślą o 4k i poprostu to wina gierek w 1080 na słabym PS4.

Odnośnik do komentarza

A może Ty nie jesteś po prostu przyzwyczajony do takiej sceny? HDR likwiduje przepalenia, rozjaśnia też ciemne miejsca i cała scena lekko traci tym samym na kontraście jeśli chodzi o jej odbiór.


O ziarnie nie piszę bo to może być jakiś error w implementacji w grze póki co. Wątpię aby developer dodał ziarno na siłę, no chyba że miał to być efekt ziarna filmowego.

Odnośnik do komentarza

No też to biorę pod uwagę. Właśnie przy hdr ten czarny jest jakiś taki jaśniejszy, wszystko jest jakieś takie jaśniejsze. A powiedzcie mi czy ta rozszerzona paleta barw jest powiąxana tylko z hdr czy możemy ją uzyskać z wyłączonym hdr.

Aha i czy normalne że z włączonym hdr kolory są mniej oczo (pipi)ne, bardziej stonowane?

Odnośnik do komentarza

Albo teraz gram w nba 2k z hdr i tak się świeci pot tym czarnuchà że aż przesada. Jak wylącze hdr to już tak się nie świecą. Co raz bardziej wydaje mi się to wina za niskiej rozdzielczości i dużego tv.

 

Myslałem że scali:/

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Rozszerzona paleta barw jest powiązana z HDR. Kolory są bardziej stonowane dlatego bo cała scena traci na kontraście i nie jest dokładany post processing jak w fotografii, gdzie zwiększa się saturacje barw, kontrast etc. HDR to efekt, który musi się po prostu podobać. Ja wyłączam go w każdej grze na PC od momentu jak tylko to wprowadzili lata temu bo nie lubię sztucznie rozjaśnionych ciemnych miejsc ani przyciemnionego nieba aby wypatrzy każdą chmurkę osobno.

 

Kropelki się nie świecą bo są zredukowane w nich przepalenia. Tak ma być z HDRem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...