Skocz do zawartości

Telewizor CRT rozgałęzienie scart


czapa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stary telewizor crt do gierek retro. Obraz jest super, mam natomiast jeden problem otóż ma on jedno gniazdo scart. Mam niby rozdzielacz na 5 gniazdek, ale on nie daje zadowalającego efektu gdyż psx i ps2 nie działają w trybie rgb a dodatkowa po podłączeniu przez rozdzielacz jakość obrazu jest strasznie pogorszona. Kupiłem nawet takie coś: rozgaleznik-scart-meski-3-x-zenski-z-prz i niby jest rgb ale obraz ma zieloną poświatę i straszne zakłócenia. Ktoś miał może podobny problem? Jak sobie poradzić?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli jest zielona poświata na PS2 możesz w ustawieniach konsoli spróbować zmienić ustawienia component video na RGB (jeżeli nie jest tak ustawione), jeżeli jednak są poważne zakłócenia potrzebny jest ci lepszy przełącznik sygnału.

 

A nie masz w TV wejść chinch (kompozyt - audio L/R, video)? Wtedy jedna konsola przez scart, a druga (psx) przez kompozyt.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Jeżeli jest zielona poświata na PS2 możesz w ustawieniach konsoli spróbować zmienić ustawienia component video na RGB (jeżeli nie jest tak ustawione), jeżeli jednak są poważne zakłócenia potrzebny jest ci lepszy przełącznik sygnału.

 

A nie masz w TV wejść chinch (kompozyt - audio L/R, video)? Wtedy jedna konsola przez scart, a druga (psx) przez kompozyt.

Jest na RGB ustawione. A lepszy to znaczy? Bo z tego co robiłem rozeznanie to są takie bez przełączników ~5zł i z przełącznikami ~30zł i nic więcej nie widziałem.

Pomysł dobry tylko, że mam jeszcze Dreamcasta, MegaDrive, Snes i Pegasus także brakuje gniazd a mam już dosyć wiecznego przełączania kabli

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...