Skocz do zawartości

Schorzenia po trzydziestce


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Korwa zesztywnienie stawów w piersiowym odcinku kręgosłupa mam. 2 tygodnie temu pierwszy raz bolało mocno, tak, że otwieranie drzwi czy podnoszenie się z łóżka to był dość poważny ból. Byłem u internisty, przepisał przeciwbólowe i rozluźniające leki, które nic nie pomogły. Poszedłem do fizjo, który potrzaskał mnie trochę, zalecił ćwiczenia i wszystko było spoko przez 2 tygodnie. Ale jak mi wczoraj wróciło to tak, że ledwo się mogę ruszyć bez rwącego jak sku.rwesyn bólu w plecach. Druga wizyta u fizjo, znowu potrzaskał, pomasował i było dobrze przez godzinę i teraz znowu zdycham. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Rozi

Jak miałem dzisiaj o 7 rano badanie krwi (TSH i lipidogram), a wczoraj wypiłem kilka piwek, to czy jakoś ZNACZĄCO wpłynie na wynik badań? O TSH się nie martwię, bo wiem, że alko nic nie robi, ale pewnie cholesterolowe jakoś się podniosą.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Raz na bombie byłem w szpitalu i pobrali krew do badań, przy wynikach pytali się czy piłem dzień wcześniej, powiedziałem ze tak, no i powiedzieli ze 3 wskaźniki zawyżone ale to przez alko. Wiec raczej nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Robił ktoś badanie krwi by sprawdzić czy nie ma jakiś problemów  a jeśli tak to jakie?. Zabrałem się za siebie już jakiś czas temu i z 97 kg spadłem do 80 kg a nawet do 78 w pewnym momencie. Zrezygnowałem z dużej ilości mięs staram się jeść w miarę zdrowo i jak tylko się da zminimalizowałem cukier.

Tak czy inaczej ludzie  i rodzina mówią że źle wyglądam i tak zastanawiam się czy spadek masy nie wynika z czegoś więcej niż tylko diety.

Chce zrobić jakieś badania krwi ale nawet nie wiem jakie, na katalogach widzę jakieś badania nawet za 1 tyś i 2,5 co jest dla mnie ceną zaporową.

Odnośnik do komentarza

O, też proszę w razie czego o jakieś wskazówki, co i gdzie można zrobić. Przymiarki są od dłuższego czasu, ale jakoś zawsze spychane na drugi plan.

 

I przy okazji się wpiszę, bo od przedwczoraj, po rutynowej irygacji zatok, coś w prawym uchu zaczęło mi strzelać przy przełykaniu i od czasu do czasu czuje jakby napór powietrza od wewnątrz. Denerwuje mnie to strasznie, zwłaszcza, że o ile te trzaski jeszcze da się przeżyć tak ten ‘zator powietrzny‘ powoduje duży dyskomfort, bo jest zwyczajnie w świecie nieprzyjemny. Chyba trzeba odwiedzić laryngologa...

Odnośnik do komentarza

@SG1-ZIELU Idziesz do lekarza pierwszego kontaktu, mówisz jej jak sprawa wygląda + że bardzo dawno nie miałeś morfologii / badania moczu i nie sądzę żeby ci odmówiła. 

 

@Bzduras Może masz przytkane ucho? Ja mam tak często, używam stoperów do uszu i robią mi się korki z woskowiny. Też mi tam strzela wtedy. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Krystyna JJanda napisał:

Może masz przytkane ucho? Ja mam tak często, używam stoperów do uszu i robią mi się korki z woskowiny. Też mi tam strzela wtedy.

Przytkane jest na pewno, ale od wewnątrz. Zwłaszcza, że uczucie pojawiło się po irygacji zatok, czyli po chłopsku przepłukiwaniu wodą z solą w odpowiednich proporcjach. I tak jak mówiłem, "przytkanie powietrzem" jest chyba najbardziej wyprowadzającym z równowagi doświadczeniem jakie mnie spotkało w ostatniej dekadzie. Jak nie przejdzie samo do końca tygodnia to fśśśśśt, wizyta i niech specjaliści się martwią.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, SG1-ZIELU napisał:

Robił ktoś badanie krwi by sprawdzić czy nie ma jakiś problemów  a jeśli tak to jakie?. Zabrałem się za siebie już jakiś czas temu i z 97 kg spadłem do 80 kg a nawet do 78 w pewnym momencie. Zrezygnowałem z dużej ilości mięs staram się jeść w miarę zdrowo i jak tylko się da zminimalizowałem cukier.

Tak czy inaczej ludzie  i rodzina mówią że źle wyglądam i tak zastanawiam się czy spadek masy nie wynika z czegoś więcej niż tylko diety.

Chce zrobić jakieś badania krwi ale nawet nie wiem jakie, na katalogach widzę jakieś badania nawet za 1 tyś i 2,5 co jest dla mnie ceną zaporową.

Morfologia, badanie moczu, potas, magnez, sód, żelazo, hormony (tsh, tf4), bo nie wiadomo, czy tarczyca nie dostała po dupie przez odchudzanie, cukier też możesz zbadać, do tego cholesterol. Z takich droższych możesz też testosteron, żeby sprawdzić jak męskie sprawy się mają. Jak z energią ogólną, samopoczuciem i libido po takim spadku masy i zmianach nawyków żywieniowych?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...