Skocz do zawartości

Schorzenia po trzydziestce


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

A prywatnie za Odrę skoczyć też można, to nie jest problem w sumie. Jestem właśnie ciekaw na co tutaj mogę liczyć, wizytę mam już w poniedziałek i dotychczas na kolejne u innych specjalistów zapisywali krótko po pierwszej, wiec pierwsze wrazenie robia dobre.

 

Moze wystarczy nie wiem, pobiegac albo rozmasowac.

By Orzeszek byl jeszcze w kraju to bym sie zapisal prywatnie :[

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, raven_raven napisał:

Do 30 kawał czasu, a chyba zaczyna się już ta słynna starość :/. Idę do lekarza z nogą, bo ciągle jakbym miał zmęczony albo sztywny miesięń z tyłu nad kolanem i trochę pod. I nie chce przejsc, jedynie sie oslabia jak staram sie przez weekend nie ruszac za bardzo albo dobrze sie wyspie. Może tryb pracy zaczyna dawac o sobie znac, nie wiem. Ehh

No pospinane mięśnie i ścięgna masz. Tu Ci fizjo bardziej pomoże, dobry masaż tkanek głębokich i rozbijanie takich miejsc. Jak będzie się to powtarzać to roller sobie spraw i w domu te 15 minut podziałaj.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
3 godziny temu, krupek napisał:

No pospinane mięśnie i ścięgna masz. Tu Ci fizjo bardziej pomoże, dobry masaż tkanek głębokich i rozbijanie takich miejsc. Jak będzie się to powtarzać to roller sobie spraw i w domu te 15 minut podziałaj.

O blant tez polecał rolera, musze matce kupić bo wiecznie narzeka. 

Odnośnik do komentarza

No to byłem u doktora Mengele i potwierdził podejrzenia rodzinnego, mam jakąś zje,baną rzepkę i krzywo chodzi w kolanie, przez co obciera mi kość czy tam staw czy chrząstkę czy co z jednej strony. I to chyba też powoduje problemy w udzie, jakie mam. Dostałem bandaż elastyczny i wkładki do butów, które mają odpowiednio trzymać ten staw bardziej na miejscu i skorygować wadę postawy, jaką mam, co też pomoże odpowiednio ruszać się stawom. A, i jeszcze 6 wizyt u fizjoterapeuty mi przepisano w celu wzmocnienia mięśnia czterogłowego, klawo. I to wszystko w tydzień od pójścia do rodzinnego :usmiech:. No, na wkładki czekam, już są zamówione. Dziękuję Pani Angela.

 

Morał? Więcej gier wideo, mniej ruchu. Przez sport do kalectwa, nic nowego.

teraz chyba mi się coś z okiem dzieje, muszę poobserwować. Ehhhh. Coś czuję, że niedługo renta

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, raven_raven napisał:

No to byłem u doktora Mengele i potwierdził podejrzenia rodzinnego, mam jakąś zje,baną rzepkę i krzywo chodzi w kolanie, przez co obciera mi kość czy tam staw czy chrząstkę czy co z jednej strony. I to chyba też powoduje problemy w udzie, jakie mam. Dostałem bandaż elastyczny i wkładki do butów, które mają odpowiednio trzymać ten staw bardziej na miejscu i skorygować wadę postawy, jaką mam, co też pomoże odpowiednio ruszać się stawom. A, i jeszcze 6 wizyt u fizjoterapeuty mi przepisano w celu wzmocnienia mięśnia czterogłowego, klawo. I to wszystko w tydzień od pójścia do rodzinnego :usmiech:. No, na wkładki czekam, już są zamówione. Dziękuję Pani Angela.

 

Morał? Więcej gier wideo, mniej ruchu. Przez sport do kalectwa, nic nowego.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

teraz chyba mi się coś z okiem dzieje, muszę poobserwować. Ehhhh. Coś czuję, że niedługo renta

 

W tamtym roku miałem podobnie, ale to głównie od siedzenia za kółkiem w robocie po 8 godzin dziennie w yebanych korkach i skrzyżowaniach.

Mocno mi prawą nogę pospinało, głównie mięsień czworogłowy. 

Ledwo chodziłem a co dopiero do pracy iść.

Na ratunek przyszła mi niesamowita kobieta, Pani fizjolog Ania. Zastosowała masaże, regenerację podczerwienią i inne triki. 

Jak ręką odjął i po tygodniu wróciłem do pracy. 

Jeszcze przy okazji mi plecki zrobiła :usmiech:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Masorz napisał:

W tamtym roku miałem podobnie, ale to głównie od siedzenia za kółkiem w robocie po 8 godzin dziennie w yebanych korkach i skrzyżowaniach.

Mocno mi prawą nogę pospinało, głównie mięsień czworogłowy. 

Ledwo chodziłem a co dopiero do pracy iść.

Na ratunek przyszła mi niesamowita kobieta, Pani fizjolog Ania.

 

z13456848V,Wrozka-Salomea-opowiada-dowci

Zastosowała masaże, regenerację podczerwienią i inne triki. 

Jak ręką odjął i po tygodniu wróciłem do pracy. 

 

Odnośnik do komentarza

Prawie dwa miesiące bolały mnie kolana po przysiadach które zacząłem na zimę robić z obciążeniem. Plus byłem na nartach kilka dni.  Byłem u lekarza ten mi przepisał jakieś tabletki przeciwzapalne i polecił kupić sobie te opaski na kolana. Nic mi nie pomogło, trzeba było iść prywatnie xD 

 

Pomaga mi rozgrzewka, robiłem to już 4 razy a komfort zdecydowanie się poprawił. Rozciągam nogi plus pajacyki, bieg  w miejscu zwykły, z podnoszeniem kolan wysoko i z dotykaniem piętami pośladków. Różnica jest kolosalna. Zobaczę jak mi się to poprawi w ciągu 2 tygodni. Jak ból wróci to czas zapłacić i iść do specjalisty i zrobić prześwietlenie. 

 

Możliwe ,że się zasiedziałem trochę bo od 4 miesięcy praktycznie tylko siedzę i się uczę w pracy a w domu gram. Plus siłka 3 razy w tygodniu ale do rozgrzewki nie przywiązuje zbytniej uwagi, 10 minut i tyle xd Trzeba zmienić podejście bo za rok już 30 mnie czeka ;/ 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Mojave napisał:

A bierzesz jakies suplementy, glukozamine lub BCAA?

Zero supli, ale faktycznie - kiedyś ćwicząc je brałem, a teraz totalnie o tym zapomniałem :shok:

Ale co do posta powyżej, to od razu dodam, że o rozgrzewce nie zapominam i zawsze przed wyjściem na kort solidnie się rozciągam. 

 

Chyba trzeba BCAA i glukozamine zaaplikować w swoje stare truchło. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.