Skocz do zawartości

Black Mirror - Channel 4/Netflix - 2011


Copper

Rekomendowane odpowiedzi

No temat lajkowania został akurat bardzo fajnie ujęty i dobrze, że poszli w tym odcinku w komediowy ton. Nosedive mi siępodobał, natomiast SU&D o ile dobrze się oglądało, to patrząc na reakcje i poczynania ludzi w tym odcinku, byłem w nieustannej konsternacji :mellow:

 

Odnośnie tej Amy Bigmac, to tak mi się właśnie zdawało, że słyszę Meridę, ale o ile w animce ten autystyczny akcent miał swój urok, tak w połączeniu z jej mimiką to było dla mnie nie do przerobienia. Oki i lec gu ruinowało resztki powagi sytuacji. Pomijam już to, że ta postać nie pełni w historii praktycznie żadnej roli i zdaje się być wyłącznie starą babą nie ogarniającą nowych technologii na zasadzie kontrastu do hakerki Mai Frykowskiej. W ogóle to zakończenie XD Poszła go wyruchać w dżakuzi czy zablokuje mu płytę główną?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 190
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

No o ile Bronn jeszcze z racji wieku może nie ogarniać, tak młodzi ludzie robiący podstawowe błędy, jakie tylko można zrobić w necie, a później desperacko próbujący "naprawić" demydż nie ogarniając, że w internecie nic nie ginie i gotowi rozpętać w tym celu wojnę atamową, to tak średnio wiarygodnie wyglądało. No ale pewnie debili nie brakuje i gdzieś kiedyś coś podobnego mogło mieć miejsce.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to odcinek o żołnierzykach był najsłabszy i słabo się go oglądało, szczególnie że "twist" był do przewidzenia od kilometra a to głównie tym stała fabuła. Postać tej typiary-partnerki murzyna też mnie wkurzała, ale może to ze względu na aktorke której nie trawie.

 

Gdyby nie SanJupitero to dla mnie finał byłby najfajniejszym odcinkiem, imo. Ma swoje durnoty jak każdy odcinek, ale bardzo się przyjemnie oglądało i historia wciągała. Do tego ta muzyka. <3 Ale postać głównej "bohaterki" zdecydowanie na duży minus, z tym się zgodze, ale to częsty motyw tego serialu.

Odnośnik do komentarza

Poza tym Black Mirror często skupia się na właśnie takich bardzo naiwnych i podatnych na technologię i jej negatywne następstwa ludziach.

A nie, że wszyscy 'nie potrafią w internet'.  :lapka:

Nie zgodzę się, wydźwięk większości epizodów BM jest taki, że "wszyscy" dali się zwariować, a jednostki, które się ogarnęły są wyjątkami, traktowanymi przez ogół jako coś dziwnego, nieprawidłowego (Murzyn jeżdżący na bieżni, laska z niskimi ocenami, robiąca raban na weselu itd.).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Tu w tekście każdy powinien dać kolejność odcinków jakie uważa za dobre, bo ten serial na bardzo skokową jakość.

 

Zostały mi dwa odcinki i dwa mi umknęły. Jak na razie "Shut up and dance" wrzuciłbym na pierwsze. "The Entire History of You" też uważam za mocny odcinek.

 

"Sun Junipero" według mnie zjechali koniec przez co traci na moralizatorskim charakterze.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Tytuły odcinków wraz z obsadą 

 

Arkangel

Obsada: Rosemarie Dewitt (La La Land, Mad Men), Brenna Harding (Tu będzie mój dom), Owen Teague (Bloodline)
Reżyseria: Jodie Foster
Scenariusz: Charlie Brooker

 

USS Callister
Obsada: Jesse Plemons (Pakt z diabłem, Fargo), Cristin Milioti (Wilk z Wall Street, Fargo), Jimmi Simpson (Westworld, House of Cards), Michaela Coel (Chewing Gum, Strefa X 2)
Reżyseria: Toby Haynes (Doktor Who, Sherlock)
Scenariusz: Charlie Brooker & William Bridges

Crocodile
Obsada: Andrea Riseborough (Birdman, Bloodline), Andrew Gower (Outlander), Kiran Sonia Sawar (Murdered By My Father)
Reżyseria: John Hillcoat (Psy mafii, Gangster)
Scenariusz: Charlie Brooker

 

Hang the DJ
Obsada: Georgina Campbell (Flowers, Broadchurch), Joe Cole (Peaky Blinders, Green Room), George Blagden (Wersal. Prawo krwi, Wikingowie)
Reżyseria: Tim Van Patten (Rodzina Soprano, Gra o tron)
Scenariusz: Charlie Brooker

 

Metalhead
Obsada: Maxine Peake (Teoria wszystkiego, The Village), Jake Davies (Zaginiony, X+Y), Clint Dyer (Hope Springs)
Reżyseria: David Slade (Hannibal, American Gods)
Scenariusz: Charlie Brooker

 

Black Museum
Obsada: Douglas Hodge (Nocny recepcjonista, Catastrophe), Letitia Wright (Humans, Ready Player One), Babs Olusanmokun (Korzenie, Marvel: The Defenders)
Reżyseria: Colm McCarthy
Scenariusz: Charlie Brooker

 

https://naekranie.pl/aktualnosci/czarne-lustro-teaser-4-sezonu-oraz-nowe-informacje-2249543

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.