Skocz do zawartości

Black Mirror - Channel 4/Netflix - 2011


Copper

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.12.2018 o 23:43, Moldar napisał:

Sama koncepcja była fajna, zwłaszcza, że świetnie to zostało wyjaśnione w samym filmie. Ale podobalo mi się tak średnio, bo często tak po prostu się kończyło z możliwością powrotu i wyboru innej ścieżki.

Sam pomysł lubię i liczę na więcej, zwłaszcza że technicznie jest bez zarzutu, wszystko działa płynnie, bez żadnego buforowania.

Właśnie z tym samym miałem problem , na początku uważałem że pomysł jest świetny aż kilka razy nagle się skończył odcinek i miałem wróć . Liczyłem że będzie kilka zakończeń z efektem wow a tak naprawdę jest ono jedno tylko możemy sobie uciąć do niego droge przez nasze wybory. Wydaje mi się że odcinek bardziej by mi się podobał bez opcji wyboru , które tak naprawdę robiły tylko za iluzje że mamy wpływ na historie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

21 minut temu, SpacierShark123 napisał:

które tak naprawdę robiły tylko za iluzje że mamy wpływ na historie

 

miałeś zakończenie z dialogiem o iluzji wyborów? ja akurat takie miałem i nie powiem, dobra meta po tym co napisałeś xd

 

Po przeklikaniu kilku zakończeń które były nijakie i dotarcie w końcu do jakiegoś konkretnego myślę, że wolałbym to jednak w postaci normalnego serialu. Marnowanie 30 z 90min na słabe konkluzje i powroty do wyborów to nie najlepsza opcja przy oglądaniu telewizji.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Kinoji napisał:

 

 

  Ukryj zawartość

miałeś zakończenie z dialogiem o iluzji wyborów? ja akurat takie miałem i nie powiem, dobra meta po tym co napisałeś xd

 

 

Po przeklikaniu kilku zakończeń które były nijakie i dotarcie w końcu do jakiegoś konkretnego myślę, że wolałbym to jednak w postaci normalnego serialu. Marnowanie 30 z 90min na słabe konkluzje i powroty do wyborów to nie najlepsza opcja przy oglądaniu telewizji.

Zakładam że zakończenie było jedno , czyli te spotkanie z psycholog gdzie okazywało się że wszystko dzieje się na planie serialu. Przedtem rozlałem kawe na komputer zamiast krzyczeć na ojca i nagle boom koniec, następnie wyskoczyłem z okna i też boom koniec , mimo że tutaj już była jakaś krótka scenka o śmierci autora gry .

Po prostu liczyłem na coś więcej , te decydowanie przecież miało niesamowity potencjał by mocno rozgałęzić historie na różne strony i kompletnie inne zakończenia .

Odnośnik do komentarza

Zakończeń jest więcej i polecam obejrzeć film z podsumowaniem, np. tutaj:

 

 

Pomysł na formułę fajny, ale konieczność powtarzania sekwencji męczy. Przydałaby się możliwość wyboru w formie jakiegoś diagramu (vide Virtue's Last Reward), bo po tym, jak wpisałem przez przypadek zły numer w pewnym momencie, wyskoczyło mi zakończenie i musiałem zaczynać od nowa - wtedy sobie odpuściłem.

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Fajnie się rozkręcał ten interaktywny odcinek. Przyzwyczajony do gier  oczekiwalem jakiegoś mocnego uderzenia na koniec ale się nie doczekałem. Oglądnąłem z 6 zakończeń (w jednym podejściu bo powroty mają lekki fast forward), jednak gdy zobaczyłem napisy końcowe ciągle czułem, że to prawdziwe zakończenie mnie ominęło. Te co były zostawiały poczucie niedosytu, tak jakby skończył im się budżet na coś naprawdę pokręconego. 

Fajny eksperyment, jednak niedopracowany. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...