Skocz do zawartości

Londyn - co warto zobaczyć/spróbować?


Rekomendowane odpowiedzi

Londyn jest niesamowity, te parki, boczne uliczki, podmiejskie dzielnice, centrum, no jest po prostu super. Byłem poza sezonem, bo pod koniec września, wiec nie wiem jak jest  sezonie letnim. Byłem 5 dni, złaziłem mnóstwo miejsce, a nawet nie wszedłem do żadnego muzeum, galerii, czy atrakcji turystycznej, jeszcze kiedyś bym tam pojechał.

Odnośnik do komentarza

Wybieram się właśnie pod koniec września.

Idzie wyżyć za normalne pieniadze czy drożyzna mocno?

 

No i kontynuując temat ze statusów - niby jakim cudem potrzeba jakiejś wizy, krupek? XD
Pytałem znajomych, sprawdzałem internet i gov.uk i nigdzie nie znalazłem żadnej wzmianki o wizach dla osób z UE.

Edytowane przez maciucha
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja nie lubisz tłumów to na pewno nie idź na Camden Town. Z muzeów to Tate Modern, National Gallery (jeśli lubisz sztukę oczywiście), Muzeum Nauki i Natural History Museum polecam. London Eye to zależy od pogody, do muzeum figur woskowych to tak średnio bym szedł bo drugo i dla mnie nuda, ale co kto lubi. No i będąc 7 dni w UK darowałbym sobie zwiedzanie jakichś Menczesterów i skupił się na Londynie.

9 godzin temu, maciucha napisał:

Idzie wyżyć za normalne pieniadze

Zależy co masz ma myśli normalne pięniadze, dla polaka będzie drogo bo piwka w pubie to tak z 5-6 funtów za 0,3 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze takie pytanko odnośnie komunikacji w Londynie.
Z tą kartą Oyster nie zapłacę więcej niż te~8 funtów dziennie z tego co zrozumiałem, to tyczy się też np. Stansted Express do centrum z lotniska Stansted? Sam bilet z Stansted Airport do Liverpool Street kosztuje 17 funtów, więc kurła drogo wychodzi ta komunikacja, chyba że źle szukam.
Jest w ogóle opcja poruszania się w tańszy sposób, czy te 8 funtów dziennie trzeba liczyć?

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, yab napisał:

Jechać do Londyny i narzekać że drogo :)

Jak byłem to kupiłem bilet okresowy i cieszyłem się transportem miejskim bo to najlepsza opcja.

Dlatego m.in. wybierałem się do Manchesteru, gdzie z tego co się orientowałem to są shuttle busy za friko, życie pewnie też tańsze, a jeszcze mógłbym odwiedzić taki np. York i zobaczyć trochę więcej niż sam Londyn.

 

No i nie chodzi o narzekanie, tylko próbuję sobie wszystko poukładać i zrozumieć, żeby móc podjąć najlepszą decyzję przy budżecie ~1800zł na cały wyjazd.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, maciucha napisał:

Sam bilet z Stansted Airport do Liverpool Street kosztuje 17 funtów

Ja płaciłem 10 funtów za busa, który stoi pod lotniskiem, ale dlużej się czasem jedzie niż 1h bo zdarzają się korki, ale to wiadomo zależy od dnia tygodnia i pory dnia. 

Teraz, maciucha napisał:

~1800zł na cały wyjazd

Na cały wyjazd łącznie z samolotem, podróżą pociągami i zakwaterowaniem?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, _Be_ napisał:

Na cały wyjazd łącznie z samolotem, podróżą pociągami i zakwaterowaniem?

No samolot w 2 strony 300zł, zakwaterowanie w 2 osoby na airbnb średnio po 100zł/noc na osobe, więc 700zł, bilet tygodniowy 160zł, zostaje te 600-800zł na pociągi i jedzenie.
Rozumiem, że mnie poyebało i nie ma opcji się w Londynie zmieścić z takim budżetem?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, maciucha napisał:

No samolot w 2 strony 300zł, zakwaterowanie w 2 osoby na airbnb średnio po 100zł/noc na osobe, więc 700zł, bilet tygodniowy 160zł, zostaje te 600-800zł na pociągi i jedzenie.
Rozumiem, że mnie poyebało i nie ma opcji się w Londynie zmieścić z takim budżetem?

Zdecydowanie xD

 

No chyba, że będziesz chodził tylko ogladać budynki i faktycznie jadł bulke z pasztetem z tesco wtedy raczej ok. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...