Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra złote rączki bo zacząłem remont łazienki i zaczyna mnie to przerastać. Na razie wszystko zbite i czeka na wykończenie. Weź tu wybierz miskę WC z 500 różnych dostępnych na rynku.

 

Jako, że nie ma ogólnego tematu do zadawania pytań związanych z remontem/budową, to zakładam.

 

Prysznic:

Upatrzyłem sobie całkiem fajny zestawik przysznicowy Hansgrohe:

http://www.hansgrohe.pl/articledetail-croma-komplet-prysznicowy-croma-220-ecosmart-z-ramieniem-prysznicowym-400-mm-dn15-27188000.html

 

Zalety to:

- termostat

- deszczownica

- Ecostat

- Cena też przyzwoita 1550+

 

Martwi mnie tylko czy 9l/min to nie za mały przepływ? Czy żona spokojnie wypłucze włosy słuchawką? Są takie same zestawy bez Ecostat za 2000+ ( co jest już dla mnie ceną zaporową) gdzie przepływ wody jest na poziomie 16l/min. Tylko te 16l/min. to całkiem sporą kwotę na rachunkuwygeneruję.

 

Odpływ liniowy:

Ktoś montował, ktoś ma? Na szerokość prysznica 80cm jak szeroki powinien być ten odpływ? 75? 70? Czy może 50-60 wystarczy? Wiadomo, że im mniejszy, tym tańszy.

 

Stelaż + miska WC:

Ogólnie babka w hurtowni coś tam mówiła o stelażach 5in1 Grohe. No więc znalazłem sobie taki stelaż ale dostałem wycenę na 660zł. Zawiera on wszystkie elementy potrzebne do montażu łącznie z panelem pneumatycznym. Ma też system do aplikacji kostki WC co dla mojej kobiety, gdy tylko usłyszała o tej możliwości, stało się czymś wymaganym. Czy 600+ to cena adekwatna do możliwości za sam stelaż czy szukać czegoś tańszego?

 

I tak zapytałbym fachowca ale moim fachowcem jestem ja i mój ojciec, który kafelkarzem jest już od ponad 20 lat, więc za bardzo nie ogarnia tematów odpływów liniowych i nowoczesnej armatury. Raczej montuje standardowe komplety. Ma mi to tylko zamontować tak jak mu powiem.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Co do stelaża i miski to w zewnętrznie kwestia gustu, ale ważne są dwie rzeczy. Podobno Geberit i Grohe rzadko się rozszczelniają i zalewają. U nikogo kogo znam Geberit nie zalał łazienki. Druga sprawa to taki stelaż do zabudowy powinien mieć dopływ wody podłączony "na sztywno". Co to znaczy?

Znaczy to że tak:

2015_Luty_Bertram198fot1.jpg

 

a nie tak:

 

7ec1d81f553f191f.jpg

 

Podobno najczęściej zawodzącym i przeciekającym elementem zabudowanych stelaży jest połączenie jak powyżej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja za stelaż też dałem 6 stówek, zdałem się na głos ludu i wziąłem geberita:

 

http://www.ceneo.pl/1424534#mh=c0m7j6lf32007geberitvF3BrB5PoCN-SZOwlxgLIyV6PUnMGe7Pi5ic8aIK5vR2OlJzhzeiVitdjGUvZb7xgPnm02T3T_N42IVyAwf6pGm3XrHgW_62jmu9-MwGC_uIEjx2rhp5CMz3qux7ZvNpCQnhHO1Q_I259xDY48hJqdxOFNFbbd-lk2ctWSPDp-EJrQ1irNKHBUmerhs9_Ggs0

 

nie ma jakiś bajerów, ale czym mniej rzeczy tym mniej do popsucia się ;)

 

Prysznic mam 80x90 i zamontowaliśmy 70cm po dłuższym brzegu, to tak naprawdę nie ma znaczenia jak długi będzie, bo i tak wszystko potem spływa do jednej rurki, bardziej względy estetyczne. Odpływ mam od naszej polskiej firmy Lorac. U mnie trzeba było zrobić stopień do prysznica, bo mieszkanie w bloku, więc bez możliwości kucia podłogi. 

Edytowane przez Copper
Odnośnik do komentarza

No ja też robię prysznic w bloku więc będzie stopień. Jak wysoko masz ten prysznic od podłogi? Mi wyszło z zachowaniem odpowiedniego spadku jakieś 10-12cm. Nie masz problemu z odpływem wody? Nie zapycha Ci sie ten liniowy?

 

Mam nadzieję że ojciec da radę estetycznie zrobić mi z płytek spadek w tym prysznicu. Wymiar 150x80 więc trochę się trzeba pomęczyć.

Odnośnik do komentarza

Też jestem na etapie remontu teraz :) Zalany dopiero betonem, nie powinien się zapychać bo prysznic specjalnie zrobiłem zaraz obok pionu kanalizacyjnego, stopień wyszedł właśnie okolo 10cm, spadek nie musi być wcale duży, kwestia właśnie ułożenia dobrze płytek żeby żadna nie podchodziła nawet minimalnie do góry, bo wtedy i spadek nic nie da i będzie stała. Majster mówił, że na szynach poziomujących będzie kładł, bo tak po jednej za duże ryzyko.

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi kurwa o płytki, spadek i spływ, tylko o , że jeszcze pod prysznicem czy pod czymkolwiek takim musi się jeszcze zmieścić syfon, gamonie. Spadek to wam wystarczy choćby i dwa milimetry. Rozumiem, że fizykę opuszczaliście, ale że ZPT też?

Edytowane przez Okie from Muskogee
Odnośnik do komentarza

ooo jak ja cierpię pod moją deszczownicą bizon, codziennie wchodzę pod miłe zraszanie wodą i połykam razem z wodą łzy bólu, czasami też leże i kwicze.

Co nie zmienia zupelnie tego, ze oprocz efektu deszczu jest to mocno nieekonomiczne rozwiazanie. Straty wody oraz energii aby ogrzac ten deszcz sa bezsensu jesli nie mieszka sie w bloku podlaczonym do miejskiej cieplowni.

 

Sam chcialem deszczownice dopoki jej nie wyprobowalem na sobie i posluchalem rad znajomych, ktorzy je kupili. Ale jestem w pelni swiadomy, ze nawet raz w roku moze to zrobic komus dzien i po to to kupil.

Odnośnik do komentarza

 

ooo jak ja cierpię pod moją deszczownicą bizon, codziennie wchodzę pod miłe zraszanie wodą i połykam razem z wodą łzy bólu, czasami też leże i kwicze.

Co nie zmienia zupelnie tego, ze oprocz efektu deszczu jest to mocno nieekonomiczne rozwiazanie. Straty wody oraz energii aby ogrzac ten deszcz sa bezsensu jesli nie mieszka sie w bloku podlaczonym do miejskiej cieplowni.

 

Sam chcialem deszczownice dopoki jej nie wyprobowalem na sobie i posluchalem rad znajomych, ktorzy je kupili. Ale jestem w pelni swiadomy, ze nawet raz w roku moze to zrobic komus dzien i po to to kupil.

 

 

rachunki za wodę mam że tak powiem  w (pipi)e. Jestem fanem wydawania na elementy które są regularne i mocno podnoszą komfort. A kąpiel taką jest.

Odnośnik do komentarza

Tutaj się (pipi) 700zł na zwykły (pipi)z. W końcu biedaki remontów nie robią. Na razie suma to 15 000zł a wciąż rośnie. Masakra - za kawałki stali i plastiku wołają po 1000zł w górę. Branża budowlana to jednak biznes.

 

Odnośnie deszczownicy to w tym prysznicu jest ograniczony przepływ wody zarówno w deszczownicy jak i w słuchawce, do 9 litrów, więc o rachunki się nie boję. Do tego bateria z termostatem i mogę w pełni korzystać z tego dobrodziejstwa.

Odnośnik do komentarza

Bardziej chodzi o ogrzewanie niż to czy za wode zapłacisz 100 czy 120zł. Gdybym miał się kąpać tylko pod deszczownicą to zamiast 500zł miesięcznie za gaz płaciłbym pewnie 900. Termostat za dużo Ci nie da bo jest przed deszczownicą i dlatego aby leciał ciepły deszczyk trzeba ustawiać znacznie większą temperaturę bo deszczownica powoduje duże schłodzenie wody.

 

Warto aby Red się wypowiedział, on jesli ma deszczownice to pewnie jest już ustawiona i obliczona co do złotówki.

 

 

ALE jesli dla kogoś deszczownica to spełnienie marzeń i nawet raz w roku wyjdzie uśmiechnięty z jej powodu to pewnie warto, w końcu szczęście nie jest policzalne. Do tego pewnie są ludzie, którzy lubią tylko zimny deszcz więc też nie będzie miało to wpływu na rachunki. Warto jednak znać plusy i minusy takiej instalacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...