Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

@Royal Zrób najprościej. Szukaj firm / ludzi, co zajmują się odbiorami. Bieez największego cwaniaka wyszczekanego co do wszystkiego się przyczepi, najlepiej kogoś z wieloletnią praktyką żeby znał wszystkie normy. :cool2:Uwierz mi, że w Polsce z takim kimś przy odbiorze można parę / paręnaście tysi ugrać a i ten gość zarobi dla siebie.

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Zalało piewke w bloku. Widzę że grzyb się robi, ale jeszcze nie u mnie. Mam kupić jakiś preparat na grzyba? tylko żebym się nie otruł HE HE. 

Lipa bo mam w piewce pełno prasy i to przyjmuje tą wilgoć. Raz że 16 numerów PE + poarniki mi zmokły, a dwa inne zaczynają się marszczyć.

Czy jechać do castoramy i pryskać za wczasu czymś na grzyba, czy i tak już nic nie da się zrobić?

U mnie w piewce sucho, mam płytki - więc wyschło do sucha, jakaś suszara chodziła też przez 2 tygodnie.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że piewka do piwnica?

 

Wilgoć w piwnicy i tak teraz będzie, w dodatku idzie chłód. Trzeba byłoby wysuszyć porządnie całą piwnicę. No i trzymanie prasy w piwnicy to bardzo kiepski pomysł, ale już teraz sam wiesz dlaczego.

 

 

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, krupek napisał:

Rozumiem, że piewka do piwnica?

Wilgoć w piwnicy i tak teraz będzie, w dodatku idzie chłód. Trzeba byłoby wysuszyć porządnie całą piwnicę. No i trzymanie prasy w piwnicy to bardzo kiepski pomysł, ale już teraz sam wiesz dlaczego.

To nowe budownictwo, piwnica w płytkach - dość sterylnie, więc pomyślałem, że miejsce na prasę odpowiednie:) Te stare piewki z bloków, to często było jakieś zalanie, jak deszcz lał. Ale tutaj nie ma okien, więc skąd zalanie? Pękła rura od wodociągów. O zalaniu dopiero dowiedziałem się po tygodniu :/ Jakaś maszyna wyciągała wodę, ale wiadomo że dokładnie nie osuszy. Grzyb już jest w głównym holu:/

Odnośnik do komentarza

Grzybi, no nie wiemy skąd zalanie, polecam spytać kogoś w bloku xd Skoro przez klatkę nie zalało i nie ma okien to pewnie nieszczelność w instalacji jakiejś. Jak już się trzyma prasę, czy książki w piwnicy to warto to szczelnie zapakować, w folię chociażby. Wysuszeniem i odgrzybieniem powinien się administrator teraz zająć, jeśli był to wyciek z instalacji i pewnie ubiegać się u wykonawcy o naprawę szkód. Jak nie to podsusz swoją komórkę i zajmij się grzybem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Nie od dziś wiadomo, że FPE to zbiór wielu talentów więc może tu ktoś mnie naprowadzi. Pytam się różnych osób/speców i średnie feedbacki dostaje.

 

Posiadam w domu ogrzewanie podłogowe. W salonie mam dwa obiegi i mogę sobie regulować temperaturę w różnych częściach salonu np. przy kominku chłodniej (w teorii) itp. Jednak mam taki problem, że obojętnie ile nastawię stopni np 18-21 w danej strefie to tylko w jednym miejscu w jednej strefie jest mocno ciepła podłoga (zawsze w tej samej), a reszta podłogi salonu jest zimna (temperatura zaprogramowana w pomieszczeniu jest ok ale podłoga zimna z wyjątkiem tego jednego miejsca w jednym obiegu). 

Dopiero jak ustawię 25 i więcej to cała robi się ciepła ale wtedy już za ciepło w pomieszczeniu.

Teraz pytanie dlaczemu tylko w tym jednym miejscu jest mocno ciepła podłoga? Piec mam dwufunkcyjny, z czujkami temp. w pomieszczeniach i na kominie zew. Jakieś sugestie? Może coś na kotle zmienić w temp?

 

Hydraulik który mi tworzył ogrzewanie wyemigrował i nie mogę typa namierzyć.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tym musisz to wyregulować. Każda pętla ma inna dlugość, inny opór. Także strzelam ze jak są po równo znaczy, że są źle. Pobaw sie, to tylko dwa zawory. Skręć niżej to gorącą i zobacz co sie dzieje, czy druga nie przejme jej funkcji przy 21. Potem odkreć lekko ta drugą. Obserwuj i zapisuj, zebyś mogl wrocic do wczssnuejszych ustawien. Obserwuj dlugo i jeden krok na raz.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.