Skocz do zawartości

Pytania remontowo-budowlane


Rekomendowane odpowiedzi

@mozi

W instalacji masz 28 st.? To mało powinno być ok 40 st. Coś chyba źle sprawdzasz (chodzi o instalcję podłogówki?), bo jakby było 28 st to rurki + wylewka + kafle za cholerę przy takiej temp. nie dałyby efektu letniej podłogi.

Wg sztuki podłoga powinna mieć w pokojach dziennych max  29 st na zew. powierzchni, a w łazience do 35.

 

Ja teochę pohakowałem w Micha rad + własnej nowej koncepcji  i jest lepiej. Mam znowu cała podłogę ciepłą ale w tym jednym miejscu i tak franca jest cieplejsza.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, balon napisał:

@mozi

W instalacji masz 28 st.? To mało powinno być ok 40 st. Coś chyba źle sprawdzasz (chodzi o instalcję podłogówki?), bo jakby było 28 st to rurki + wylewka + kafle za cholerę przy takiej temp. nie dałyby efektu letniej podłogi.

Wg sztuki podłoga powinna mieć w pokojach dziennych max  29 st na zew. powierzchni, a w łazience do 35.

 

Ja teochę pohakowałem w Micha rad + własnej nowej koncepcji  i jest lepiej. Mam znowu cała podłogę ciepłą ale w tym jednym miejscu i tak franca jest cieplejsza.

mozi nie robił wylewki

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.12.2018 o 07:59, krupek napisał:

Ja nie włączam kaloryferów a i tak mam ciepło w mieszkaniu, bo sąsiedzi emeryci dookoła tak grzeją. Szkoda tylko, że wspólnota zatrzymała się w PRL i rozliczenie za ciepło jest ryczałtem.

Jak sam napisałeś grzeją Cię sąsiedzi więc jesteś jednym z tych co się grzeją kosztem innych. Dla mnie podzielniki ciepła to jakis chory wymysł. Ja muszę grzać na pełną pizde bo mam salon w rogu wieżowca, a sąsiedzi w ogóle nie grzeją bo ocieplam ich swoim mieszkaniem. Jak każdy ustawi na 3ke grzejnik to wszyscy zapłacą kilka groszy ,a tak ten co lubi ciepło płaci za pół bloku. Dobrze że co raz więcej spółdzielni montuje zawory, które zawsze są na 2ke odkręcone bo niektórzy tak cebulili, że potrafili grzyba w elewacji wychodować przez brak jakiegokolwiek grzania. Ile bym nie grzał i tak zawsze mam jakiś zwrot za ciepło więc po co aż tak oszczędzać?

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, balon napisał:

@mozi

W instalacji masz 28 st.? To mało powinno być ok 40 st. Coś chyba źle sprawdzasz (chodzi o instalcję podłogówki?), bo jakby było 28 st to rurki + wylewka + kafle za cholerę przy takiej temp. nie dałyby efektu letniej podłogi.

Wg sztuki podłoga powinna mieć w pokojach dziennych max  29 st na zew. powierzchni, a w łazience do 35.

 

Ja teochę pohakowałem w Micha rad + własnej nowej koncepcji  i jest lepiej. Mam znowu cała podłogę ciepłą ale w tym jednym miejscu i tak franca jest cieplejsza.

Nie wiem - magik od pieca sprawdzał i mówi że jest git. Mam 2 obiegi - na górze grzejniki i jest 40-50 st. Na dole tylko podłoga i jest 28-30 st (mówię o temp wody w obiegu wg pieca). Nie jest tak że jest ciepła tylko letnia. Trzyma mi się to kupy. 

Odnośnik do komentarza

No to w obiegu podłogówki masz za mało stopni albo czujnik przekłamuje (często się ponoć to zdarza). A sprawdź w rozdzielaczu podłogówki wskaźnik temp. 

Podloga powinna być letnia ale jakby była w instalacji 28 st i miała przebić się przez rurki instalacyjne, wylewkę, kafle to podłogę przy takiej temp. wody miała byś zimną. Fizyki się nie oszuka. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Coś mi zimne powietrze się przedostaje przez okna i  wypadałoby uszczelki wymienić. One są jakieś uniwersalne, czy muszę znaleźć konkretne do danego modelu okien? 

I jeszcze muszę kupić i zamontować dzwonek do drzwi. Ze ściany wystają dwa kable i rozumiem, że mam je jakoś podłączyć do dzwonka. Mam się bać, że mnie pyerdolnie prąd, czy wystarczy uważać żeby nikt w tym czasie nie kliknął na przycisk od dzwonka?

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Yakubu napisał:

Coś mi zimne powietrze się przedostaje przez okna i  wypadałoby uszczelki wymienić. One są jakieś uniwersalne, czy muszę znaleźć konkretne do danego modelu okien?

Nie ma uniwersalnych, wszystko zależy od producenta. Może też wystarczyć regulacja okien.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W najblizszy weekend planuje odpalic plan ratunkowy kanapy - tylne oparcie ktore jest przyczepione do siedziska za pomoca 3 zawiasow jest po prostu wyrwane. Jak sie wprowadzilem do mieszkania to bylo juz wyrwane, wkrecilem nowe wkrety pare mm grubsze od poprzednich i kanapa pozyla rok ale trzeba bylo obchodzic sie z nia jak z jajkiem - zawsze kazdego opierdzielalem jak tylko zobaczylem, ze opiera sie troche mocniej). Aktualnie planuje kupic jeszcze wieksze wkrety i jakis klej, zeby otwory zalac klejem, zakrecic i modlic sie zeby potrzymaly jeszcze z pol roku. Czy to w ogole brzmi sensownie? Moze jakos inaczej mozna sobie poradzic z takim problemem wyrwanego oparcia?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Drogie majstry forumowe, może coś ciekawego podsuniecie bo zaczyna mi w domu brakować pomieszczeń w domu i niestety będę zmuszony przerobić garaż na gabinet oraz jamę gracza + jakieś piłkarzyki, darty itp.

Muszę wstawić grzejnik, wyje bać bramę garażową, wstawić w jej miejsce duże okno tarasowe + cały sprzęt AV na jamę. To mam obcykane. Gorzej z ociepleniem bo bym chciał sobie docieplić garaż. Z zewnątrz odpada już, więc muszę to zrobić od środka. Może znacie jakieś systemy co są już gotowo obrobione, jakieś płyty, które dość dobrze się sprawują?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

No to już musisz raczej poszukać info o konkretnym materiale, a najlepiej jakiegoś projektanta konstruktora dopytać, bo te artykuły to trochę jak sponsorowane, albo czysto producenckie. Ktoś taki ci wyliczy, jaką grubość płyty zastosować i czy współczynnik lambda będzie wystarczający. Możesz też bezpośrednio do producenta napisać, wysłać projekt domu i żeby Ci dobrali produkt. A najlepiej do kilku tak wysłać. Jak jak szukam jakiegoś materiału to od razu walę do producentów, jeszcze rysunki chętnie wysyłają xd

Odnośnik do komentarza

Nie no, ja w drogach siedzę, kubaturówka to nie moja działka, tak teoretycznie coś tam mogę doradzić i ukierunkować, coś tam ze studiów pamiętam, ale żeby Ci coś dobierać to raczej byś nie chciał :yao: To powinien dobrać projektant, czy ktoś, kto ma o tym pojęcie, bo potem może się okazać, że nagle grzyb na ścianach będzie, albo inne wykwity i kibel. Montażu też ktoś powinien dopilnować, bo jednak zmiana przeznaczenia pomieszczenia to nie taka łatwa sprawa.

 

Ja bym chyba najpierw rozesłał do producentów takich płyt rzut garażu z konstrukcją ścian, dodał info, na co go zmieniasz i jak będziesz ogrzewał i spytał co mogą zaproponować. Porównasz sobie w ten sposób ich propozycje. I w sumie, ściany to jedno, ale nie wspomniałeś, co masz nad garażem, czy pokój, czy strych, bo też może trzeba strop docieplić. To samo podłoga, teraz może być tam  posadzka, jakaś izolacja przeciw paro i wilgociowa i tyle.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Montaż do luz mam ludzi sprawdzony, sam też coś tam się znam na tym. Wiesz patrząc na ceny tych paneli i ile mi tego potrzeba to już widzę jak mnie producenci zleją ciepłym moczem jak jakiś żuk B2C wysyła zapytanie na jakieś kilkset złotych xD

 

Co do wilgoci, grzyba hmmm teraz nic nie ma, to myślisz, że po lekkim dociepleniu mógłby się pojawić?

 

Nad garażem mam  duży taras na całej powierzchni sufitu, wyłożony kaflami. No głównie właśnie sufit chciałbym docieplić. Podłoga garażu to też fafle ale nie mam pojęcia jak z izolacją ale tu mam kontakt z ekipą, która mi robiła więc to sobie ogarnę. Położę wykładzinę i będzie cieplej hehe.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Myślę, że zawsze warto porozsyłać, coś tam na pewno zawsze odpowiedzą. Ja też mam często małe wartości kosztorysowe na dany materiał, a bez problemu pomagają. Co do grzyba, zawsze może się coś odwalić, tym bardziej, że tak jak mówisz, u góry masz taras. Chociaż, jeśli przy narożach z zewnątrz nic nie jest spartolone, wewnątrz też będzie dobrze zrobione to pewnie nie ma się czego bać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...