Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, milan napisał:

Dobra papaj rozumiem, jestes taki kozak  co nie tylko może oglądac wołyn, ale jakby  dostał  gre wołyń, to sam by biegał  z grabiami po polu i  wrzucał  dzieciaki na czas do palacej stodoly. Niesamowity masz przekaz,  gra zdecydowanie sobie nie poradzi pokazac świata bez pokazywania gwałtów. otu.

W scenie z typem na drzewie przeciez tez nie pokazali wszystkiego z bliska. Bo pisales o jakims hiperrealizmie, ktory zakrada sie do gier i umozliwia pokazywanie przemocy z chirurgiczna precyzja. Jak na moje to niczym sie to wyprowanie flakow nie roznilo od sceny z Hanibala i morderstwa detektywa. Tam nawet pokazali i blizej, i wiecej i w kolorze.

 

Daze do tego, ze przemoc umocowana w narracji ma sens i powinna miec miejsce jesli chce sie wywolac odpowiedni efekt. Tak, nawet palenie dzieci (Spec Ops) i gwalcenie kobiet jesli podyktowane jest kontekstem. I akceptacja takiej stylistyki nie jest rownowazna z czerpaniem przyjemnosci z ogladania takich obrazow, nie blaberyzuj. Nikt tez nie mowi o tym zeby robic z tego grywalna opcje press B to burn, press F to fuck. Gry podobno aspiruja do miana sztuki, wielu uwaza, ze juz nia sa ale podjecie mocniejszej tematyki niz pif paf no to juz nie. W kinematografii pojawily sie swego czasu film stricte o gwaltach (chyba Nieodwracalne) i ta muza sobie z tym jakos poradzila (a nawet serial na Netflixie). Dac 21 na pudelku, sprzedawac to na dowod, przed rozgrywka obowiazkowy wizzard z zalozeniem ochrony rodzicielskiej na wypadek gdyby i odpowiednie ostrzezenia zaraz przed mocna scena. Mozna do tego podejsc z glowa a nie na zasadzie cenzury, no prosze ja was.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Mejm napisał:

W scenie z typem na drzewie przeciez tez nie pokazali wszystkiego z bliska. Bo pisales o jakims hiperrealizmie, ktory zakrada sie do gier i umozliwia pokazywanie przemocy z chirurgiczna precyzja. Jak na moje to niczym sie to wyprowanie flakow nie roznilo od sceny z Hanibala i morderstwa detektywa. Tam nawet pokazali i blizej, i wiecej i w kolorze.

 

Daze do tego, ze przemoc umocowana w narracji ma sens i powinna miec miejsce jesli chce sie wywolac odpowiedni efekt. Tak, nawet palenie dzieci (Spec Ops) i gwalcenie kobiet jesli podyktowane jest kontekstem. I akceptacja takiej stylistyki nie jest rownowazna z czerpaniem przyjemnosci z ogladania takich obrazow, nie blaberyzuj. Nikt tez nie mowi o tym zeby robic z tego grywalna opcje press B to burn, press F to fuck. Gry podobno aspiruja do miana sztuki, wielu uwaza, ze juz nia sa ale podjecie mocniejszej tematyki niz pif paf no to juz nie. W kinematografii pojawily sie swego czasu film stricte o gwaltach (chyba Nieodwracalne) i ta muza sobie z tym jakos poradzila (a nawet serial na Netflixie). Dac 21 na pudelku, sprzedawac to na dowod, przed rozgrywka obowiazkowy wizzard z zalozeniem ochrony rodzicielskiej na wypadek gdyby i odpowiednie ostrzezenia zaraz przed mocna scena. Mozna do tego podejsc z glowa a nie na zasadzie cenzury, no prosze ja was.

Niepotrzebnie się rozpisałeś, mi tylko  chodziło o  to że martwi mnie że grafika i brutalność idą do przodu, i  zaraz może być gta7  gdzie bez żadnego kontekstu będzie można robić co się chce z ludzkim ciałem.

Dzisiaj najwyżej leci krew, i  reka odpadnie. Zaraz moga bawić sie w animację flaków,  kregosłupa, i np. skakaniem po  zwłokach, rozbieraniem ich. Przeciez jest mnóstwo filmików jak w soldiers of honor gdzie ludzie się bawili  w odstrzeliwanie członków ;] Co innego jak dzieciak kupi po kryjomu dzisiaj gta, tam wszystko jest raczej kreskówkowe, chociaż pare scen Trevora już było ostrych. Gorzej jak zobaczysz ze dzieciak ma gre w której może robić WSZYSTKO.

 

Odnośnik do komentarza

Wiadomości zebrane z panelu z ND:
 

Cytat
  • New traversal and prone move-sets.
  • Combat has increased emphasis on tension, interactivity and realism.
  • Enemy AI references each other by name, and constantly communicates with each other.
  • Two different timelines explored in TLOU2.
  • New dodge/evade mechanic is a core part of combat and melee.
  • You now have a jump button.
  • Far more creative and emergent moments in combat thanks to big increase in breadth of options.
  • Improved stealth mechanics, including crawl, prone, squeezing into tighter gaps, underneath vehicles etc.
  • You're not automatically fully hidden in grass. Extent of your visibility depends on height & density of foliage.
  • Much more verticality in combat scenarios now. She needs more routes and ways to engage.
  • Survival aspects are still a focus.
  • Different ammo types (eg explosive arrows) now. Each ammo type fulfills a particular strategy niche.
  • Animation system is completely overhauled so everything is even more realistic and transitions are seamless.
  • Wide linear combat environments are being expanded to be even larger and broader.
  • AI system massively improved for added realism.
  • No more auto AI telepathic awareness of you once spotted. They whistle to and actually communicate with each other.
  • Referred to as systemic check-ins of AI information. They pass information to each other more realistically to let new groups and enemies know of the unfolding situation or of your position.
  • Enemy awareness and ability to seek player out improved.
  • You can now craft different ammo and arrow types.
  • Demo is set 4 years after the events of TLOU, in Jackson.
  • Seraphite(sp?) is a religious cultish group, but they will not be black and white. Motivations explored.
  • Joel is somewhere out there in Jackson....

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Hendrix napisał:

Wiadomości zebrane z panelu z ND:
 

Cytat
  •  
  • Two different timelines explored in TLOU2.
  •  
  • Joel is somewhere out there in Jackson....

Chyba najważniejsze aspekty. W przypadku pierwszego teorie o matce Ellie nie są teraz bezpodstawne. Co do Joela może być tak, że teraz będzie postacią epizodyczną. 

Odnośnik do komentarza

Ch.ujowo, że pociągnęli temat lesbijstwa, mimo że w jedynce był dopiero zaczątek tego, a mogło to być po prostu jakąś fascynacją u dzieciaków, ale wyszło jak wyszło. W dodatku z rumuńską żydówką. Graficznie kosmos. Czy tylko ja miałem wrażenie, że Ellie walczy ciagle z takimi samymi trzema ludkami? Przydałaby się jakaś większa różnorodność npców w tym gameplayu.

Edytowane przez Plugawy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem dziś jeszcze raz te wszystkie trailery na youtube 4K na ekranie 110" i muszę przyznać, że TLOU wypadło najlepiej z tych czterech, po prostu fenomenalnie nie ma zupełnie do czego się przyczepić. Jak w grze Kojimy czasami widać słabsze tekstury terenu i tych trwa (może to jeszcze wczesny build), ale TLOU jest po prostu wypolerowane do końca, pewnie troche siedzieli z tym trailerem :)

TLOU obejrzałem 3 razy, te niektóre sceny są mocno niesmaczne - flaki gościa którego wieszają, kosy w szyje, z tą momentami fotorealistyczną grafiką wręcz przerażająco to wygląda, że tak ujme w słowa. Nie było czegoś takiego do tej pory, tak wyraźnie ukazanego

 

A tu jeszcze drama, jeden z dev od TR napisał, że ten gameplay to fake, a później usunął twitta lol

https://coldfusgaming.com/2018/06/12/tomb-raider-dev-calls-last-of-us-part-ii-gameplay-fake-apologizes/

 

O znalazłem właśnie bez kompresji 1080p, tutaj to dopiero wygląda 0_0

http://www.gamersyde.com/news_e3_tlou_part_ii_impresses_everyone-20156_en.html

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Plugawy napisał:

Ch.ujowo, że pociągnęli temat lesbijstwa, mimo że w jedynce był dopiero zaczątek tego, a mogło to być po prostu jakąś fascynacją u dzieciaków, ale wyszło jak wyszło. W dodatku z rumuńską żydówką. Graficznie kosmos. Czy tylko ja miałem wrażenie, że Ellie walczy ciagle z takimi samymi trzema ludkami? Przydałaby się jakaś większa różnorodność npców w tym gameplayu.


Też mi się to nie podoba, o ile podstawka TLOU była praktycznie wolna wszelikch ideologii, to już The Left Behind przegiął pałkę robiąc zasadniczo z dziecka lesbijkę poziomu 24+ promując tym samym wiadome środowiska. Sequel jak na razie bardziej pod tym względem bazuje na dodatku niż na właściwej grze, i boję się, że ostateczny obrazek może być trochę przerysowany na modłę stereotypowego, wynaturzonego babochłopa z poprzedniego trailera. 

Ciekawe jednak, że w najnowszym materiale sama Ellie wydaje się być lekko skrępowana rolą w jakiej ją osadzono. 

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, XM. napisał:

Tzn. że co - będą dwie oddzielne linie czasowe i skakanie po nich (coś jak god of war ascension na przykład)?

 

tak, pierwsza linia czasowa to będzie z lesbijstwem Elli z żydówą przy której milan i inne kalafiory będą mogli pukać w jajo z podniecenia jak się liżą i ocierają kroczami w przerwach od dziobania przeciwników nożykami do masła

 

druga zaś to linia czasowa z Joelem który prawdopodobnie skminił się że Ellie to gejówa więc uciekł z miasta, Ellie chce się za to zemścić na Joelu, a na końcu sam wyzna że też jest gejem i po kryjomu rucha się postępowo z psem

Edytowane przez mersi
  • Haha 2
  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...