Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem kolejny raz tym razem w jakości pobranej z gamersyde i tak zauważyłem, że ten gość z którym tańczy na samym początku czarnula jest tak samo ubrany jak typ, którego wieszają i otwierają w lesie; zielona koszula, spodnie i podobna postura.
Tyle, że minęło kilka lat bo to były retrospekcje i musiałby on chodzić w tym samym ubraniu :D

Nie wiem czy to ma sens, ale może taki hint ze strony ND. Co by potwierdzało, że Ellie mści się za ludzi w kościele.

 

I jeszcze jedna rzecz, którą zauważyłem, a nie było wspomniane - Ellie przystawia broń do głowy babce i osłania swoje ciało, ktoś strzela z łuku i strzały wbijają się w pierwszą postać, też fajne. Pewnie można z niej jeszcze wyjąć te strzały po wszystkim

 

Odnośnik do komentarza

Ja też już chyba z 10 razy obejrzałem ten gameplay. Nigdy chyba nie czekałem na premierę zapowiedzianej gry tak bardzo jak na tą. Natomiast obejrzałem jeszcze raz panel z E3 wsłu(pipi)ąc się na końcu gdy pada pytanie o datę premiery i w sumie Druckmann powiedział, że nie będą podawać daty premiery dopóki nie są bardzo blisko premiery i, że w tej chwili nie są bardzo blisko, ale skoro tak to może są chociaż blisko.. To już taka analiza słów, nie wiem czy to coś może oznaczać ale Druckmann tak lubi kręcić żeby później ludzie się domyślali po takich szczególikach. Analizując całą historię różnych trailerów i materiałów z części pierwszej to można zauważyć, że dopiero w grudniu 2012 została podana data premiery, na początku maj, później przesunięta na czerwiec, przed grudniem nie było również nawet orientacyjnej daty, nawet roku, więc kto wie, może być początek 2020 ale równie dobrze środek 2019. Nie wiadomo na jakim etapie produkcji w tej chwili tytuł się znajduje. 

Edytowane przez Qbon
Odnośnik do komentarza

Co do 

Spoiler

kłamstwa Joela z jedynki

to wydaje mi się, że może mieć to jakiś wpływ na zachowanie Ellie. W ostatnim trailerze po komentarzu chińczyka, że jej "old man" jest nadopiekuńczy itd można zaobserwować pewną irytację/gniew Ellie (mimika jest kosmicznie odwzorowana), więc może relacja między nimi nie jest taka fajna jakby się wydawało.

 

Tu na forum mogą ludzie lać z cinematic experience, ale na mnie ta gra wywarła tak wielkie wrażenie pod każdym względem (zwłaszcza fabularnym - mimo, że była w miarę odtwórcza), że nie pamiętam, abym jakiejkolwiek premiery bardziej oczekiwał.

 

Obejrzałem w końcu panel o Last Of Us w e3 colliseum (żeby potwierdzić newsy z ppe) i wspaniale ktoś skomentował trolowanie Druckmana, że "old man" to nie musi być Joel, a może być jakiś inny "father figure":

Cytat

 "Don't play with me Druckmann. You're treading on some mighty thin ice."

 

Taka mała rzecz, a znowu mam cholerną ochotę, żeby po raz kolejny przejść jedynkę i obejrzeć tą wspaniałą scenę. 

 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Masamune napisał:

Zauważyliście, że Ellie jest nazywana przez sektantów "Wolf"? W jedynce chyba tego nie było?

 

Nie zauważyłem, w którym momencie?

 

@Qbon  imo miał po prostu na myśli, że nie są blisko skończenia gry, tu chyba nie ma co się doszukiwać ukrytego znaczenia.

Tak samo jak Ficuś obstawiam, tylko pewnie trochę przeplatania będzie i na końcu połączą jakoś oba time-liny.

 

Co do Joela jeszcze to nie mogą go uśmiercić, to zbyt ważna postać, zostawią pewnie otwarte zakończenie na part3, jedną część na generacje bardzo spoko :D

Odnośnik do komentarza

Było już o tym pisane wcześniej. Wolf może odnosić się do grupy jako, że wilki poruszają się watahą i miałoby to sens.

Ogólnie mam wrażenie, że zemsta będzie głównym motywem w tej grze. Przewijające się retrospekcję są po to, by nadać kontrast przemiany Ellie w dziewczynę, która się nie pier.doli w tańcu.

Pytanie tylko po co, może Joel jest tego powodem. Może w okresie jej dojrzewania doszło pomiędzy nimi do nieprzyjemnych sytuacji i Ellie będzie tego żałować.

Niby utarty schemat, ale zapewne retrospekcja zakończy się tak, by wbić nas w fotel. 

Edytowane przez Dr1zzt
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Masamune napisał:

Zauważyliście, że Ellie jest nazywana przez sektantów "Wolf"? W jedynce chyba tego nie było?


Ano jest - na bank odnosi się to do nazwy frakcji, z której pochodzi Ellie - taka nazwa bandy pewnie.
 

5 godzin temu, Fanek napisał:

Nie zauważyłem, w którym momencie?

 
Ze 3 albo i cztery razy - obejrzyj gameplay jeszcze raz, bo raczej ciężko to przegapić.
 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Andrew21 napisał:

Tymczasem Naughty Dog na twiterze poinformował że last of us osiągnęło sprzedaż ponad 17 milionów, stan na kwiecień 2018. 

:notbad: Nieźle, tym bardziej jak porównamy z serią Uncharted - 41 mln (grudzień 2017). Przy czym przy TLoU mówimy o dwóch edycjach (ps3/ps4), a uncharted to 5 części, odsłona na vitę i kolekcja remasterów. 

 

A co do premiery to obstawiam jednak przyszły rok. Na 2019 Sony ma oficjalnie tylko DG i to już na samym początku roku. Drugim tytułem będzie pewnie Tsushima, która powstaje już dobre kilka lat, z premierą gdzieś w okolicach lata. I właśnie TLoU2 w Q4, aby podbić sprzedaż konsol w najgorętszym okresie, tuż przed zapowiedzią next-gena. A te 17mln pokazuje, że Sony nie musi się obawiać tego okresu i to raczej pozostali wydawcy będą musieli się dostosować ;) 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Fanek napisał:

 

Nie zauważyłem, w którym momencie?

 


Gdy się chowa pod samochodem, kobieta szukająca jej informuje swojego ziomka, że Wolf passed trough here, I na początku gdy zostaje wykryta, babka krzyczy do niej bezpośrednio - Wolf!Wolf!

Edytowane przez Masamune
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, MBeniek napisał:

A te 17mln pokazuje, że Sony nie musi się obawiać tego okresu i to raczej pozostali wydawcy będą musieli się dostosować ;) 


Nie żartuj... to jest pięcioletni wynik - na nikim to wrażenia nie robi. Byle FIFA czy inny CoD w tym okresie osiągnie taki wynik w pierwszym tygodniu premiery...

  • WTF 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tata_arek napisał:

Chyba jednak jest różnica między nową, ekskluzywną marka a tasiemcami co wychodzą na wszystko, na co tylko się da.


Oczywiście - wynik zacny, ale ja się odniosłem do tej wypowiedzi:
 

Cytat

A te 17mln pokazuje, że Sony nie musi się obawiać tego okresu i to raczej pozostali wydawcy będą musieli się dostosować


No jakoś nie wyobrażam sobie, żeby przy takim wyniku (w 5 lat! nie na premierę) ktoś miał przesuwać premierę czegokolwiek, bo nadchodzi kolejne TLoU.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Wredny napisał:


Oczywiście - wynik zacny, ale ja się odniosłem do tej wypowiedzi:
 


No jakoś nie wyobrażam sobie, żeby przy takim wyniku (w 5 lat! nie na premierę) ktoś miał przesuwać premierę czegokolwiek, bo nadchodzi kolejne TLoU.


Yyyy, to wynik niedostępny dla większości wydawców, rywalizujący z największymi (minus GTA, CoD i Fifa) - dla przykładu weźmy RDR od Rockstara,  sprzedaż ltd. wynosiła ~15mln egzemplarzy na koniec 2016 roku (źródłem jest Q&A dla inwestorów, więc dane precyzyjne). Sami widzimy ilu wydawców odpuściło jesień w tym roku ze względu na RDR2:v

Btw. wynik 17 mln to nr.1 jeśli chodzi o Sony (chyba, że liczymy GT5+GT:Prologue, wtedy nr.2, ale w ciągu roku przegoni raczej).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Doskonały przykład podejścia twórców The Last of Us 2 do szczegółów stanowią oczy. W większości gier są one oddzielnymi modelami, dzięki czemu postacie mogą „patrzeć” w realistyczny sposób (a gdy coś pójdzie nie tak i nie załaduje się tekstura twarzy, widzimy pięknego potworka z dwiema lewitującymi gałkami ocznymi, niczym w słynnym już z tego powodu Assassin’s Creed: Unity). Animatorzy Naughty Dog poszli jednak o wiele kroków dalej, poświęcając całe miesiące pracy na dopieszczenie właśnie tego aspektu oprawy wizualnej. Efekt? Niczym w rzeczywistości źrenice zmieniają swoją wielkość zależnie od oświetlenia, a przyglądając się oczom, dostrzegamy w nich odbicie otoczenia. Warto również zwrócić uwagę na moment ze zwiastuna, gdy Ellie chowa się pod ciężarówką i przymierza do wycelowania w przechodzącą w pobliżu kobietę. Główna bohaterka gry w pewnym momencie odbezpiecza pistolet, szykując się do strzału. Jest to trwająca raptem sekundę sekwencja, za którą, jak się okazuje, kryje się znacznie więcej, niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Podczas targów E3 zapytaliśmy o ten detal twórców gry. Okazało się, że nie była to jedynie prosta, ładna animacja, a oddzielny system, wpływający na samą rozgrywkę. W trakcie zabawy, jeśli przez dłuższy czas będziemy celować w jakiś punkt, Ellie przygotuje się do oddania strzału. Niekoniecznie musi być to odbezpieczenie pistoletu takie jak na trailerze – wszystko zależeć ma od typu trzymanego uzbrojenia. W efekcie, jeśli wróg nas zaskoczy, nie wystrzelimy równie szybko jak wtedy, gdy będziemy gotowi do walki. Niby drobiazg, a z pewnością skłoni nas do bardziej ostrożnej gry.

:obama:
 

Reszta tekstu. 

https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1669
 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Oglądając ten gameplay zastanawiałem się czy w grze nie ma jakiegoś systemu uników, na wzór tego w GoW. Okazuje się, że właśnie tak jest, jeden guzik na padzie będzie odpowiedzialny za uniki. Poniżej więcej, także o sztucznej inteligencji przeciwników.

 

- Używamy nowej techniki, dzięki której postaci sterowane przez sztuczną inteligencję znają swoje imiona. Używają ich w pewnych momentach. Widziałeś w zwiastunie jednego z nich, imieniem Ethan. Gdy spotyka członka grupy, rozpoznają się - mówi Richard Cambier, główny projektant gry.

Ponadto, postaci niezależne komunikują się między sobą używając różnych haseł, umownych znaków i charakterystycznych gwizdnięć. System ma zapobiegać rozszyfrowaniu wiadomości przez podsłu(pipi)ących. W zaprezentowanym przed E3 zwiastunie słyszymy, jak przeciwnicy mówią o Ellie „wolf”, czyli „wilk”.

Deweloper poinformował także, że system walki wzbogacono o możliwość wykonania uniku. To akcja kontekstowa, a więc możliwa jedynie pod pewnymi warunkami. Z kolei do przykucniętej pozycji, podobnie jak w pierwszej części serii, przejdziemy w dowolnym momencie. Omawiane mechanizmy również zaprezentowano we fragmencie rozgrywki widocznym powyżej.

Przypomnijmy, że w poprzedniej odsłonie nie mogliśmy wykonać uniku - jedynym sposobem na wyjście obronną ręką był atak lub szybkie odwrócenie się i odbiegnięcie. Zabrakło również obecnych w części drugiej specjalnych miejsc do chowania się, chociażby wysokiej trawy.

https://www.eurogamer.pl/articles/2018-06-19-the-last-of-us-2-z-usprawniona-sztuczna-inteligencja

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...