Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że to tylko jakaś wyrwana z kontekstu wypowiedź, w dodatku nieumiejętnie przetłumaczona.

Dopóki nie przejdę gry, nie mam zamiaru tego komentować, bo jak to zostało w grze opowiedziane, wie tylko Druckmann.

Ufam, że wszystko tu będzie miało sens i każda "kontrowersja" jest użyta rozmyślnie, dla dobra opowiadanej historii.

Jeśli będzie inaczej, to nie omieszkam głośno wyrażać swojego niezadowolenia.:shotgun:

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Z tym, że w dodatku motorem napędowym nie była historia lesbijskiej miłości bo jej tam po prostu nie było. To był zwykły, ciekawski pocałunek, nic więcej. I nie, że chce kontynuować wątki z dodatku tylko je rozwinąć, a co i jak przekonamy się w dniu premiery.

Podstawowym napędem działań Ellie będzie raczej motyw zemsty ale to i tak za wcześnie by jednoznacznie przyklepać taki bieg wydarzeń. No i z rezerwą podchodziłbym do komentarzy ppe.pl

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Farmer napisał:

Z tym, że w dodatku motorem napędowym nie była historia lesbijskiej miłości bo jej tam po prostu nie było. To był zwykły, ciekawski pocałunek, nic więcej.

Co ty dajesz xD 

 

Przecież ewidetnie Ellie była zadurzona w Riley. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Masamune napisał:

Ja tam pamiętam, że dziewczyny miały jakiś lesbijski back-story z sierocińca, a nie że niby wszystko się budowało wraz z progresem historii dodatku.

Miały backstory w komiksie już 

 

The_Last_of_Us_American_Dream_issue_1_fr

 

Gdzie obie dziewczynki zostały porwane przez Świetliki i tam już kiełkowało ich uczucie, które w Left Behind było pokazane w pełnej krasie (oczywiście z smakiem a nie ku,rwa nożycowanie w pierwszej scenie) ale farmer wie lepiej co chciał Druckmann osiągnąć :pawel:

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Farmer napisał:

Za to ty wiesz najlepiej co Neil'owi chodziło po głowie. Zjebie nie twierdzę, że Ellie nie ciągnie do dziewczyn tylko, że jest to powolny proces zapoczątkowany w LB, a który będzie rozwijany w Part II, a w LB Ellie jeszcze nie wiedziała czego chce.

Uuu psycha siada xD 

 

Denerwujesz się bo twój światopogląd ktoś podważa? Akurat wiem co miał na mysli Neil 

 

Cytat

I think it’s weird because if Riley was a boy this debate wouldn’t be happening. No one would say “Oh maybe it’s just a friendly kiss.” No one would question that. I think even if it was two boys I don’t think anybody would question it. We try to write stuff that’s subtle and that can be open for interpretation, even if I disagree with that interpretation.

-Neil Druckmann

 

Odnośnik do komentarza

I co chciałeś osiągnąć tym cytatem? Wyrwałeś wypowiedź Neila odnośnie innej debaty (zapewne dotyczącej tego czy Ellie jest bi czy nie), a nie to jest przecież kwestią TEGO sporu. 

Cytat

We try to write stuff that’s subtle and that can be open for interpretation

A te słowa tylko potwierdzają, że starali się "dawkować" relacje Ellie z Riley.

Odnośnik do komentarza

O yea, co tu się dzieje :D Ja to bym w ogóle gry nie kupował żeby gejom dopiec!

 

To znaczy i tak nie kupię bo mam inną konsolę, ale jeśli chodzi o scenariusz to pierwsza część była majstersztykiem, wątpię żeby orientacja jednej z najlepiej napisanych postaci żeńskich w grach FAKIN EVER zrujnowała dwójeczkę. Ogarnijcie dałna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak swoją drogą, nie sądziłem, że Druckmann jest aż tak bardzo zaangażowany w tego typu tematykę. Widać że kwestie LGBTQ są dla niego dość istotne i kładzie spory nacisk na problematykę z tym związaną. Szkoda że nie ma już w ekipie tego drugiego szefa projektu, który współtworzył pierwszą część, mógłby trochę przyhamować zapędy Neila i zbalansować bardziej wszystko do poziomu jaki znamy z jedynki. No a Neil idzie na całość.

Odnośnik do komentarza

Ale zdajecie sobie sprawę, że ludzie czasami są homoseksualni? Zapędy i angażowanie się w tematykę LGBT, bo po prostu ktoś nie wpisuje się w wąskie horyzonty typowego 30-letniego gracza w gry wideo xD. Jak dobrze, że Ellie jest dziewczyną, bo inaczej już widzę te płonące stosy PlayStation jakby dwóch gejów się całowało na trailerze.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Zrozum, że przytaczasz wypowiedź wyrwaną z kontekstu odnoszącą się do innej dyskusji.

Prawdopodobnie Neil od początku chciał zrobić homoseksualną bohaterkę z Ellie i tu się zgadzam ale starał się to zrobić w subtelny sposób zostawiając miejsce na interpretację zachowania Ellie w LB. Dodatkowo tak pokierował fabułą by zostawić sobie orientację Ellie do rozwinięcia na później. W trailerze Part II przedstawiono nam ten kierunek. Dodatkowo mówimy o 14-letniej dziewczynie. O dzieciaku. To wciąż dzieci co pokazały sceny w automacie na fotki, zabawa z pistoletami na wodę czy wyobrażana walka przy zepsutym automacie z bijatyką. Nawet jeśli brutalna rzeczywistość każe dzieciom szybko dorosnąć to one wciąż będą dziećmi. W tym wieku dzieciaki myślą o tym by być astronautami, policjantami, aktorami, itd., a po miesiącu już chcą być kimś innym. A w TLoU? Raczej nie ma wielkiego wyboru. Uczysz się przetrwać .

Długa rozłąka, miło spędzony razem czas na zabawie czego w ośrodku raczej nie miała i emocje wzięły górę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, raven_raven napisał:

Ale zdajecie sobie sprawę, że ludzie czasami są homoseksualni? Zapędy i angażowanie się w tematykę LGBT, bo po prostu ktoś nie wpisuje się w wąskie horyzonty typowego 30-letniego gracza w gry wideo xD. Jak dobrze, że Ellie jest dziewczyną, bo inaczej już widzę te płonące stosy PlayStation jakby dwóch gejów się całowało na trailerze.


To w sumie jest pomysł na następną grę o Kratosie. W końcu w starożytnej Grecji homoseksualizm był czymś normalnym i powszechnym! Na końcu wraz ze swoim partnerem mogliby szczęśliwie razem wychowywać Atreusa :D

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Farmer napisał:

 Dodatkowo mówimy o 14-letniej dziewczynie. O dzieciaku. 



No i? Po pierwsze, seksualność budzi się u ludzi wcześniej, łącznie z preferencjami dotyczącymi płci, po drugie nie rozumiem ciągłego zaklinania tego wątku. Ellie była pisana od początku jako postać o innych preferencjach niż heteroseksualnych. Tutaj mamy naturalne rozwinięcie tego, no nie wiem co jest ciężkiego do zrozumienia w tym.

Teraz bardziej ogólnie. Nie wiem też skąd ten strach o to, że "gra będzie opowiadała o lesbijskiej miłości".  No nie będzie, TLoU II absolutnie nie zapowiada się na historię miłosną :|  Scena z trailera jest ważna fabularnie nie z powodu pocałunku dwóch kobiet, tylko z powodu kontrastu z resztą pokazu, była klamrą spinającą gameplay, przekazującą odpowiednie emocje, emocje dotyczące głównej postaci.

Już nie wspomnę, że ten pocałunek, tak pokazany, w takim czasie, jest ważny w tej branży (nie wiem czy wiecie, ale z badań przeprowadzanych przy okazji GDC - ok 30% devów deklaruje inną orientację seksualną). Pride Month był idealną okazją na wybranie takiej sceny, osobiście bardzo się cieszę, że Neil zdecydował się ukrócić te dziwne dywagacje o orientacji Ellie.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...