Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Hendrix napisał:



No i? Po pierwsze, seksualność budzi się u ludzi wcześniej, łącznie z preferencjami dotyczącymi płci, po drugie nie rozumiem ciągłego zaklinania tego wątku. Ellie była pisana od początku jako postać o innych preferencjach niż heteroseksualnych. Tutaj mamy naturalne rozwinięcie tego, no nie wiem co jest ciężkiego do zrozumienia w tym.

 

Z tym, że to sprawa indywidualna i każdy rozwija się inaczej. Poza tym doskonale wiem, że Neil od początku tak kreował Ellie i rozwinie to dalej w Part II. Po prostu nawiązałem do kwestii, że w LB przedstawił to w sposób łagodny. Nie żadna miłość od razu, a co najwyżej zauroczenie (choć to i tak kwestia chemii), a nagle wylądowałem po stronie ludzi atakujących środowiska LGBT z maczetą w dłoni. Wychodzi na to, że nie można mieć własnej opinii nt jakiegoś wątku zawierającego poglądy, wierzenia bądź odnoszącej się do orientacji seksualnej bo zaraz leci łatka rasisty i homofoba.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Hendrix napisał:

Teraz bardziej ogólnie. Nie wiem też skąd ten strach o to, że "gra będzie opowiadała o lesbijskiej miłości".  No nie będzie, TLoU II absolutnie nie zapowiada się na historię miłosną :|  Scena z trailera jest ważna fabularnie nie z powodu pocałunku dwóch kobiet, tylko z powodu kontrastu z resztą pokazu, była klamrą spinającą gameplay, przekazującą odpowiednie emocje, emocje dotyczące głównej postaci.

 

To nie jest żaden strach, TLOU pierwsze też nie było historią o miłości, aczkolwiek ostatecznie pokazało siłę ojcowskiej miłości Joela do przybłędy Ellie, która rozwijała się w trakcie przygody i która w piękny sposób podsumowała historię. Dwójka bardzo prawdopodobnie może w podobny sposób wykorzystać motyw miłości dwóch kobiet, tym bardziej że pokazano nam już na jakim etapie stoi ich relacja. Chociaż to też nic pewnego, bo jednak Ellie sama ocenia relację słabo, i wróży że za tydzień-dwa jej koleżanka zejdzie się ponownie ze swoim facetem.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, _Be_ napisał:

Tak jak mówi Hendrix, w wieku 14 lat to ja już dawno miałem pierwsze powazne crushe i raczej nie całowalem się kolegami bo byłem bi-curious, ale farmer wie lepiej. 

 

No, ale dojrzewanie osoby heteroseksualnej prawdopodobnie "trochę" różni się od dojrzewania osoby homoseksualnej, biseksualnej itp, co nie?

 

Komiksu nie czytałem, ale pamiętam, że podczas Left Behind wyraźnie mogłem zauważyć jak bardzo dziewczyny są do siebie przywiązane i w sumie przez większą część gry myślałem, że to po prostu bardzo dobra przyjaźń. I było dla mnie zaskoczeniem, gdy okazało się, że jednak tak nie jest.

 

Nie przeszkadzało mi to w ogóle, bo jak już wiele osób wspomniało było to pokazane subtelnie, a w najnowszym trailerze drugiej części tej subtelności brakuje i trochę mnie to niepokoi, ale wierzę, że Druckman wie co robi. I rozumiem irytację Starha po obejrzeniu trailera (chociaż na mnie sam gameplay takie wrażenie zrobił i tak bardzo jestem ciekaw historii w drugiej części, że na pewno kupię ją na premierę).

 

 

Edytowane przez apollo
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Farmer napisał:

Z tym, że to sprawa indywidualna i każdy rozwija się inaczej.

 

Chyba tylko jak jesteś upośledzony pod jakimś względem.

 

8 minut temu, Farmer napisał:

Wychodzi na to, że nie można mieć własnej opinii nt jakiegoś wątku zawierającego poglądy, wierzenia bądź odnoszącej się do orientacji seksualnej bo zaraz leci łatka rasisty i homofoba.

 

Ale orientacja seksualna to nie jest preferencja, to nie jest to samo co wierzenie czy pogląd, zrozumiesz to w końcu? To jest coś, z czym się rodzisz, tego nie wybierasz, nie decydujesz o tym w jakimśtam wieku. Serio próbujesz tutaj napisać, że każdy do 15 roku życia się zastanawia, czy chciałby parówę kolegi czy może jednak woli cycuszki koleżanek i ot, sobie tak wybiera? Że ludzie sobie "eksperymentują", próbują, są "bi-curious" i wybierają co im bardziej pasuje? Serio? I co, ci wszyscy uciskani wybierali by sobie sami taki los, skoro najłatwiej byłoby być nazwyklejszym hetero, "wybrać" to sobie?

 

Czy ty jesteś na serio

 

I nawet jeśli opowieść jest o "kobiecej miłości", to co z tego? To jest wciąż miłość dwóch świadomych i chcących tego istot. Między jakimi osobami się ona odbywa to jest mało ważne. No ale zaraz się okaże, że homopropaganda. Oj muszę pogrzebać i poszukać pochwał ND za brutalność pierwszego trailera, bo przecież gierki to takie poważne medium, gierki mają prowokować, gierki są dorosłe, a teraz coś wychodzi poza heteronormatywność typowych polskich graczy to od razu gacie ob,srane :teehee:. Oj jak szanuję ND za to co oni odje,bali tą sceną, jakie to musi być trudne dla typowego silnie heteroseksualnego 30-letniego mężczyzny, z jednej strony taki developer dostarczający wspaniałe, ekskluzywne gry na PlejStejszon a z drugiej strony to "obnoszenie się z LGBT" xD.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, apollo napisał:

Podałeś swoją historię, żeby wyśmiać argument Farmera dotyczący dojrzewania Ellie, a jest to bardziej złożone.

No ale co ma być złożone jak osoba, która napisała postać napisała ją tak i wytlumaczyła dosłownie w wywiadzie, że ona jest lesbijką i łączy ją coś z Riley już wczesniej w komiksie a potem przeradza się to w uczucie, które widzimy w dodatku Left Behind. 

 

Tyle i tylko tyle. 

Odnośnik do komentarza

Tak odnośnie tego komiksu to swego czasu go czytałem i nie pamiętam, żeby cos tam było na ten temat. Może dlatego, ze był dosyć slaby, a może ktoś tu sciemnia.

Ale wiesz, ze jak Kojima sobie powie, ze od początku miał 10 części mgs-a rozpisane i ze

Spoiler

nanomaszyny

miały być odpowiedzia na wszystko to nie znaczy, ze tak faktycznie było. 

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, raven_raven napisał:

 

Chyba tylko jak jesteś upośledzony pod jakimś względem.

 

 

Ale orientacja seksualna to nie jest preferencja, to nie jest to samo co wierzenie czy pogląd, zrozumiesz to w końcu? To jest coś, z czym się rodzisz, tego nie wybierasz, nie decydujesz o tym w jakimśtam wieku. Serio próbujesz tutaj napisać, że każdy do 15 roku życia się zastanawia, czy chciałby parówę kolegi czy może jednak woli cycuszki koleżanek i ot, sobie tak wybiera? Że ludzie sobie "eksperymentują", próbują, są "bi-curious" i wybierają co im bardziej pasuje? Serio? I co, ci wszyscy uciskani wybierali by sobie sami taki los, skoro najłatwiej byłoby być nazwyklejszym hetero, "wybrać" to sobie?

 

Czy ty jesteś na serio

 

I nawet jeśli opowieść jest o "kobiecej miłości", to co z tego? To jest wciąż miłość dwóch świadomych i chcących tego istot. Między jakimi osobami się ona odbywa to jest mało ważne. No ale zaraz się okaże, że homopropaganda. Oj muszę pogrzebać i poszukać pochwał ND za brutalność pierwszego trailera, bo przecież gierki to takie poważne medium, gierki mają prowokować, gierki są dorosłe, a teraz coś wychodzi poza heteronormatywność typowych polskich graczy to od razu gacie ob,srane :teehee:. Oj jak szanuję ND za to co oni odje,bali tą sceną, jakie to musi być trudne dla typowego silnie heteroseksualnego 30-letniego mężczyzny, z jednej strony taki developer dostarczający wspaniałe, ekskluzywne gry na PlejStejszon a z drugiej strony to "obnoszenie się z LGBT" xD.

Ale o co wam chodzi? Nie napisałem, że poglądy, wiara i orientacja to to samo. Nie napisałem, że każdy zastanawia się co do swojej seksualności. Nigdzie też nie napisałem, że przedstawienie Ellie jako osoby homoseksualnej to coś złego, że jej pocałunek to niepotrzebny element ani też, że granie nią to zły pomysł. Nie mam nic do gejów i lesbijek. Rozumiem, że taka jest wizja Neila, szanuję to i jestem za. Kurde blade, ja się tylko odniosłem do tego, że Druckmann przedstawił to w dosyć łagodny sposób zostawiając miejsce do spekulacji, a które rozwiał trailerem z E3. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, apollo napisał:

Komiksu nie czytałem, ale pamiętam, że podczas Left Behind wyraźnie mogłem zauważyć jak bardzo dziewczyny są do siebie przywiązane i w sumie przez większą część gry myślałem, że to po prostu bardzo dobra przyjaźń. I było dla mnie zaskoczeniem, gdy okazało się, że jednak tak nie jest.

 

Odniosłem podobne wrażenie z Left Behind, motyw homoseksualny był dla mnie niespodzianką, bo dziewczyny sprawiały wrażenie po prostu dobrych kumpel. Komiks przeczytałem dzisiaj w robocie, i w sumie tam też nie widziałem nic, co by mogło zapowiadać taki tok wydarzeń. 

Swoją drogą komiks łatwo znajdziecie w sieci - read-comic

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

To jest gra i gra niech zostanie grą. Granie babami w ogole mnie wkuwia. Jedynie chyba tylko Lara ma wzgledy. A tu jeszcze brzydka lesba. Nie czuje komfortu lizaka pierogów gdy mam wycinac typów jak na rzeźni ktora akurat jest fajna. Ma byc brutalność. To lubie. Ale milostki sa huyowe w grach i tyle. 

  • Minusik 8
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Masamune napisał:

To w sumie jest pomysł na następną grę o Kratosie. W końcu w starożytnej Grecji homoseksualizm był czymś normalnym i powszechnym! Na końcu wraz ze swoim partnerem mogliby szczęśliwie razem wychowywać Atreusa :D


Aż mi się przypomniała kartka z Grecji, którą ostatnio widziałem...

 

Spoiler

261432a7b428a52e.jpg

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Wredny napisał:


Aż mi się przypomniała kartka z Grecji, którą ostatnio widziałem...

 

  Pokaż ukrytą zawartość

261432a7b428a52e.jpg

 

Jak na to patrzę, to ból dupy gwarantowany :D Przynajmniej u tego mniejszego gościa. Przykra sprawa, ale doskonale się wpisuje w rewolucję ideologiczną w Stanach. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, II KoBik II napisał:

Ciekawe jaki bylby odzew gdy to Joel chcial wkladac w innego samca. Pewnie tez byscie przyklasneli. Wy koniobijcy. 

 

Nie ma nic bardziej męskiego od związku dwóch mężczyzn. Piękna rzecz, składałbym preorder z miejsca.

Odnośnik do komentarza

A jedziesz jedziesz gejuś. 

 

Chodzi o to ze takie relacje jak ojciec i syn w GoW byly mocno spoko, tak samo jak Joel z lesbą w pierwszej czesci. A to guwno co pokazali na e3 w zadnym wypadku mnie nie poruszylo. Wzbudzilo jedynie niesmak. Nie chce ogladac na ulicy dwoch panow ktorzy jedza sobie twarze, czy tam pierogi. I wkuwia mnie taka poprawność juz nawet w grach. Qurwa bez przesady. A yebajcie minusami, serio. Na tym polega konwersacja na tym forum. XD leniwe ulane bulwy. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, II KoBik II napisał:

A jedziesz jedziesz gejuś. 

 

Chodzi o to ze takie relacje jak ojciec i syn w GoW byly mocno spoko, tak samo jak Joel z lesbą w pierwszej czesci. A to guwno co pokazali na e3 w zadnym wypadku mnie nie poruszylo. Wzbudzilo jedynie niesmak. Nie chce ogladac na ulicy dwoch panow ktorzy jedza sobie twarze, czy tam pierogi. I wkuwia mnie taka poprawność juz nawet w grach. Qurwa bez przesady. A yebajcie minusami, serio. Na tym polega konwersacja na tym forum. XD leniwe ulane bulwy. 

A co twórców gry obchodzi czego ty nie chcesz ogladać? xD 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...