Jump to content

Guest _Be_

The Last of Us Part II

Recommended Posts

Bo zbyt ładna była. Kobieta nie może być ładna

W drugiej wygląda jak jakiś pokemon, ładniejszy pokemon.

No coz, przynajmniej Ellen Page juz nie bedzie sie przypier.dalac, ze ktos w grze jest do niej podobny.

Posted (edited)

HINCZYK odlecial. jego zrodla potwierdzajace atak hackerski to twity od sony i cockmanna xd

plus oczywiscie ani slowa na temat copyright strikeow.

yebany sie z niego zrobila miekka faja xd

Edited by Andżej

Ma interes w niejechaniu po nd i Sony. Ma potem wywiady na wyłączność i bonusy rpk. 

Posted (edited)

Czołem sympatyczni panowie, gentlemeni! 

Dyskusja widzę schodzi na tematykę mającą tendencję do jednoczenia ludzi. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko wtrąceń na temat aktualnej sytuacji politycznej w kraju i na świecie, bo wątek zdaje się powoli zmierzać w tym kierunku. Ja może z kolei nawiążę do tego, co zostało już ujawnione, a konkretnie do 

Spoiler

Joela, jego śmierci oraz roli jaką odegra w kontynuacji. Ogółem z początku starałem się unikać wycieków, ale widząc ten cały raban, jaki się wywołał wokół gierki po ujawnieniu spoilerów, nie zdzierżyłem i musiałem zobaczyć o co całe to kwiczenie. No i cóż zawiodłem się. Ogólny koncept tego, że ktoś jest żądny zemsty na Joelu jest całkiem uzasadniony. Po tym co robi w końcówce pierwszej części wydaje się racjonalnym, że ktoś zaciekle żąda jego śmierci. I choć dość mocno się zniechęciłem na początku, to teraz po ochłonięciu i przetrawieniu wszystkiego dalej trzymam się tego, że sequel leci u mnie na premierę. W dodatku po przemyśleniu uznałem, że obecne spoilery w połączeniu z ostatnim oficjalnym trailerem generują znaki zapytania w stousnku do obecności Joela w drugiej części. 

Wiemy na pewno, że krótki prolog zaczyna się fragmentem gry, gdzie sterujemy Joelem. 

Wygląda też na to, że będą pewne flashbacki, bo w jednym z udostępnionych filmików widoczny jest fragment, gdzie sterując młodszą Ellie eksplorujemy jakiś budynek wraz z Joelem.

Potem przychodzi scena, gdzie POTĘŻNA Abigail nie może znieść przegranej partyjki w minigolfa z naszym głównym protagonistą z jedynki i daje się ponieść emocjom. Wygląda na to, że Joel definitywnie będzie wąchał kwiatki od spodu. W ogóle scena, gdzie Abby maltretuje Joela, zdaje się być czymś, co będziemy oglądać więcej niż jeden raz. To jest dla mnie małą zagadką. 

Teraz tak. Moment kiedy ubijają Joela na oczach Ellie zdaje się być kulminacyjnym zdarzeniem dla dziewczyny, bo przysięga wszystkim obecnym tam zemstę. Tutaj wchodzi oficjalny zwiastun i rodzą się wątpliwość odnośnie tego, jak będą przedstawiane wydarzenia. W scenie, gdzie Joel jest piłeczką, ma na sobie założoną brązową kurtkę - tę samą, w którą jest ubrany w prologu. Mimo wszystko Joel w kałuży krwi wygląda na starszego niż z prologu, bo też i Ellie jest znacznie bardziej dojrzała. Było mówione też, że Joel umiera na samym początku, tylko pojęcie początku może być bardzo względne. Czy to się dzieje w pierwszej godzinie gry, czy po kilku godzinach - tego ja przynajmniej nie wiem. Sam z jakiegoś powodu zakładam, że wydarzenia zaczynają się w śniegowej scenerii, czyli tej, w której przypuszczalnie Joel pada trupem. Tylko potem w trailerze wchodzą wycinki gry, gdzie Ellie zdaje się samotnie polować na tych, którzy pozbawili życia Joela. No i tam są przecież urywki z Joelem zupełnie inaczej ubranym niż w scenie jego śmierci, wyglądającym na trochę starszego, czy też zaskakującym Ellie obserwującą przejeżdżające samochody. No ewentualnie z tą oceną wyglądu mogę się mylić, bo wiele robi kwestia oświetlenia, ale okolice pokryte zielenią sugerują inną porę roku.

To są w takim razie sceny przed śmiercią Joela, albo to są baity od twórców, albo to są jakieś zwidy Ellie co może potwierdzić śmieszne teorie przy zwiastunie z 2016 mówiące o duchu Joela, albo egzekucja kijem golfowym jakoś lipnie poszła i Joel zginie, ale jeszcze później. No 2 ostatnie propozycje to foliarstwo, czyli albo pierwsze, albo drugie. No ewentualnie to właśnie będą jakieś flashbacki, tylko co skłoni Ellie do takich działań jeszcze przed śmiercią Joela?

Może ktoś lepiej się orietnuje w tych wyciekach i będzie w stanie to przedstawić w sposób bardziej klarowny niż ja. W zwiastunie chcieli nas zrobić oczywiście w ciula, ale ciekawi mnie co o tym myślicie.

Jeszcze słowem podsumowania:
Tak jak sam scenariusz na papierze nie prezentuje się wybornie, ani wyśmienicie, a wręcz oburzająco dla fanów, a w tym i mnie, to jedno trzeba przyznać - na przedwcześnie ujawnionych fragmentach rozgrywki gra wygląda fenomenalnie. Znakomite animacje, graficznie absolutnie najwyższa półka, klimat poszczególnych lokacji wręcz wylewa się z ekranu, a do tego pewnie dojdzie soundtrack subtelnie podkreślający i dopełniający wydarzenia na poszczególnych etapach finalnego produktu. Brutalny świat został przedstawiony w adekwatny sposób, bo w niektórych scenach przemocy człowiek odczuwa dyskomfort. Gameplay zdaje się ewidentnie rozwijać sprawdzoną formułę z jedynki. Jeśli tylko usuną bugi, to z technicznego punktu widzenia to będzie dzieło Naughty Dog, które swoim poziomem uwydatni ponownie swój kunszt i potwierdzi swoją wielkość. Tylko ta kwestia fabuły mnie wku**a niemiłosiernie. Mimo wszystko uważam, że warto będzie dać szansę. Żadna z poprzednich gier ND pod kątem schematu i planu opowieści nie wyróżniała się wirtuozerią oraz majstersztykiem. Liczyło się to, jak twórcy podawali graczom poszczególne historie, kreślili bohaterów, ich wzajemne relacje, wypowiadane kwestie. Tutaj też to będzie kluczowe.

Pewne rozwiązania bolą mnie mocno i czysto subiektywnie mam ochotę w****ać za to Druckmannowi w łeb kijem golfowym, żeby się opamiętał, ale po tym co widziałem nie przekreśliłem gry, a wierzę, że widziałem już najgorsze.

Edited by Quantum Flux
  • Upvote 1

Posted (edited)

Podobno laska na podstawie której wzorowano design Abby nazywa się Colleen Fotsch

Edited by bastek66

Godzinę temu, bastek66 napisał:

laska 

Troche cię poniosło.

• Haha 5

Właśnie widziałem cały leak i o borze.
comment_Pyok99Qm8LR9ivcz7G3eDAoYvkQY90yH
Ogram jak używka będzie za 80 zł xD

Posted (edited)

@Berion

Używaj spoilera, naciśnij na te oczko, jak nie wiesz jak, to że napiszesz u góry spoiler nic nie daje, bo wystarczy rzucić okiem w złe miejsce.

Spoiler

Piszesz, że Joel dobrze zrobił, że też byś tak zrobił, ja również, ale jak to nie ma żadnego usprawiedliwienia, że zginął? Zabija go babka, której on zabił ojca, OJCA. Dalej piszesz, że to bohater, który podejmuje decyzje i przyjmuje ich konsekwencje. Zatem wiedział, że ryzykuje, że Świetliki mogą go dopaść, ale dopadł kto inny. Zabijał tak samo jak inni, różnica jest taka, że nim grałeś i się z nim związałeś. Ale takich jak on w tym świecie jest zapewne wielu.

Edited by zdrowywariat
  • Upvote 2

Przed trofeowymi dziwożonami prawdziwy dylemat: brać tlou ii na premierę w trzech regionach dla zdobycia trzech dzbanów czy bojkotować po całości (wbić tylko europejskiego dzbana), bo postać w grze ma za duże muskuły, które wymagałyby nierealistycznej podaży protein jak na postapokaliptyczny kontekst, co rujnuje immersję.

Jest też kwestia benisa. Jeśli bohaterka ma większego od białego heteroseksualnego operatora kontrolera bezprzewodowego to ten ostatni ma prawo czuć się jak ofiara body shamingu.

• Haha 2

16 godzin temu, bastek66 napisał:

Podobno laska na podstawie której wzorowano design Abby nazywa się Colleen Fotsch

AP-1U1WZ15Z51W11.jpg&s=1200

:obama:

• Like 1

Posted (edited)

Nie chcę czytać spoilerów, ale jestem ciekaw:

1.

Spoiler

Czy Ellie dorobiła się kutacha? Aż głupio pytać, ale sam już nie wiem co myśleć.

2.

Spoiler

Czy to jest starsza Ellie?

wccfthelastofuspart2.jpg

3.

Spoiler

Czy spoilery rzeczywiście sugerują chamskie SJW typu "biali mężczyźni to najgorsza zaraza" itp. feministyczne bzdury?

Edited by Wojtq

Posted (edited)
Spoiler

Ellie nie ma knagi.

To jest Abby.

Tak, jest mocne sjw przesiąknięte sarkazjanizmem.

@Wojtq

Edited by Faka
  • Upvote 1

OK, dzięki.

Polecam 33 minutę tego nagrania, w który Amy Hennig wspomina o pracy nad Uncharted 1-3. Brzmi to jak całkowite przeciwieństwo tego, co się dzieje teraz wokół TLoU2.

Posted (edited)

Amy? To ta co została wywalona przez skopanie prac przy U4 i sytuację musiał ratować Druckmann i Straley? Ona w ogóle coś zrobiła od czasu U3? 

TLoU 2 w złocie, nareszcie. 

Edited by YETI
  • Upvote 1

Wg wiki scenariusz do Batlefild Hardline :D ALe cos mi sie kiedys zdawalo ze przy gwiezdnych wojnach od ea tez cos robila.Zaraz sie okaze ze jedyna ogarnieta osoba tam byl Straley

Obejrzałem 1.5h gameplay i to chyba nie jest coś na co czekaliście chłopcy. Jak ktoś chce link, to na priv, bo tutaj to chyba nie jest dobry pomysł go udostępniać.

Godzinę temu, YETI napisał:

TLoU 2 w złocie

mxdWEHb.jpg

• Upvote 3
  • Haha 1
  • Downvote 1