Skocz do zawartości

Shadow Tactics : Blades of The Shogun


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety jakimś cudem przegapiłem ten tytuł. Ostatnio na niego trafiłem. Przeczytałem recenzję i pobrałem demo. Po kilku minutach od razu wiedziałem, że jestem kupiony. Ta gra to spełnienie marzeń dla fanów Commandosa (mam tutaj na myśli myśli głównie pierwszą część plus dodatkowe misje - bo kolejne odsłony już były trochę słabsze według mnie). Tytuł kupiłem na PC, bo nie chciałem czekać na wersję konsolową (tę pewnie też kupię kiedyś).

Gra jest dopracowana pod niemal każdym względem. Jako fantyk Commandosa jestem zachwycony (Robin Hood i Desperados już mi tak nie pasiło). Tutaj obawiałem się, że też może być różnie, ale na razie jest genialnie. Jestem jakoś w połowie 5 misji (odpaliłem sobie na normalu, choć chyba powinienem hard jako zaprawiony w bojach - zrobię to za drugim razem). Jest wyzwanie, ale jednak gra mi się łatwiej niż w Commandosa. Nie wiem, czy to ze względu na doświadczenie z Commandosa, czy po prostu gra jest jednak trochę od niego łatwiejsza. Nie zmienia to faktu, że czasem trzeba trochę pogłówkować, trochę refleksu, odpowiedniego działania i takich tam.

Liczba opcji na zabicie wroga x czy y a także na przejście misji to jest coś pięknego! Klimat, dialogi, ciekawe postaci, to wszystko naprawdę daje radę, tak samo jak sterowanie i grafika, która początkowo mi średnio przypadła do gustu, ale po krótkim obcowaniu z tytułem uważam ją za bardzo ładną.

Dla mnie ta gra to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń ostatnich lat i mam nadzieję, że ten gatunek powróci na dobre! Już nie mogę się doczekać DLC, a nawet kolejnej części Shadow Tactics, choć jeszcze pierwszej nie skończyłem. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Ograł ktoś? I jak wrażenia?

Ukończyłem grę na PC jakieś 2 tygodnie temu. Tytuł jest rewelacyjny. O swoich wrażeniach pisałem już wcześniej w tym temacie. Teraz mogę podsumować tak całościowo. Jeśli ktoś lubił Commandosa, to tutaj będzie zachwycony. Ta gra jest pod każdym względem znakomicie dopracowana. Misję są bardzo różnorodne i dają spore pole manewru, w jaki sposób je przechodzić. Chętnie sprawdzę też z ciekawości demo wersji konsolowej. Choć nie wiem, czy jednak trochę trudniej nie będzie się grało na padzie, bo jednak refleks i precyzja są często kluczowe, ale myślę, że da się to ogarnąć. Stwierdzam jednak, że Shadow Tactics jest grą łatwiejszą od pierwszego Commandosa i jego dodatkowych misji. Co nie oznacza, że jest grą łatwą. Oby było więcej takich gier!

Odnośnik do komentarza

Ja biorę na 100% bo kocham skradanki. W obie części Commandos grałem, w Tenchu na PSX-ie też (jezusie nazarejski cóż to była za gra!). Nawet w Skyrimie i w ESO preferuję skradankowy styl gry choć w przypadku eso nie wszędzie się da (ganker na pvp był zabawny choć i tak wolałem otwarte boje).

 

Mam nadzieję że Shadow Tactics będzie trudny i "móżdżaszczy". W dobie obecnych samoprzechodzących się Assassynów potrzebuję bardziej wymagającej skradanki ^_^

Odnośnik do komentarza

jest wieeele czasem jak odpalałem youtube po misji to byłem mocno zdziwiony co mogła postać zrobić. Oczywiście jest droga jedna NAJLEPSZA taka stealth na 100 % ale nie zawsze się uda. Nie ma to jak spuścić głaz na 2 strażników albo sprowokować parzystokopytne do zabójstwa :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie ta gra kręci już na sam fakt tego iż jest to skradanka. I jeszcze tak taktyczna i fajnie zrobiona (sądziwszy po gameplayu) oraz osadzona w fajnej epoce historycznej. Nie miałem z tą grą styczności wcześniej. Mimo że mój laptopo jest całkiem dobry i wydajny nawet dziś to ostatnią grą jaką na nim odpalałem ze dwa lata temu był Heroes of Might and Magic III. Do grania służą mi wyłącznie konsole, których kolekcja zalega pod tv. A skradanki to chyba mój największy gejmingowy fetysz. Nawet bounsujące biusty growych bohaterek nie działają na mnie tak jak skradanki :diablo:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.