Skocz do zawartości

Switch - prezentacja, preordery i ogólna szajba :)


aux

Czy forumek kupi Switcha  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kupisz Switcha?

    • Oczywiście że tak i to w dniu premiery!
    • Oczywiście że tak, ale nie od razu
    • Raczej tak, zastanowię się jeszcze
    • Raczej nie, zastanowię się jeszcze
    • Nie, ta konsola zupełnie mi nie pasuje


Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i koledzy, hype train pędzi, do prezentacji sprzętu zostało kilka godzin. Pozwoliłem sobie założyć taki tradycyjny już dla forumka wątek. On odciąży główny temat Switcha, który powinien być przeznaczony na merytoryczną dyskusję (jak ostatnio o kartach pamięci i kartridżach). Za chwilę ruszą pre-ordery, będziemy rozmawiać kto, gdzie, kiedy i za ile kupuje nowe Nintendo. Można też tutaj trollować i wrzucać fajne obrazki. Pamiętajcie że maksymalny rozmiar gifa to 10mb (inaczej trzeba dać linka).

 

http://www.nintendo.com/switch/

 

Show można oglądać tutaj (godz: 5:00 czasu naszego)

 

https://www.twitch.tv/nintendo

https://www.youtube.com/user/Nintendo

 

No to co, wpisujcie kto ogląda show o 5 rano, później zrobię edyta.

-aux

-Butt

-Rayos

 

 

SGv1bTD.jpg

 

hype.gif

 

 

OK, zrobiłem FAQ, czyli najważniejsze kwestie dla polskiego fana Nintendo.

 

-Czym jest Nintendo Switch?

-Jest to nowa konsola stacjonarno-przenośna Nintendo. Hybryda. Domowa konsola z możliwością grania przenośnego i zarazem przenośna konsola z możliwością grania na TV. Będą trzy tryby grania - telewizor, tablet z nóżką i przenośny. Nośnikiem dla gier jest kartriżdż. Konsola nie ma wstecznej kompatybilności z WIi U. Pojemność pamięci wynosi 32GB z możliwością rozszerzenia do 256GB. Warto zaznaczyć że samo Nintendo traktuje Switcha bardziej jako "home console".

 

-Kiedy premiera w Polsce?

-Tego samego dnia co na świecie. Jesteśmy (razem z Watykanem) na liście krajów w których nowy sprzęt Nintendo będzie miał premierę 3 marca 2017.

 

-Gdzie kupić konsole i gry?

-Oficjalna lista sklepów współpracujących z polskim dystrybutorem Nintendo znajduje się tutaj:

http://www.nintendo.pl/listasklepow/

 

-Jakie są polskie ceny konsoli i gier?

-Musimy poczekać na komunikat dystrybutora i ceny ze sklepów. Niektóre z nich wprowadziły już do oferty gry i konsole Switch, ale bez możliwości pre-orderowania. Sklep Powerplay podał ceny sprzętu i gier, ale zaznaczył że to ceny orientacyjne i zmienią się gdy poda je dystrybutor. Konsola kosztuje w tym sklepie 1449zł, a gry 209,99zł. Musimy cierpliwie poczekać kilka dni. Warto śledzić na Facebooku stronę

Dystrybutor Nintendo Polska.

 

-Co będzie w zestawie z konsolą?

-Wszystko co niezbędne by grać (łącznie z zasilaczem). Pro Controller jak zwykle trzeba dokupić osobno, ale na razie jest to zbędny zakup. Opinie o bazowym padzie złożonym z Joy-conów są pozytywne. Do konsoli będzie masa piekielnie drogich akcesoriów. Znając życie pojawią się tańsze zamienniki.

 

W pudle z konsolą znajdują się:

  • Konsola Nintendo Switch™
  • Stacja dokująca
  • Joy-Con™ (Lewy)
  • Joy-Con™ (Prawy)
  • Opaski do kontrolerów Joy-Con
  • Uchwyt do kontrolerów Joy-Con
  • Kabel HDMI
  • Zasilacz

-Jakie są zestawy z konsolą, będzie fajny bundle z Zeldą?

-W dniu premiery będą tylko dwa zestawy bez gry, różnią się one jedynie kolorami joy-conów. Nie pytajcie mnie co sądzę o braku bundla z Zeldą.

 

vlcsnap_2017_01_12_23h56m13s897.0.png

 

-Co z Virtual Console, Miiverse i Streetpass?

-Tutaj niestety gigant z Kioto nie popisał się i wiemy bardzo mało. Podobno nie będzie Streetpasów i Miiverse, ale ciężko w to uwierzyć. Lubiana przez fanów usługa Virtual Console będzie, mają w niej być wyczekiwane hity z GameCuba, ale póki co musimy zaczekać na kolejne informacje od Nintendo.

 

-Co z online, abonamentem i grami dla opłacających składkę?

-Po premierze konsoli online będzie za darmo ale tylko przez jakiś czas. Później (jesień?) będzie płatny, a każdy subskrybent dostanie na miesiąc retro grę z NESa lub SNESa. Po miesiącu gra zniknie i pojawi się nowa. Jeżeli chcemy taką grę na własność, musimy zapłacić. Nie pytajcie mnie co o tym sądzę.

 

-Co z blokadą regionalną?

-Nie ma! Switch na szczęście nie posiada region locka. Możesz grać w tytuły z Azji i USA. To jest bardzo dobra wiadomość.

 

-Jakie są tytuły startowe dla Europy?

-Jak powiedział pewien lubiany redaktor PPE - jest bieda. Najważniejsza jest Zelda Breath of the Wild, która jest system sellerem, oczywiście jeśli nie posiadasz Wii U. W dniu premiery konsoli, 3 marca, będziemy mogli kupić:

  •  The Legend of Zelda: Breath of the Wild (3 marca)
  •  1-2-Switch (3 marca)
  •  Just Dance 2017 (3 marca)
  •  Skylanders Imaginators (3 marca)
  •  Super Bomberman R (3 marca)

Pamiętaj że nie ma blokady regionalnej, więc możesz sobie sprowadzić z USA grę której jeszcze nie ma w EU.

 

-W co jeszcze będziemy mogli zagrać w tym roku?

-W całkiem sporo fajnych gier (nowy Mario ziom!). Pierwszy rok Switcha zapowiada się bardzo dobrze. Oto lista zapowiedzianych gier:

 

Gry first-party Nintendo Switch na rok 2017

  • Mario Kart 8 Deluxe (28.04)
  • ARMS (wiosna 2017)
  • Splatoon 2 (lato 2017)
  • Fire Emblem Warriors (późny 2017)
  • Pokemon Stars (późny 2017)
  • SUPER MARIO ODYSSEY (jesień-zima 2017)
  • Xenoblade Chronicles 2 (jak będzie gotowe, ale raczej w 2017)

 

Gry third-party Nintendo Switch na rok 2017

  • I Am Setsuna (marzec 2017 w USA, 2017 w EU)
  • Fast RMX (marzec 2017)
  • Has Been Heroes (marzec 2017)
  • Snipperclips - Cut it out, together! (marzec 2017)
  • Rime (maj 2017)
  • Binding of Isaac: Afterbirth+ (wiosna 2017)
  • Disgaea 5 Complete (wiosna 2017)
  • LEGO City Undercover (wiosna 2017)
  • Puyo Puyo Tetris (wiosna 2017)
  • Redout (jak będzie gotowe, ale raczej 2017)
  • Sonic Mania (wiosna 2017)
  • Elder Scrolls V Skyrim (późny 2017)
  • NBA 2K18 (wrzesień 2017)
  • Project Sonic 2017 (późny 2017)
  • Shovel Knight (jak będzie gotowe, 2017)

 

Gry third-party Nintendo Switch bez konkretnej daty premiery

  • Arcade Archives by Hamster (TBC)
  • Constructor (TBC)
  • Cube Life: Island Survival (TBC)
  • Dragon Quest X (TBC)
  • Dragon Quest XI (TBC)
  • Dragon Quest Heroes I and II (TBC)
  • Dragonball Xenoverse 2 (TBC)
  • EA Sports FIFA (TBC)
  • Farming Simulator (TBC)
  • Minecraft: Story Mode - The Compete Adventure (TBC)
  • Rayman Legends: Definite Edition (TBC)
  • Seasons of Heaven (TBC)
  • New Shin Megami Tensei (TBC, Western release unknown)
  • Stardew Valley (TBC)
  • Steep (TBC)
  • Syberia 3 (TBC)
  • Project Octopath Traveller by Square Enix (TBC)
  • Taiko Drum Master (TBC)
  • New Travis Touchdown game by Suda 51 and Grasshopper (TBC)
  • New 'Tales of' RPG (TBC)
  • Ultra Street Fighter II: The Final Challengers (TBC)

 

CDN....

 

http://www.nintendo.pl/news/premiera-nintendo-switch-juz-3-marca/

Edytowane przez _A_
Odnośnik do komentarza

fajny pomysł na konsolę, jarałbym się gdybym miał 10lat mniej... teraz po prostu mam obawy, że nintendo nie jest w stanie dostarczyc gier, w które bede chciał grac, wiec olewam sprzęt. Co nie zmienia faktu, że jak mi odwali, to pewnie kupie... tak jak kupiłem wiiu zeby pograc w xeno i 2 inne gierki... a konsola sie teraz kurzy.

Odnośnik do komentarza

Ja na pewno na przestrzeni 12 miesięcy wezmę bo mam mega ciśnienie na przenośną konsolę, a jak jeszcze mogę sobie ja podpiac pod TV to już w ogóle bagieta w gaciach stoi. Ale będę twardy i żadnych remasterów z Wii U nie biorę bo mam prawie wszsytkie gry i wspierac nie będe - chyba że dowalą ze 24 nowe trasy w MK8 to pomyśli się :obama: 

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy szykują jakąś bombę bo w dobie internetu trudno czymś zaskoczyć. I czy już jutro pojawią się jakieś preordery w Polsce.

 

Myślę że będzie bomba. Jest plota że ma być Splatoon 2, a nie remaster. Ale czuję że jest jeszcze jakaś petarda którą uda im się zachować do końca. Preordery pewnie ruszą, obecny dystrybutor daje rade.

Odnośnik do komentarza

Ja strzelam na premiere 1599zł jakis basic i 1899zl jakies premium.

 

250 euro basic wersja, 300 euro premium, 300 basic z (pipi)gierka w stylu nintendoland/wiisports i zelda, 350 premium z (pipi)gierka w stylu nintendoland/wiisports i zelda

 

u nas 1099 basic, 1299 premium, 1299 bundle basic, 1499 bundle premium

 

tak bedzie :cool:

Odnośnik do komentarza

Ja strzelam na premiere 1599zł jakis basic i 1899zl jakies premium.

 

To czarny scenariusz, ale znając Nintendo bardzo prawdopodobny. Jeśli mają zamiar sprzedawać Switcha po 1599zł za golasa to wydam te pieniądze na Prosiaka i poczekam na ewentualne obniżki/używki,

Odnośnik do komentarza

Odpowiadajac na pytanie, oczywiscie switcha biore, na 90% nie na premiere, wszystko zalezy od prezentacji. jak mnie tytuly startowe nie porwa, a nie oszukujmy sie, wystarczy mi mario i zelda zeby mi kuska zesztywniala i bym rzucil dolarami w nintendo, to biore PS4, a switcha w wakacje. 

 

Oczywiscie ogladam konfe, yerba juz sie parzy :lapka: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja kupię jak wyjdzie na tym nowe call of duty :D

 

 

Tak serio to splatoon 2 dla mnie żadną zachętą bo gra nudna była. Chciałbym coś od twórców xenoblade i może jakieś fire emblem do pogrania na tv :)  No ale na premierę takich gier na pewno nie zobaczymy. Będą porty gier z wii u plus mario i zeeeeew zelda  .  

 

A konfe obejrzę o 7 rano w pracy i wasze komentarze chętnie wtedy przeczytam 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...