Skocz do zawartości

XM.

Xenoblade Chronicles 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. Zacznę rozglądać się powoli za Wii w takim razie. Xeno z WiiU chyba oleję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja majac na uwadze jak zayebista jest dwojka i majac ja przed soba jakos nie umialbym mimo wszystko zaczac teraz ogrywac jedynke - serio mimo wszystko ta gra jest tak skonstruowana by przez dlugi czas gracz mial wrazenie, ze gra w jakiegos kolejnego numerowanego finala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, dunpeal napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Zacznę rozglądać się powoli za Wii w takim razie. Xeno z WiiU chyba oleję.

olej to i graj w dwójkę, nie daj się terroryzować przez dwójkę mangoz(pipi)ów 

• Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, dunpeal napisał:

Xenoblade Chronicles przeszedłem w okresie jego premiery (czyli jakoś w 2010r.) to była moja ostatnia styczność z pierwszą częścią i ogrywając na premierę Xeno 2 fakt wyłapywałem pewne smaczki ale też niektórych ni cholery nie pamiętałem i przypominałem sobie za pomocą growej Wiki. Nie czułem abym coś stracił ale fakt parę lekki zaskoczeń było. Tak na Twoim miejscu jeżeli masz mega parcie na Xeno 2 to olej 1-kę. Jeżeli Ci się nie śpieszy, to polecam obczaić co ekipa stworzyła na poczciwe Wii (olej wersje na New 3DS'a to nie to samo), ponieważ fabularnie i gameplayowo to dalej dobry jRPG.

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłem new game+ w Xenoblade2. Nie mam challenge mode w menu. Czy nie przez to że skasowałem stary save rozpoczynając NG+, challenge mode będzie dostępny dopiero po przejściu gry NG+?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, bld napisał:

Zacząłem new game+ w Xenoblade2. Nie mam challenge mode w menu. Czy nie przez to że skasowałem stary save rozpoczynając NG+, challenge mode będzie dostępny dopiero po przejściu gry NG+?

Idziesz do Olethro ruins i tam jest portal, musisz mieć odpowiednie postacie i blade'y żeby się pokazał.

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Rayos napisał:

nie zmienia to jednak faktu ze można się doskonale bawić bez znajomości Xeno 1

Ale przy tym, bardzo dużo się traci i samo zakończenie nie ma tak mocnego wydźwięku, jak przy znajomości jedynki.

Ci co nie chcą ogrywać jedynki, zawsze przecież mogą sięgnąć po  youtube'a i poznać w taki sposób wydarzenia z pierwszego Xeno. Choć to żadna przyjemność z grania:P.

@chrno-x Xeno wyszło u nas w sierpniu 2011 roku, no chyba że ogrywałeś wersję japońską:).

Edytowane przez P-chan
  • Plusik 2
  • Lubię! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.11.2018 o 21:42, P-chan napisał:

Ale przy tym, bardzo dużo się traci i samo zakończenie nie ma tak mocnego wydźwięku, jak przy znajomości jedynki.

Ci co nie chcą ogrywać jedynki, zawsze przecież mogą sięgnąć po  youtube'a i poznać w taki sposób wydarzenia z pierwszego Xeno. Choć to żadna przyjemność z grania:P.

@chrno-x Xeno wyszło u nas w sierpniu 2011 roku, no chyba że ogrywałeś wersję japońską:).

Mój błąd:facepalm:, coś mi się ubzdurało, że nasza wersja wyszła w 2010 (szczerze gdy to pisałem to nie chciało mi się sprawdzać w necie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ahhh i właśnie ukończyłem Torne po ok. 31h. Wspaniały dodatek, przepiękna opowieść. Wszystkie sidequesty zrobione oprócz ubicia tych specjalnych stworów (to jest chyba ostatni sidequest aby zdobyć najwyższy poziom community). Szczere to nie miałem ochoty kończyć tego dodatku. Zżyłem się z postaciami bardziej niż z samej 2-ki. Jak tak mają wyglądać wszystkie duże dodatki od Monolith to jestem kupiony i łykam zawsze Day One czy to limitkę czy dodatek w pudełku. 

P.S. Jeżeli mam być szczery to dla mnie cały czas najlepszym exem na Switcha jest właśnie Xenoblade Chronicles 2 (obecnie wraz z dodatkiem). Fakt, że ograłem SMO w 4 dni ale od przejścia gry ani razu go nie ruszyłem. Zelde ograłem na Wii U i gameplayowo świetny tak historia znikoma (do Wind Wakera się nie umywa). Czekam więc albo na MP4 albo nowiutki tytuł od Monolith, który mam nadzieje, wyjdzie jeszcze na Pstryka. No i miałem to szczęście, że na Switcha moją pierwszą grą był właśnie Xeno 2.

Edytowane przez chrno-x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja skonczylem Torne i choc dalej kocham to uwazam, ze mogli o wiele bardziej wykorzystać potencjal historii dodatku, czas fabuly boli (4h z wymuszonych minumum prawie 20h) ale po watkach malosa i np papieża spodziewalem sie o wiele wiecej, relacja jina z lora chwyta za serducho ale to za malo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to najwyraźniej źle podszedłeś do dodatku. Dodatek nigdy nie miał opowiadać wątków Malosa czy papieża. MIał za to przedstawić 

Spoiler

upadek Torny jako kraju

moim zdaniem im się udało, bohaterowie byli świetni, ciekawi, pełni życia i emocji, zwłaszcza właśnie Laury i Jina. Cały aspekt Community ma za zadanie przedstawienia Torny jako kraju w którym ktoś żyje i jakbyś zwrócił uwagę to większość tych NPCów ma wiele side questów, które fajnie dopełniają całą historię. Uważam, że za dużo oczekiwałeś od dodatku. Wątek Malosa został moim zdaniem dobrze nakreślony, nie był wrzucony na siłę, ponieważ to nie miało by sensu tym kim był w samym Xeno 2. 

Jedynie do czego mógłbym trochę się przyczepić to 

Spoiler

większy nacisk lub dokładniejsze ukazanie tego jak Pyra znalazła się na tamtym statku (który widać jak tonie przy napisach końcowych) i czy był to pomysł Addama czy też Pyra sama tego chciała.

Zresztą nie wiem skąd wziąłeś te 4h ale ok. Jak dla mnie to trochę czepianie się na siłę. Wiesiek 3 miał dwa dodatki, które również samej fabuły nie mialy tyle co w pełnej 3-ce, zaś dodatki te były uzupełnione różnymi side questami i wszyscy byli zadowoleni. No ale to jest moje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi