Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, bld napisał:

Zacząłem new game+ w Xenoblade2. Nie mam challenge mode w menu. Czy nie przez to że skasowałem stary save rozpoczynając NG+, challenge mode będzie dostępny dopiero po przejściu gry NG+?

Idziesz do Olethro ruins i tam jest portal, musisz mieć odpowiednie postacie i blade'y żeby się pokazał.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Rayos napisał:

nie zmienia to jednak faktu ze można się doskonale bawić bez znajomości Xeno 1

Ale przy tym, bardzo dużo się traci i samo zakończenie nie ma tak mocnego wydźwięku, jak przy znajomości jedynki.

 

Ci co nie chcą ogrywać jedynki, zawsze przecież mogą sięgnąć po  youtube'a i poznać w taki sposób wydarzenia z pierwszego Xeno. Choć to żadna przyjemność z grania:P.

 

@chrno-x Xeno wyszło u nas w sierpniu 2011 roku, no chyba że ogrywałeś wersję japońską:).

 

 

Edytowane przez P-chan
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.11.2018 o 21:42, P-chan napisał:

Ale przy tym, bardzo dużo się traci i samo zakończenie nie ma tak mocnego wydźwięku, jak przy znajomości jedynki.

 

Ci co nie chcą ogrywać jedynki, zawsze przecież mogą sięgnąć po  youtube'a i poznać w taki sposób wydarzenia z pierwszego Xeno. Choć to żadna przyjemność z grania:P.

 

@chrno-x Xeno wyszło u nas w sierpniu 2011 roku, no chyba że ogrywałeś wersję japońską:).

 

 

 

Mój błąd:facepalm:, coś mi się ubzdurało, że nasza wersja wyszła w 2010 (szczerze gdy to pisałem to nie chciało mi się sprawdzać w necie).

Odnośnik do komentarza

Ahhh i właśnie ukończyłem Torne po ok. 31h. Wspaniały dodatek, przepiękna opowieść. Wszystkie sidequesty zrobione oprócz ubicia tych specjalnych stworów (to jest chyba ostatni sidequest aby zdobyć najwyższy poziom community). Szczere to nie miałem ochoty kończyć tego dodatku. Zżyłem się z postaciami bardziej niż z samej 2-ki. Jak tak mają wyglądać wszystkie duże dodatki od Monolith to jestem kupiony i łykam zawsze Day One czy to limitkę czy dodatek w pudełku. 

 

P.S. Jeżeli mam być szczery to dla mnie cały czas najlepszym exem na Switcha jest właśnie Xenoblade Chronicles 2 (obecnie wraz z dodatkiem). Fakt, że ograłem SMO w 4 dni ale od przejścia gry ani razu go nie ruszyłem. Zelde ograłem na Wii U i gameplayowo świetny tak historia znikoma (do Wind Wakera się nie umywa). Czekam więc albo na MP4 albo nowiutki tytuł od Monolith, który mam nadzieje, wyjdzie jeszcze na Pstryka. No i miałem to szczęście, że na Switcha moją pierwszą grą był właśnie Xeno 2.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

No to najwyraźniej źle podszedłeś do dodatku. Dodatek nigdy nie miał opowiadać wątków Malosa czy papieża. MIał za to przedstawić 

Spoiler

upadek Torny jako kraju

 

moim zdaniem im się udało, bohaterowie byli świetni, ciekawi, pełni życia i emocji, zwłaszcza właśnie Laury i Jina. Cały aspekt Community ma za zadanie przedstawienia Torny jako kraju w którym ktoś żyje i jakbyś zwrócił uwagę to większość tych NPCów ma wiele side questów, które fajnie dopełniają całą historię. Uważam, że za dużo oczekiwałeś od dodatku. Wątek Malosa został moim zdaniem dobrze nakreślony, nie był wrzucony na siłę, ponieważ to nie miało by sensu tym kim był w samym Xeno 2. 

Jedynie do czego mógłbym trochę się przyczepić to 

Spoiler

większy nacisk lub dokładniejsze ukazanie tego jak Pyra znalazła się na tamtym statku (który widać jak tonie przy napisach końcowych) i czy był to pomysł Addama czy też Pyra sama tego chciała.

Zresztą nie wiem skąd wziąłeś te 4h ale ok. Jak dla mnie to trochę czepianie się na siłę. Wiesiek 3 miał dwa dodatki, które również samej fabuły nie mialy tyle co w pełnej 3-ce, zaś dodatki te były uzupełnione różnymi side questami i wszyscy byli zadowoleni. No ale to jest moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza

Przejście Torny zajęło mi około 23 godzin. Rayos celnie określił w recenzji w PE, że Torna to XC2 w pigułce - zgadzam się z tym, aczkolwiek bez zagrania w podstawkę dużo się traci. Trochę prawdy w tym, co Ficuś pisze jest, bo jednak większość czasu spędza się na robieniu subquestów. Jasne, trochę rozwijają relacje między postaciami, przede wszystkim poprzez pokazywanie nieokrzesania Mythry i jej rozwoju, ale bez przesady. Z drugiej strony Torna (mapa) jest po prostu fenomenalna, wielka, wypakowana ciekawymi miejscami.  Gameplay wiadomo, kozak jak w XC2, jak dla mnie zmiany w stosunku do podstawki na plus. Z oczywistych powodów szybciej odkyrwany jest cały system walki i można dobrze kombinować, aczkolwiek wolałbym mieć większą kontrolę nad robieniem driver combo.  System community niby ciekawy, ale widać, że wrzucony na siłę, żeby wydłużyć czas gry i zmusić do robienia subquestów. Końcówka mnie nieco rozczarowała, liczyłem na bezpośrednie pokazanie kilku wątków:

Spoiler

- śmierć Lory

- zamiana Jina we flesh eatera

- zamiana Mikhaila w blade eatera

aczkolwiek końcowe sceny walki widowiskowe i ogląda się to świetnie, a pozostałe wątki pokazane ciekawie:

Spoiler

- Mythra przerażona tym, co zrobiła (śmierć Miltona) zamyka się w sobie i zamienia w Pyrę (no i znowu - pokazano to ze smakiem, bez wykładania wszystkiego na patelnię, natomiast wątek zdecydowanie niezrozumiały dla kogoś, kto nie grał w XC2)

- Jin i jego spotkanie z Azurdą po latach

Największe bajery tego dodatku to

a) Torna jako mapa

b) oglądanie historii tych samych blade'ów, ale jednak 500 lat wcześniej, czyli mających inną świadomość, inne wspomnienia, innych driverów. Lore tu działa, ciekawe jest to, że patrzymy na historię i myślimy "wow, a potem i tak nie będą mieć pojęcia, że to się wydarzyło i brali w tym udział". Jest tylko jeden fabularny motyw, który nie daje mi spokoju

Spoiler

Mythra w trakcie finalnej walki widzi przyszłość i widzi w niej Reksa. Rozumiem, że Pyra to oddzielna osobowość, która nie ma o tym pojęcia, ale w XC2 w momencie pojawienia się Mythry brakuje zaskoczenia, że ona zna Reksa i powrót do tych przebitek sprzed 500 lat.

 

Podsumowując, obowiązkowy dodatek dla wszystkich fanów XC2. To więcej tej samej fantastycznej gry, rozbudowujący historię i pokazujący znane postaci w innej perpsektywie. 9/10.

Edytowane przez Gromit
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

@Gromit

Moim zdaniem kilka wątków wiążę się z tym, że kategoria wiekowa mogłaby podskoczyć do góry. Nintendo dalej jest na to cięte a pewnie developer również chce uderzyć w większą liczbę użytkowników.  No i nie oszukujmy się, dodatek wyszedł w mniej niż rok od wydania Xeno 2. Jestem pewien, że cały zespół nad tym nie pracował a jedynie garstka osób (w końcu obecnie pracują nad nowym Action RPG).

 

Według mnie za dużo oczekiwano od ukazania niektórych wątków. W oryginale nigdzie nie było dokładnie powiedziane kiedy co i jak oprócz: 

Spoiler

Śmierć Laury był już bardziej przedstawiona w Xeno 2. Obstawiam, że twórcy nie chcieli przedłużać zakończenia, tym bardziej, że Takahashi mówił w wywiadach aby najlepiej ograć 2-kę do pewnego chaptera, potem przejść dodatek aby na koniec ponownie wrócić do 2-ki. 

 

Co do Mikhaila i Jina. W tym przypadku powinna być również bardziej nakreślona załamka Jina (w końcu w 2-jce siedzącego Jina w rynsztoku znalazł Malos). Nie wiadomo natomiast kiedy Mikhail został Blade Eaterem, tym bardziej, że dodatek w ogóle nie wspomina o rodzeństwie, które również zostało Blade Eaterami (Patroka i Akhos). 

 

Nie ukazano również tego jak przetrwał Malos po walce z Mythrą w dodatku. Cała wstawka wskazywała, że zginął. 

 

Osobiście uważam pewne ataki na community za trafiony. Mogliby stworzyć miszmasz z community z Xeno na Wii (w 1-ce było ukazane kto kogo znał, kto z kim się nie lubił etc.) Miałoby to moim zdaniem większy wpływ na stworzenie prawdziwej relacji między bohaterami a mieszkańcami Torny, która była przecież wątkiem głównym. 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy spoiler to dla mnie gigantyczne wady tej pozycji, bylem pewny ze to pokaza skoro te postacie wystepuja w dodatku

 

Nie podoba mi sie tez jak podeszli do nowych postaci np bracia co rzadza torna, cala jedna cutscenka w grze i pojawienie sie w endingu

 

Dalej gra sie super ale mogloby byc spoooro lepiej jakby z tych 20h potrzebnych na przejscie wiekszosc to byla fabula, a nie 15h robienie sidequestow by nabic community lvl

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście nie widzę tego jako wadę ponieważ w 2-jce władców różnych tytanów również pokazali po macoszemu (w skrócie wielkie g i tak była 1/2 scenki i to tyle). Tak sprawdzam obecnie to jak reklamowali Torne i trochę się zgadza. Nigdy nigdzie nie reklamowano dodatku jako pełne wyjaśnienie wszystkiego. Chcieli ukazać jakim krajem była Torna, co się z nią stało i jakie są tego konsekwencje 500 lat później. Z wywiadów wynika, że chcieli przede wszystkim ukazać to co opisał już kolega @Gromit czyli więź między driverem a bladem oraz

Spoiler

kim był Addam, w końcu w 2-jce zawsze był zakryty jakimś płaszczem. Dodatek daje najwięcej do myślenia właśnie jak się przejdzie 2-kę.

 

Dokładnie nie pamiętam ale wydaje mi się, że Pyra w pewnym momencie mówi do Rexa, że znała go od dawna. Pamiętam, że było tam nawiązanie do Addama (w końcu Rex wywodzi się z Torny (złote oczy)

 

Odnośnik do komentarza
Spoiler

Addam to dla mnie akurat rozczarowanie. W XC2 zawsze zakapturzony, otoczony aurą tajemniczości i jakiegoś mroku. W Tornie okazuje się, że to taki prostolinijny i uśmiechnięty koleś, który pomoże każdemu, nawet mimo czychającego w tle zagrożenia w postaci zniszczenia świata.

 

Zniszczenie Malosa - też fakt, Torna pokazuje to tak, jakby zginął na dobre. Szkoda, że po napisach nie ma chociaż drobnej scenki hintującej jego odrodzenie.

 

Wydaje mi się, że gdyby upchnęli w Tornie wszystko to, o czym piszemy, to dodatek musiałby być jeszcze większy.

Odnośnik do komentarza

Wystarczyloby szczere 20h fabyly, a nie 5h

 

 


Addam mi akurat przypadl do gustu ale podpisuje sie rekami i nogami - xc2 go przedstawial jako osobe calkowicie inna

Lora super i jej relacja z Jinem, najwiekszy plus Torny ale znowu zawod jesli chodzi o final, liczylem ze to pokaza i bardziej zakresla czemu ostatecznie przystal przy Malosie

Malos - myslalem ze cos go rozbuduja jesli chodzi o motywacje itp a jego wrogosc jest hmm strasznie plytka

Mihail - super ze jest ale hmm po co? Oczko dla graczy xc2 i nic wiecej nie wynika bo nie wiemy czemu stal sie tym czym stal i co z rodzenstwem

Wspomniany final z Malosem

Tylko dwa tytany, jeden tylko nowy, mogli jeszcze jakiegos wrzucic by pokazac wiecej swiata 500lat przed

Mimo to dalej gra sie swietnie ale uczucie niedosytu OGROMNE

 
 

 

Odnośnik do komentarza
Spoiler

Co do Malosa to w XC2 było to tłumaczone, że on jest jak program komputerowy - stworzony tylko do tego, żeby niszczyć. On ma być taki jednowymiarowy z definicji.

 

Co do Jina - myślę, że rezonowały w nim słowa, które padały w Tornie kilka razy - ludzie są źli. Malos przed finałową walką mu tłumaczył, że może Lora jest dobra, ale inni ludzie czynią tylko zło i wyrządzają krzywdę innym. Do tego beznadziejność losu blade'ów - pojawiają się, znikają w momencie śmierci drivera i tak w koło. Potem śmierć Lory pewnie go popchnęła do desperacji.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.11.2018 o 15:53, Rayos napisał:

Odnośnie Mikhaila

 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

przecież w xeno2 było wyjaśnione, ze po zniszczeniu torny przyjęli uchodzcow z Torny na Indol i to na nich prowadzili eksperymenty. 

 

 

a przynajmniej coś takiego kojarzę, nawet chyba sam Mikhail o tym mówił

 

 

Tak samo można się odnieść do pewnego rodzeństwa. Zwyczajnie tutaj każdy chyba po cichu liczył, że owe wątki będą dokładniej opisane/zaprezentowane. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nic nie mam. Zadnego dodatku. Mam notyfikacje tylko o dodatkach, ale nic nie moge pobrac.

 

Wersja fizyczna XC2 na pudelku to:

hac-p-adenb

tra-hac-adenb-ukv

Ma kilka jezykow jak hiszpanski, niemiecki, wloski itd., wiec zakladam ze to wersja EU.

 

Expansion pass kupowalem normalnie w sklepie. Place w zlotowkach wiec to chyba PL sklep.

 

Nie czaje czy wersje sa niezgodne czy co. Znalazlem jeszcze opcje w sklepie, jak sie wejdzie w profil jest mozliwosc ponownego sciagniecia zawartosci. Cos tam sie sciaga, zobacze jutro rano czy pomoglo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...