Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj 4h bez nawet najmniejszego postepu w fabule, ukladam sobie zestawy bladow by robic najlepsze comba, wysylam na mercenary missions, rozwijam miasta, robie side questy, bawie sie w salvage, staram sie zaliczac zadania potrzebne do odblokowywania nowych cech bladow, a jak mam chwile to po prostu staje sobie gdzies w uraya kingdom i slucham cudownej muzyki

 

te recki w necie....serio duzo redakcji chyba gralo w ten tytul 10-15h gdzie przez polowe tego czasu biega sie samym rexem albo nie ma odblokowanych wiekszosci elementow systemow pozwalajacych robic combo cuda na ekranie

 

jestem tez zachwycony narracja w tytule -fabularne jrpg w wiekszosci cierpia na przerost dialogow i scenek, szczegolnie w pierwszych fazach gry z reguly tylko klika sie X, a walczy czy gra sporadycznie, tu jest po prostu perfekcyjnie, fabula super, a scenki nie trwaja dlugo i sa konkretne, do tego to co sie w nich dzieje - epic dragon ball miejscami, a samej gry w grze duzo

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, XM. napisał:

Zgodzę się ze design świata jest świetny ale to już 3 xeno i tak naprawdę 3 raz ten sam wygląd lokacji. Dlatego cieszę się że ich następna gra będzie w innych klimatach bo mimo tego że miejscówki genialne to jednak jest trochę copypaste.

 

Fakt, do tego stopnia ze nawet kolejnosc lokacji jest podobna. Trzy razy to chyba taki limit tolerancji, a pozniej juz by meczylo - podobnie jest w przypadku Dark Souls.

 

12 godzin temu, Ficuś napisał:

W Xenoblade Chronicles 2 walka odbywa się automatycznie. Bohater sam wykonuje podstawowe ataki

 

To to jest rozpyerdalajace po prostu. Gra daje mozliwosc kontroli nad praktycznie WSZYSTKIM od przygotowania do walk (role postaci, buildy), przez pozycjonowanie, kolejnosc odpalanych speciali, statusy wrzucane wrogom (break itd) po doyebane chain attacki i mozliwosc kontrolowania kazdej postaci, a typ narzeka, ze auto attacki sie same odpalaja xDDDDD jakie niedoyebanie mozgowe.

 

Gra jest po prostu fenomenalna :obama: swiat jest najlepszy w jrpg od czasu Ivalice z ff12 - spojny, ma swoja historie, jest ogromny i pelen sekretow i tajemnic. Jakis czas temu znalazlem w jednym z miast napis na scianie, ktory byl wskazowka do miejsca w innej lokacji. Przedwczoraj zaczalem te lokacje przeszukiwac, az w koncu dotarlem doodosobnionej pieknej miejscowki z majestatycznymi stworami wynurzajacymi sie z wody i szybujacymi w powietrzu. Tam znalazlem to czego szukalem, rozwiazalem krotkie environmental puzzle i uruchomilem jakis mechanizm. Do czego ten mechanizm sluzy? Jeszcze nie wiem, bo gra mi nie mowi 'znajdz jeszcze 2 czy 3 takie mechanizmy to dostaniesz skrzynie'. Trafilem na to przypadkiem, zrobie i sam sie dowiem, co sie za tym kryje. Cos niesamowitego. Hooi tam, to jest najlepszy swiat w jrpg ever.

 

Jak dla mnie to to jest wlasnie esencja jrpg, a nie schematyczna rozgrywka jak w personie. Tutaj mam dokladnie tyle wolnosci ile sam chce miec - moge spedzic 2h w menusach tworzac idealny team, ktorym klepie unique mobki na wyzszych levelach; moge biegac po swiecie unikajac walk, ogladac widoki i zbierac materialy na ciasto, ktore mi pozniej Pyra upiecze; moge sobie pograc w minigierke i robic sidequesty; moge pchac fabule i ogladac doyebane scenki jak z najlepszych anime i odkrywac mega ciekawa historie. Kazda minute, ktora spedzam przy tej grze spedzam na wlasny sposob i dlatego po 60h (poczatek 5 chapteru) ANI TROCHE mi sie jeszcze nie znudzila.

 

A potem, na koncu bedzie przeciez jeszcze Monolithowy end-game :fsg::fsg: 

 

Fajnie byc znowu 12 letnim dzieciakiem :)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

A nie naklepal Ci czasami jakis 84 lvl jak sobie biegales? No chyba trzeba wytępić te wszystkie dodatkowe stworki, troche zabawy bedzie :yao:

 

Zapomnialem w swoich spustach wspomniec wlasnie o jeszcze jednym, setting swiata, no to jest poprostu swietny pomysl i daje wiele mozliwosci prowadzenia fabuły od strony "politycznej".

Odnośnik do komentarza

Jedyny poważniejszy minus to moim zdaniem mapa. Nie można obejrzeć całej i potem jak mam powiedzmy jakiś znacznik 1000m od mojej lokalizacji, to nawet nie wiem gdzie się mogę teleportować, żeby było najbliżej i tak strzelam sobie, raz tutaj, raz tam aż w końcu znajdę się w miejscu, z którego mogę dojść do celu.

Odnośnik do komentarza

Hmm, ja sobie uruchamiam quick travel jak chce zerknac na cala mape albo lewa galka L zeby wiedziec gdzie ide dokladniej, no ale moze faktycznie moglaby byc ciut lepsza albo mogl byc jakis "shortcut", ze wciskamy guzik i uruchamia automatycznie ta czesc w ktorej jestesmy, a nie menu glowne calego swiata.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Velius napisał:

A nie naklepal Ci czasami jakis 84 lvl jak sobie biegales? No chyba trzeba wytępić te wszystkie dodatkowe stworki, troche zabawy bedzie :yao:

 

Zapomnialem w swoich spustach wspomniec wlasnie o jeszcze jednym, setting swiata, no to jest poprostu swietny pomysl i daje wiele mozliwosci prowadzenia fabuły od strony "politycznej".

Ja juz mam prawie 60 level to co takie typy na 9x lvl jak pod kojiec gry bede mial podoby level. A z tego co kojarzę w pierwszym xeno po przejściu były nawet stwory na 120 lvl.

12 minut temu, ragus napisał:

Jedyny poważniejszy minus to moim zdaniem mapa. Nie można obejrzeć całej i potem jak mam powiedzmy jakiś znacznik 1000m od mojej lokalizacji, to nawet nie wiem gdzie się mogę teleportować, żeby było najbliżej i tak strzelam sobie, raz tutaj, raz tam aż w końcu znajdę się w miejscu, z którego mogę dojść do celu.

Mapa hoiowa, trzeba wchodzisz non stop Xem i szukać siebie na tych skrawkach. Ohhh mapka na padlecie w XCX to było coś :wub:

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, XM. napisał:

Jaki end-game ze co - nowe stwory i questy po przejściu gry?

 

11 minut temu, XM. napisał:

A z tego co kojarzę w pierwszym xeno po przejściu były nawet stwory na 120 lvl.

 

wlasnie o te mobki mi chodzilo, bo to one dopiero sprawdzaja jak dobrze ogarnia sie ten system walki, ktory wszystko za ciebie robi xd

Odnośnik do komentarza

Ok będzie gruby spoiler z chapteru 5 ale proszę o pomoc więc reszty nie czytać ci co na taptalku

 

walka z 

Spoiler

robotem pod koniec. atakuje kable i w pewnym momencie (chyba poniżej 50 % hp) robot dostaje enrage i mi kasuje całą ekipe. Gram księciunio na 48 lvl , inkwizytorka na 45 lvl i rex na 41 lvl. Taką ekipą nie mogę kabelków do zera zjechać przed śmiercią całej drużyny. Może coś źle robie. Kto z was już ubił jaki team mieliście i jaką strategie na walkę?

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

beda patche:

 

Cytat

The director of Xenoblade Chronicles 2, Tetsuya Takahashi, has posted a long list of changes that will soon come along with the 1.1.1 update of his game.

The update will include an Easy Mode for Tiger! Tiger!, mini-map improvements, more items for the Expansion Pass, bug fixes and quality-of-life changes. Other than that, the update will also include new enhancements that aren’t targeted towards fixing preexisting bugs. For example, a feature that allows the player to view their map while selecting a place to fast travel.

Xenoblade Chronicles 2 will also be getting another update early next year. It will add New Game+ with the ability to recruit certain Blades, functionality to send story-related blades like Pyra and Dromarch on merc missions, and you’ll be able to unlock certain Blades’ level 4 move.

The first update is slated for December 21 (December 20 in North America), according to Takahashi. The second patch should be available around the time of the Quests Pack from the Expansion Pass in January.

http://nintendoeverything.com/xenoblade-chronicles-2-version-1-1-1-out-next-week-details/

Odnośnik do komentarza

Post pod postem, ale chciałem zapytać o jedną rzecz. Teraz tak mnie olśniło że jest coś takiego w grze jak ulubione przedmioty dla postaci. Prawie 30h nabite a ja o tym zapomniałem. pawel.gif Do czego to służy, bo zapomniałem. Jestem jeszcze w pracy, ale zapytam tak na zaś, na wieczorne granko.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...