Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 2


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem wczoraj prolog, bo za późno włączyłem gierkę :reggie: Fajny artstyle, nadal nie wiem na który dubbing się zdecydować - japoński czy angielski... A granie w trybie HH chyba sobie odpuszczę, bo jak zobaczyłem tą grę leżąc w łóżku to mało Znicza nie upuściłem z wrażenia, skąd aż taka różnica między dockiem a hh? Przecież to zakrawa na zbrodnię.

 

Zgodnie z tradycją tematu powiem, że nic nie widziałem.

Odnośnik do komentarza

Nie przejmuj się Bzduras brakiem wszystkich możliwości i szukaniem co by tu jeszcze można zrobić w systemie/menu, ucz się krokami idąc fabularnie, gra co chapter narzuca coraz to więcej możliwości i stopniowo uczy wszystkiego, pamiętam jak w drugim rozdziale szukałem w menu możliwości wysłania blejdów na misję bo przeczytałem na forumku, że jest taka opcja :facepalm:. Ciesz się końcówkami chapterów, które w większości są noworocznym pokazem fajerwerków emocjonalnych w epickim sosie. Z sidequestami z tego co było w temacie jedni robili je od początku liżąc przy tym ściany, drudzy szli jak burza przez opowieść do momentu odblokowania wszystkich opcji i wtedy dopiero przyszedł czas na złapanie oddechu i powrót w celu zabawy z sidequestami/eksploracją. Jeżeli opanujesz dobrze system i mechanikę walki to poradzisz sobie bez zbędnego grindu mając kilka leveli mniej przeciwko bossom. Świetna opowieść przed tobą. Good luck have fun.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Gra daje niesamowity feeling eksploracji, wiec polecam po prostu granie i zwiedzanie. Do niektorych miejscowek bedziesz musial wrocic pozniej, bo nie masz jeszcze odpowiednich umiejetnosci, ani poziomu doswiadczenia. To tez jest fajne.

 

System walki sie rozwija bardzo dlugo. Nie przejmuj sie tym. Postacie same bija, ale wraz z gra zrozumiesz ze jest tu drugie (blade combo), a nawet i trzecie (driver combo) dno. Ogolnie system walki jest jednym z najbardziej eleganckich systemow jakie widzialem w grach.

 

Ja gralem z angielskim dubbingiem i w(pipi)ial mnie tylko glos Rexa, ale reszta ekipy (ze szczegolnym uznaniem dla robota i jej tworcy) strasznie mi siadla. Po japonsku nie gralem.

 

Zastanow sie czy nie chcesz expansion passa, jakies dodatkowe questy sie odblokowuja.

 

Jest duzo questow grindowych. Wydaje mi sie, ze zadnego side-questa nie da sie przegapic, wiec jak nie chce ci sie ich robic to po prostu lec dalej z fabula.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, estel napisał:

Zastanow sie czy nie chcesz expansion passa, jakies dodatkowe questy sie odblokowuja.

Easy, najpierw trzeba przejść podstawkę. Z tego co widziałem to świry potrafiły i 300h nabić bez EP :obama:

 

Dzięki wszystkim za porady, po pracy siadam i gram.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Taaaa… to dlatego, ze niektore questy sa chvjowe - jak zapragniesz odblokowac caly board dla Ursuli to przypomnisz sobie moje slowa ;)

 

Ja sie czaje na przecene Season Passa i wtedy NG+. Sam wbilem 120h chyba, ale nie ogarnalem w calosci end-game'u i nie maksowalem wszystkiego.

 

Ogolnie end-game, obok zenujacego seksistowskiego designu, uwazam za jedyne wady tej gry. Nie ma po prostu az tyle rzeczy do roboty. Z drugiej strony az tak mnie to nie boli, bo dostalem spokojnie z 80h naprawde swietnej historii.

Odnośnik do komentarza

Wiem, czytałem temat od początku bez zaglądania w spoilery ;) "Incoming!" pasowało tutaj idealnie.

 

Na chwilę obecną sobie hasam, tłukę potworki i po 5 godzinach skapnąłem się, dlaczego mi QTE nie wchodziły (obłożenie pada, widziałem B, instynkt kazał naciskać A). No i przekonałem się do trybu hip hop, wygoda grania rozwalonym na łóżeczku > wyższa rozdziałka.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Bzduras napisał:

Ja mam 21:30, siedzę w trzecim chapterze i doszły mi Driver Combos.

 

System walki w tej grze przestanie się kiedyś rozwijać? Bo po tym czasie można poczuć się jakby tutorial nadal trwał :yakubu:

 

Ostatni nowy patent w walce tłumaczony jest przed finałowym pojedynkiem :lapka: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Grubo... jakby do tej pory nie było na co zwracać uwagi w trakcie bitwy :cool: Zresztą pilnowanie wszystkiego tutaj sprawia, że mózg sam się gotuje - pouche, WP, affinity charty, Poppi, akcesoria, levele za questy, ja pie.rdolę - tyle mogę powiedzieć. Skala wszystkiego jest ogromna, jak to się na takim małym karciku zmieściło?

Odnośnik do komentarza

Najlepsze są te baity w sieci że walka sama sie robi my tylko mamy czekać do końca. Większość narzekaczy po prostu przerosła ta gra i nic w tym dziwnego wielu chce prostego jrpg z wielkim światem do eksploracji. Monolith dostarczył tytuł nie dla każdego ale jak się włoży trochę wysiłku to pięknie wszystko wynagradza. Najlepiej po prostu iść z fabułą w tych pierwszych chapterach nie przejmować się resztą, na nauke wszystkiego przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Norbi7 napisał:

System walki jest skomplikowany ale rajcowny, jak go już ogarniesz to nie ma przebacz, ręka noga mózg na ścianie.

A co sądzicie o dodatku fabularnym co tam będzie.

System moim zdaniem nie jest skomplikowany, tylko tutorial jest podany nie najlepiej, bo nie można do niego wrócić w każdej chwili (choć jest na to bardzo prosty sposób), owszem Ci co grali w poprzednie odsłony będą mieli próg wejścia łatwiejszy, niż nowi w temacie. Ale gwarantuje, że satysfakcja z poznawania nuansów zastosowanego systemu wynagradza nie najlepszy tutorial. I gdy się go w pełni opanuje można tak świetnie bawić się przeciwnikami, że uśmiech z twarzy nie schodzi przez cały czas. Jak dla mnie najlepszy system jaki nam ostatnio zaserwowano w jrpg'ach

Tylko jest jeden warunek trzeba przy nim myśleć, i wiedzieć co się robi a nie wciskać wszystko na pałę, co krzykacze o których wspomina kolega powyżej robili. I się pewnie utarł mit że system jest skomplikowany, a gra sama się przechodzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.