Skocz do zawartości

Ultra Street Fighter II: The Final Challengers


metalcoola

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze jest to, że najpierw (pipi)ą o Snesie a potm cały czas pokazują caby w salonach :D Jak grałem w SSF2THDRemix to musiałem włączać stare spritey żeby tych ohydnych bazgrołów Udona nie oglądać. Tutaj na szczęscie całkowicie da się wybrać pixelozę (tam tylko spritey, tła zostawały w HD). Kupiłbym gdyby to było na Ps4 a nie na system, na którym nikt w to nie będzie grał.

Edytowane przez ornit
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zrobiliby lepiej trójkę z odświeżoną grafą w hd plus do tego kilka starych postaci co w tej części nie było i jest hicior.

No, ale niestety.

 

Rwa, mogliby zrobić remake każdej części SF-a, nawet 1 na silniku np. 3-jki czy coś w ten deseń, to oni walneli kolejnego klona dwójki, dodali dwie postacie wyciągnięte z jakiegoś Mugena i nawet tła skopiowali z HD Remix-a. Capcom mistrzem recyklingu, ale to chyba trochę przesada...

Odnośnik do komentarza

Jak to jest, że pixeloza prezentuje się 100 lepiej niż ta nowa kreska ?! 

 

Kierwa kiedyś gry miały klimat, dziś nawet z tym mają problem.

Dokładnie :) Dla mnie design postaci (SSFII) jest najlepszy ze wszystkich SF. Mangowa kreska, ale nie infantylna (większość jrpg z Xenoblade na czele).

 

Mam nadzieje że będzie wersja na PS4/XboxOne/PC. 

Odnośnik do komentarza

Kreska jest dobra na komiks ale nie (pipi) jak masz postać, której ruchy składają się z pięciu klatek na krzyż bo żałosnie to wygląda*. Do SF2 pasują jedynie stare pixele! Swoją drogą zastanawiam się czy powstanie kiedys tak mocarna konsola, która udźwignie poprawną emulację Super Street Fighter II Turbo bo jak dotąd nigdy się to jeszcze nikomu nie udało (Capcom Classic Collection 2 na Xbox & Ps2 było blisko ale miało input laga).

 

*poza tym Balrog/Boxer wygląda jak kupa a Bison/Dyktator jak krwawy balas.

Edytowane przez ornit
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie udony z hd remix zjadaja ten nudny prostacki sztywny design ze sf2 i jego klonow. Wyglad postaci tez karykaturalny i osobiscie preferuje chociazby ten z alphy. Zgadzam sie ze sam Sf2 tyle razy był już odswiezany że mogliby popracować nad grywalna wersją np jedynki która była megacrapem.

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza

Justin Wong na Twitterze napisał kilka ciekawych informacji po zapoznaniu się z dostępną wersją gry:

- input ma być uproszczony, wykonywanie ciosów ma stać się łatwiejsze. W ST żeby zrobić SRK trzeba było wciskać kierunki super szybko i mega dokładnie. Zmiana na duży plus moim zdaniem.

- łatwiejsze supercancelowanie zwykłych ciosów w supery. W ST bez bufferowania się nie dało. Żeby np połączyć c.mk z superem Ryu trzeba było naciskać dół, dół-przód, przód, dół+MK, dół-przód, przód+P.

- tech throws! W ST można było załagodzić skutek bycia rzuconym co zabierało jedynie sladową ilosć energii. Teraz będzie można się całkowicie wyrwać z rzutu jak ma to miejsce w dzisiejszych mordobiciach.

- Wybór koloru na ekranie postaci. Rozumiem to przez to, że pojawia się chyba jakas tabelka z kolorami bo w ST za wybór koloru odpowiadało zatwierdzenie postaci konkretnym przyciskiem.

- Brak store'owania/przechowywania super charge'y postaci takich jak Honda czy Chun...IMO bardzo dyskusyjna zmiana. Nie wiem może cos zbuffowali Hondzie bo nawet z takim chargem ciężko było cos nim ugrać w ST. Jakby ktos nie wiedział już tłumaczę. W ST jak ładowałes supera trzymając tył to po wcisnięciu przód, tył, przód, tak długo jak trzymałes przód miałes naładowanego charga więc wystarczyło w w odpowiednim momencie wcisnąć przycisk ospowiadający za cios i wyskakiwałes z superem.

- Prawdopodobnie brak wyboru "starych" postaci. W ST były to tzw "starsze" bo bez superów za to z innymi własciwosciami ciosów postaci, które wybierało się z ekranu wyboru po wklepaniu specjalnych kodów.

 

PS Justin też woli stare spritey ;)

 

Wydaje mi się, że chciałbym w to zagrać. Mam nadzieję, że gra wyjdzie na cos więcej niż Nintendo a jak nie to może na następną gwiazdkę sprawię sobie prezent ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kreska jest dobra na komiks ale nie (pipi) jak masz postać, której ruchy składają się z pięciu klatek na krzyż bo żałosnie to wygląda*. Do SF2 pasują jedynie stare pixele! Swoją drogą zastanawiam się czy powstanie kiedys tak mocarna konsola, która udźwignie poprawną emulację Super Street Fighter II Turbo bo jak dotąd nigdy się to jeszcze nikomu nie udało (Capcom Classic Collection 2 na Xbox & Ps2 było blisko ale miało input laga).

 

*poza tym Balrog/Boxer wygląda jak kupa a Bison/Dyktator jak krwawy balas.

Kreska jak na bijatyke 2d jest z(pipi)ana, ale i tak to o wiele lepsze niż grać w piksele na tv lcd.

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Zależy. Ja na przykład darzę te piksele wielkim sentymentem i dobrej jakosci rysunki, jak już wposmniałem wyżej, nie współgrają z kiepską animacją. Ładnie to wygląda głównie na screenach, w akcji preferuję te stare maszkarony więc cieszę się bardzo, że Capcom pozostawił możliwosć wyboru stylu graficznego graczom. W ogóle teraz mi się przypomniało, że 10 lat temu marzyłem o tym (tak wiem, miałem (pipi)owe marzenia :D ) żeby dodali do enginu ST nowe postaci z nowszych częsci serii. Myslę, że wbrew pozorom i pierwszym przypuszczeniom ta gra może na switchu wypalić a to dzięki uproszczonemu sterowaniu (pewnie "wydłużyli" input).

 

Mały APDEJT: ONI PLANUJĄ POLICZYĆ NAM ZA TĄ GRĘ...

 

 

40 $ :yao:

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...