Skocz do zawartości

Shadow of the Tomb Raider


rodi84

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszedł niby patch zmieniający zakończenie. O co chodzi? :[

https://www.pcgamer.com/shadow-of-the-tomb-raider-launched-with-a-different-ending-that-was-patched-out-on-day-one/

Nie chcę oglądać endingów, bo jeszcze gierki nie skończyłem, ale dziwna zagrywka.

 

Niestety podejrzewam, że pierwotny ending jakoś mocno hintował kolejną grę i postanowiono to zmienić, co niezbyt optymistycznie nastraja w połączeniu  z newsami o tym, że aktorka głosowa Lary prawdopodobnie kończy przygodę na tym stanowisku :(
 

 

Odnośnik do komentarza

No i w sumie spoko, bo formuła się wyczerpała. Trzy części na tym samym schemacie to absolutnie wystarczająca ilość.
Ciekaw jestem, co to dalej będzie, bo to że marka TR przetrwa to wiadomo, ale w którą stronę pójdą, który developer będzie się tym zajmował i jaką ma wizję.
Nie wiem, czy chciałbym powrót do bardzo liniowych leveli, tak zostać też nie może, bo już 3 części w ten sposób wyglądają, a pójście w open-world byłoby dziwne (choć jakby ktoś fajnie to ogarnął, to mógłby być kozak).
Chyba najbardziej przemawia do mnie forma zapętlonych leveli z TR Underworld - wiecie - zaczynamy na jakichś nabrzeżnych skałach, później wędrówka w głąb wyspy, przeszkody, na końcu jakiś tunel, wypływamy i okazuje się, że wróciliśmy do miejsca, w którym zaczynaliśmy przygodę - strasznie mi się to podobało.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

I bardzo dobrze. Serii przyda się restart i nowy deweloper ze świeżym podejściem, a nie robiącym kopiuj-wklej od poprzedniego. A najlepiej niech zrobią remake dwójeczki na poziomie anniversary <3 .

Chociaż zakładam, że square enix patrząc na wyniki sprzedaży spider-mana rzuci teraz wszystkie swoje wolne moce przerobowe na projekt z avengersami, a Lara uda się na wymuszony kilkuletni ulrop, co w sumie też jej dobrze zrobi.

Odnośnik do komentarza

Trochę bez sensu, zawsze uważałem, że reboota powinno robić się dopiero wtedy kiedy marka podupadła na jakości lub ewentualnie została zapomniana.

Pewnie to się nie wydarzy, bo wszyscy teraz zaczną robić gry o kalesoniarzach(popularność Avengers), ale w miejsce serii Tomb Raider mogliby wziąć się za Legacy of Kain.

W momencie, gdy Castlevania została zaorana  to nie jest taki zły pomysł. Trochę platformówki, zagadek, pomysłowych walk z bossami, a do tego dla odmiany ciekawe postaci i fabuła. Takie odświeżanie byłoby jak powiew morskiej bryzy, ale to chyba dla nich zbyt ryzykowne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy zaorać od razu czy znowu reboot. Wystarczy odczekać z 5 lat i zrobić mała ewolucje serii z tą samą postacią ale o 10 lat starszą. Niech teraz dadzą larze troche zasłużonego odpoczynku i wrócą za te pare lat. Wtedy też aktorka mogłaby być inna bo i lara starsza. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dokładnie - kolejnego reboota bym nie chciał, bo mimo wszystko ta Lara im się udała - naturalna, dająca się lubić dziewczyna, ciekawe origins story i spoko - przydałby się po prostu ktoś, kto nadałby jej więcej głębi, że już o innych postaciach nie wspomnę.

No i za parę lat tak jak Blanti mówi - niczym Max Payne, w pijackim zwidzie ogoliłaby głowę na łyso i sru do jakiegoś Bangladeszu, rozwalać niemilców, no i oczywiście jakiś relikt, czy coś...

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Wredny napisał:


Chyba najbardziej przemawia do mnie forma zapętlonych leveli z TR Underworld - wiecie - zaczynamy na jakichś nabrzeżnych skałach, później wędrówka w głąb wyspy, przeszkody, na końcu jakiś tunel, wypływamy i okazuje się, że wróciliśmy do miejsca, w którym zaczynaliśmy przygodę - strasznie mi się to podobało.

 

Dokładnie tak. Underworld moim zdaniem to najlepsze to lare spotkało po the last revelation. 

 

Moim zdaniem trzeba się zastanowić, czy nowy Tomb Raider musi posiadać za protagonistkę Larę Croft? Przydalby się powiew świeżości z nową bohaterką z larą gdzieś w tle (coś jak MGS 2?). 

Odnośnik do komentarza

Underworld było świetne, ale nic nie ma i zakładam, że nigdy już nie będzie mieć startu do Anniversary. Remake perfekcyjny, mistrzowski level design, bardzo fajny platforming, wymagające ciut skilla pułapki, ciekawe łamigłówki, dobrze zrobione sekrety. Nawet strzelanie było niezłe i nieźle wyważone względem reszty gameplayu. Co do Lary to jednak musi być, chyba nikt sobie nie wyobraża tej serii bez niej. To tak jakby Duke Nukem zrobić bez Duke'a albo Crasha bez Crasha :)

Odnośnik do komentarza

Uncharted bez Drake'a się dało :reggie:
Ale w sumie Lara musi zostać, bo dopiero ledwo co ją poznałem - ten wcześniejszy manekin się nie liczy, więc tak naprawdę główna bohaterka jest postacią "z krwi i kości" dopiero od trzech odsłon - dla mnie za wcześnie, by ją kimś zastępować.

Zresztą tu nie ma takiej potrzeby, bo jej obraz był tyle razy przetwarzany, że po prostu yebną jakiś reboot, znów odmłodzą i tyle. W przypadku Sama Fishera średnio mi to odpowiadało, ale Lara... już się z tym oswoiłem :)

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Josh napisał:

Z całym szacunkiem dla Drejka, ale on nigdy nie był i nigdy nie będzie tak ikoniczną postacią jak Lara Croft. Ból dupy z braku Lary raczej byłby zbyt duży, żeby z niej zrezygnowali. Ba, sam bym się o to sapał :)

Przemawia przez Ciebie sentyment i ponad 20-letnia historia Lary. Bo kim jest Lara Croft? Ikoną z racji tego, że była pierwszą taką heroiną, którą zwierzało się niesamowite lokacje i strzelało do dinozaurów.

 

Historia Drake'a jest raptem 10-letnia, a charyzmą biję Croftównę już jedną częścią.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Voytec napisał:

Przemawia przez Ciebie sentyment i ponad 20-letnia historia Lary. Bo kim jest Lara Croft? Ikoną z racji tego, że była pierwszą taką heroiną, którą zwierzało się niesamowite lokacje i strzelało do dinozaurów.

 

Historia Drake'a jest raptem 10-letnia, a charyzmą biję Croftównę już jedną częścią.

 

Larę kojarzy chyba każdy, nawet ludzie, którzy nie obcują na co dzień z grami. Multum gier, 3 filmy, występy w teledyskach, reklamach itp. No sorry, ja wiem że Nathan jest fajny, ale popularnością Lara bije go na głowę. Croft to ikona kojarzona wszędzie. That's my point. A biedny Drake już po czwartej części został wymieniony :cf: 

 

Cytat

92% trofków? Jak tam te zbieractwo? Nic się nie zglitchowało? Bo ja właśnie zauważyłem, że u mnie będzie z tym chooynia - jedna ze skrzynek od monolitów się nie pojawiła...
Ech, jak znam życie to takich rzeczy developerzy nie łatają...

 

Feels bad man. U mnie 100%, zaraz kończę Deadly Obsession i będzie platyna. 

Odnośnik do komentarza

gvew10S.jpg

 

 

Myślałem, że Deadly Obsession będzie znacznie trudniejsze, ale pykło w kilka godzin. Beznadziejnie skonstruowany poziom trudności, po prostu kopia harda z tym dodatkiem, że save'ować można tylko przy ogniskach... i to akurat mocno winduje trudność w górę, jednak tanim sposobem. Zginiesz = tracisz dobre 30 - 40 min z życia, cała reszta (wytrzymałość Lary, przeciwników, zagadki itp.) po staremu. Lenistwo developera lv.9999. No, ale że uwziąłem się na platynę, to musiałem swoje przeboleć. Nie polecam nikomu. 

 

Na temat gry zdania nie zmieniłem, do pewnego momentu rewelacyjna przygoda, a później coraz gorzej. Mimo to trochę szkoda, że rozstaję się z Larą, chyba będzie trzeba sobie odświeżyć starsze części. 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ogniska można rozpalać mając 3 drewienka więc nie jest wcale tak ciężko. Zginąć można tylko podczas walk z przeciwnikami ale z poprzedniego przejścia gry mamy wszystkie bronie wymaksowane więc te starcia nie stanowią wyzwania.

 

Co do 100% to trzeba koniecznie zebrać "Wszystkie Plecaki" czasami wpadniemy na jeden / dwa które pokazują nam skarby i okazuje się że na mapie nadal jest 99% więc jest gdzieś jeszcze jakiś plecak. U mnie akurat poszło wszystko bez problemów. Zostało mi kilka godzin na Deadly Obsession i trofea z zabiciem trzech osób w ciągu 3 sekund, to akurat zostawię na sam koniec. Po zaliczeniu gry na Na normalu i całym tym zbieractwie trochę zwolniłem bo zauważyłem zmęczenie materiału :) 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, u55r napisał:

Ogniska można rozpalać mając 3 drewienka więc nie jest wcale tak ciężko. Zginąć można tylko podczas walk z przeciwnikami ale z poprzedniego przejścia gry mamy wszystkie bronie wymaksowane więc te starcia nie stanowią wyzwania.

 

 

Najwięcej to zginąć można podczas platformingu, przez bugi i słabą detekcję. Parę razy zdarzyło się, że Lara nie złapała się półki skalnej, linka z hakiem nie chwyciła tam gdzie powinna albo, że laska po prostu przeniknęła przez ścianę. Skakanie w tej grze i chwytanie się obiektów to ruletka, wiele osób na to narzeka i fajnie gdyby developer naprawił to w patchu. Nic tak nie wkurza jak śmierć wynikająca z winy gry. Mnie osobiście jeszcze irytowały piranie, kompletnie niewidoczne na Deadly Obsession. Co do walki to się zgodzę, na NG+ to jest pryszcz, nawet ostatni boss padł za pierwszym razem. 

 

Cytat

Co do 100% to trzeba koniecznie zebrać "Wszystkie Plecaki" czasami wpadniemy na jeden / dwa które pokazują nam skarby i okazuje się że na mapie nadal jest 99% więc jest gdzieś jeszcze jakiś plecak. U mnie akurat poszło wszystko bez problemów. Zostało mi kilka godzin na Deadly Obsession i trofea z zabiciem trzech osób w ciągu 3 sekund, to akurat zostawię na sam koniec. Po zaliczeniu gry na Na normalu i całym tym zbieractwie trochę zwolniłem bo zauważyłem zmęczenie materiału :) 

 

Plecaki oraz mapy archiwistów, jak znajdziesz wszystkie na danym obszarze, to cała reszta znajdziek automatycznie się wyświetla. Raz już się bałem, że będę musiał zaczynać wszystko od nowa, bo przegapiłem duperelki do zebrania na terenie posiadłości Croftów, ale na całe szczęście nie są one wymagane do 100%.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...