Skocz do zawartości

Shadow of the Tomb Raider


rodi84

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem dzisiaj i pomimo wielu zachwytów z początku tez jestem zdania ze pod koniec klimat i tempo gdzieś ucieka. Może nie potrzebnie robiłem wszystkie misje poboczne (te w Paitit zmeczyly niemilosiernie), za duzo przedmiotów pod koniec, grobowce super, ale sekrety, artefakty, listy, notatki do podniesienia co 30 sec. to juz przesada. Jak juz bylem blisko by odpuścić, to grę ratowała jakaś misja fabularna - te są naprawdę ciekawie zrobione do samego końca i gdy znowu bylem blisko 9tki, to wszystko zepsół (pipi)owy finał - jak ostatnie walki w Uncharted, a przecież tutaj feeling broni jest jeszcze bardziej drętwy! Na pewno warto zagrac, ale oceny na poziomie 7.5-8/10 sa jak najbardziej sprawiedliwe!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, YETI napisał:

EDGE 4/10, ciekawy jestem tej recenzji.


No jak takiej grze wystawia się 4/10 to śmierdzi mi zwykłym clickbaitem jak w przypadku PREY na PC swego czasu...
To przedział zarezerwowany dla crapów, a obiektywnie rzecz biorąc ten tytuł na takie miano zwyczajnie nie zasługuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Wredny napisał:


No jak takiej grze wystawia się 4/10 to śmierdzi mi zwykłym clickbaitem jak w przypadku PREY na PC swego czasu...
To przedział zarezerwowany dla crapów, a obiektywnie rzecz biorąc ten tytuł na takie miano zwyczajnie nie zasługuje.

A może zamiast ślepo oburzać się na to że cyferka się nie zgadza, warto najpierw zapoznać się z tekstem recenzji? Skąd wiesz jakie oceny zarezerwowane są dla crap'ów? Co za czasy...

 

A EDGE to jeden z najbardziej renomowanych czasopism i znani są z surowego podejścia i nie uleganoa hype'owi

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, oni napisał:

Skąd wiesz jakie oceny zarezerwowane są dla crap'ów?


Chyba logiczne, skoro skala jest dziesięciostopniowa, gdzie 5/10 jest jej dokładnym centrum, oznaczającym nijakiego średniaka...
Poniżej zaczynają się crapy, a powyżej idzie ku dobremu - czego tu nie rozumieć?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Masorz napisał:

Tak, ale najbardziej nawet obiektywne 4/10 to gruba przesada i clickbait.

Jeżeli  już poruszamy się w absurdalnych ramach cyferek, to nie ma czegoś takiego jak obiektywne 4/10

3 minuty temu, Wredny napisał:


Chyba logiczne, skoro skala jest dziesięciostopniowa, gdzie 5/10 jest jej dokładnym centrum, oznaczającym nijakiego średniaka...
Poniżej zaczynają się crapy, a powyżej idzie ku dobremu - czego tu nie rozumieć?

No dla ciebie byc może tak wygląda przekrój ocen, ale skąd wiesz od jakiej oceny zaczynają się crapy dla recenzenta Egde? którego nie znam ani ja ani ty i którego recenzji nie czytaliśmy.

Nic tak naprawde nie wiemy o jego recenzji. Znamy tylko cyferke.

 

Czuje ze poruszamy sie w jakiś oparach abusrdu w fiksacji za numerkami, zamiast czytać recenzje i dyskutować o jej zaletach i wadach

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja tylko napisałem, że to "mi śmierdzi" - nie, że "co za debil" itp. Wyluzuj...
I ch... mnie obchodzi, gdzie się zaczynają dla niego crapy - jeśli stosuje ogólnie przyjętą skalę to zaczynają się właśnie tam, gdzie napisałem - jak ma inne pomysły to niech używa swojego autorskiego systemu ocen numerycznych.

Tak czy siak - ja grałem, przeszedłem, wbite prawie 100% i wiem, że ta gra nie zasługuje na tak niską ocenę, więc choćby w zestawieniu z moim doświadczeniem, ta ocena to zwykły clickbait.
Oczywiście recenzję przeczytam, żeby zobaczyć do jakich absurdów dzisiejsze pseudo-pismaki się posuwają, byle tylko zaistnieć poprzez kontrowersję.

Odnośnik do komentarza

Twoim zdaniem nie zasługuje, jego zdaniem zasługuje. Jego i twoja jest tak samo znacząca i prawdziwa. Odbiór dzieł kultury jest w 100% subiektywny, nikt tu nie ma jednej prawdziwej racji i monopolu na prawde.

 

3 minuty temu, Wredny napisał:


I ch... mnie obchodzi, gdzie się zaczynają dla niego crapy - jeśli stosuje ogólnie przyjętą skalę to zaczynają się właśnie tam, gdzie napisałem - jak ma inne pomysły to niech używa swojego autorskiego systemu ocen numerycznych.

A-aha o-ok skoro ty tak napisałeś to cały świat na pewno się do tego zastosuje.

 

Żeby nie było, nie mam nic do gry, ani nie bronie cyferki (xD). Chcialbym po prostu aby skupic się na rzetelnej dyskusji a nie slepym oburzeniu na numerek na koncu tekstu ktorego nikt z nas nie czytal.

Ja najchętniej wyyebalbym wszystkie te oceny bo wlasnie widac do czego to prowadzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, oni napisał:

A-aha o-ok skoro ty tak napisałeś to cały świat na pewno się do tego zastosuje.


No raczej powinien - skoro używa się dziesięciostopniowej skali to raczej się wie, co oznacza na niej numerek 4 - grę poniżej średniej, złą, zabugowaną i niewartą kupienia.
Ja wiem, że przez wiele lat "dziennikarze" używali tylko czterech z dziesięcu cyferek, gdzie 10/10 to wybitne arcydzieło, 9/10 to gra dobra, 8/10 to średnia, a 7/10 to już kupa, ale to że banda ignorantów nie ma pojęcia o sjej stosowaniu, nie oznacza, że ogólna wartość dziesięciostopniowej skali jakoś drastycznie się zmieniła - jest to ogólnie przyjęty wyznacznik i coś, co można w logiczny sposób sobie zdefiniować, właśnie dzięki jej rozpiętości.

Odnośnik do komentarza

Okej jak tylko przekaształcisz to co napisałes w norme ISO to na pewno tak będzie i wtedy świat będzie piekniejszy, ale niestety teraz oceny są relatywne.

 

Jeszcze raz napisze, niczego poza cyferką nie wiemy. Czy recenzeny mógł uznać Tomb Raidera za średnią grę i wystawić 4/10? Mógł, jak najbardziej. Dlatego cała ta dyskusja jest bez sensu.

Edytowane przez oni
Odnośnik do komentarza

No i w tej skali to się zgadzam z czwórką dla Shadow of the Tomb Raider :)

Ale ogólnie to wolę jednak dziesięciostopniową - jest bardziej elastyczna.

Zostawiając jednak wątek ocen...

Ktoś się może orientuje, na kiedy i jakiego rodzaju DLC są szykowane - były gdzieś jakieś plotki/przecieki/oficjalne rozpiski?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Wredny napisał:

Ale ogólnie to wolę jednak dziesięciostopniową - jest bardziej elastyczna.


Suma summarum cyferki są durne i najlepszą skale ocen mają niektórzy jutuberzy, przynajmniej z perspektywy gracza/konsumenta, dla przykładu taki ACQ - kupić, poczekać do wyprzedaży albo nie tykać. Wtedy nie ma takiego prucia o nic.

A jeśli chodzi o dlc:

https://www.gamesradar.com/shadow-of-the-tomb-raiders-first-dlc-is-the-forge-and-the-floor-is-lava/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...